• Dlaczego warto wybrać bon do jubilera? Tu zbiegają się dwa istotne powody:

  • biżuteria jest zawsze jednym z najlepszych prezentów dla ukochanej, ale też dla koleżanek z pracy, dla mamy czy dla dziewczyny, a z drugiej strony
  • trudno jest często samemu podjąć decyzję co do wyboru konkretnego pierścionka, zawieszki czy kolczyków.

  Jubilerskie karty podarunkowe pozwalają wyśrodkować działanie. Jednocześnie jest to świetny prezent, po którym widać, że to nie jest coś wymyślone na szybko, a jednak obdarowana wciąż ma możliwość wyboru takiego elementu biżuterii, jaki jej się podoba. To znakomity sposób na to, żeby nie zostać tą osobą, o której mówią, że przygotowuje prezenty na odczepnego.

  Do którego jubilera wybrać kartę?

  Karty jako prezent jubilerski można kupić praktycznie do wszystkich salonów sieciowych i partnerskich, a dziś także wielu mniejszych jubilerów sprzedaje karty podarunkowe, które znakomicie sprawdzają się jako prezent. W związku z tym musi się oczywiście pojawić pytanie: do którego z jubilerów taką kartę kupić?

  • Jeśli wiesz, że osoba, której planujesz dać prezent, regularnie odwiedza salon jubilerski konkretnej marki albo przynajmniej w ostatnim czasie poluje na jakąś konkretną biżuterię, to wybór będzie oczywisty.
  • Jeśli nie ma w tym zakresie dodatkowych preferencji, warto znaleźć bon do jubilera, który ma jak najszerszą ofertę. Dziś wprawdzie również u jubilerów dodać wyraźnie można obserwować pewne trendy, przez które oferty są podobne, ale jednak zawsze są też niepowtarzalne elementy kolekcji.
  • Większą popularnością cieszą się większe sieci salonów jubilerskich. Biżuteria za voucher może być kupowana często nie tylko w salonach stacjonarnych, ale także ich sklepach internetowych, a to daje zdecydowanie większe możliwości, bo oferta w sieci często jest dużo szersza niż w sklepie na miejscu.

  Jaki nominał karty podarunkowej do jubilera wybrać?

  Cena nie powinna być najważniejsza, ale wiadomo – budżet nie jest z gumy, nawet jeśli chodzi o prezent dla ukochanej. W większości przypadków karta podarunkowa biżuteria może mieć wartość już od 50 złotych – przyznać trzeba, że w obecnych warunkach nie jest to duża kwota, ale większość jubilerów będzie już mniej więcej w tych granicach oferowała choćby zawieszki czy proste pierścionki.

  Można też przy niektórych okazjach zrzucić się na bon do jubilera z innymi osobami i wtedy można kupić voucher o wartości 100, 200 czy nawet 1000 złotych, a to otwiera zupełnie nowe możliwości. Oczywiście z kronikarskiego obowiązku dodamy, że takie bony można łączyć z płatnością kartą lub gotówką, co oznacza, że i sama obdarowana może dołożyć się do własnego prezentu, jeśli znajdzie sobie biżuterię o wartości wyższej niż nominał karty.

  Jak wręczyć bon do jubilera?

  Jest jeszcze jedna sprawa, o której trzeba wspomnieć. Otóż jubilerskie karty podarunkowe mogą być naprawdę przemyślanym prezentem, ale trzeba też wręczyć je w ciekawy sposób. To znaczy – niech nie będzie to po prostu przekazanie vouchera z ręki do ręki i cześć. Dekoracyjna koperta, bukiet kwiatów albo symboliczne słodkości pozwolą podkreślić rangę prezentu, a naprawdę nie kosztują kroci.

  Kupując bon jubilerski bezpośrednio w salonie albo na takiej platformie jak nasza, zwykle można poprosić o zapakowanie na prezent. Czasem ta usługa jest płatna, czasem nie – warto jednak upewnić się, co to dokładnie oznacza, bo niektórzy jubilerzy pakują bony w coś, co przypomina raczej ulotkę promocyjną, a nie dekoracyjne opakowanie i to zdecydowanie nie wygląda atrakcyjnie.

  Jaki bon do jubilera i dla kogo?

  Bon do jubilera to prezent, który kojarzy się zwykle z jakąś rocznicą. Pewnie, to całkiem niezły pomysł, ale biżuteria to znakomity prezent nie tylko w tak oczywistych okolicznościach.

  • Bony jubilerskie świetnie sprawdzają się jako prezent na dzień matki – a jeszcze lepiej, że można się na nie złożyć z rodzeństwem, kupić jakiś nieco droższy, co otworzy drogę do bardziej satysfakcjonujących zakupów.
  • Na voucher do jubilera składają się dzieci kończące szkołę (a właściwie ich rodzice), żeby wręczyć nauczycielkom coś innego niż bukiet kwiatów.
  • Takie karty podarunkowe na biżuterię stają się coraz popularniejsze przy pożegnaniach koleżanek przechodzących na emeryturę czy jako prezent dla szefowej – zdecydowanie jest to prezent, który dobrze pasuje do oficjalnych okoliczności.
  • Bon do jubilera często jest prezentem wybieranym na zakończenie szkoły, studiów albo na przykład kursu na prawo jazdy.

  W większości takie bony dostają kobiety, ale to się ostatnio zmienia, przy czym prezenty dla facetów często przyjmują dość egzotyczne formy, bo panowie potrafią za bon, który dostali, kupić na przykład pierścionek dla ukochanej. Z drugiej strony – to w końcu też spełnianie marzeń, a o to właśnie chodzi w prezentach, prawda?

  Na co uważać przy zakupie bonów jubilerskich?

  Voucher na biżuterię to świetny pomysł na prezent, ale nie wszystkie są równie atrakcyjne. Zdarza się – szczególnie w przypadku kart podarunkowych kupowanych bezpośrednio u jubilerów, że nie obowiązują one na niektóre serie lub części asortymentu, na przykład na pierścionki zaręczynowe (protip: pierścionek zaręczynowy niczym nie różni się od niezaręczynowego, jeśli nie patrzeć na cenę).

  Niektóre jubilerskie karty podarunkowe mają dość krótkie terminy na wykorzystanie. Samo to nie jest oczywiście wielkim problemem, natomiast warto wziąć pod uwagę, że niekiedy tego czasu może być trochę za mało. Na szczęście rzadko zdarza się, żeby bonu jubilerskie były ważne tylko miesiąc. Rozsądne minimum to kwartał, ale większość ma ważność sięgającą nawet 2 czy 3 lat.

  Ostatnia sprawa to wyłączenia albo sklepu internetowego, albo salonów stacjonarnych. Tak naprawdę nie ma to żadnego uzasadnienia, ale niektóre vouchery faktycznie można wykorzystać tylko online albo tylko stacjonarnie. Znów – spojrzenie w zasady przed zakupem bonu do jubilera może naprawdę ułatwić życie i pozwoli uniknąć przykrej niespodzianki.

  Nie tylko u jubilera

  Warto jeszcze na koniec dodać, że choć karta podarunkowa biżuteria jest dziś standardem w ofercie samych jubilerów, to nierzadko ciekawsze propozycje są sprzedawane przez sieć partnerską i serwisy takie, jak nasz. Może to na przykład oznaczać dostępność nietypowych nominałów czy darmową wysyłkę na prezent.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall