Ślub to wyjątkowa uroczystość, której klimat w sporej części wynika z tego, że udział biorą w niej osoby najważniejsze w życiu Młodej Pary. I zwyczaj nakazuje, żeby gościom podziękować za to, że na wesele przybyli. Do tego punktu jest zgoda, ale już co do tego, jaką formę te podziękowania powinny przybrać, to już jednomyślności nie ma.

Co jest nie tak ze zwykłymi prezentami i jaka jest alternatywa?

Podziękowania ślubne zwykle załatwia się na dwa sposoby: albo butelką wódki (tudzież wina, zależy, czym wesele stoi), albo elegancką kartą z podziękowaniami. Pierwszy pomysł jest wadliwy, bo goście odnoszą wrażenie, że dostają tylko to, na czym zbywa gospodarzom, a drugi dlatego, że bez względu na to, jak ładne to będą podziękowania ślubne dla gości, będzie im brakowało wymiernej – nawet niewielkiej, ale jednak wymiernej – wartości.

Żeby ten wyjątkowy dzień uświetnić, podziękowania ewoluowały i dziś często są to pudełeczka ślubne z jakimiś drobiazgami w środku. Nadal jednak często ta forma podarku sprawia wrażenie niepełnej, niedokończonej.

Żeby tak nie było, warto pomyśleć o uzupełnieniu podziękowań – jakiej by one formy nie miały – voucherami albo kartami podarunkowymi dla gości.

Dlaczego warto podziękować gościom ślubnym kartami podarunkowymi?

Pomysł z kartą podarunkową, która miałaby wzbogacić podziękowania dla gości, ma ręce i nogi i nie bierze się znikąd.

  • Karty podarunkowe można kupić już za 10-20 złotych, więc nawet jeśli zaprosisz na wesele 200 osób, to nadal będzie to niewielki wydatek w porównaniu z alkoholem, słodkościami czy pudełeczkami ślubnymi.

  • Karty podarunkowe są pewniejszym prezentem niż flaszka – takich, którzy nie piją, czyli de facto wyjdą bez prezentu, zawsze się paru znajdzie, natomiast osób, które nie będą miały co zrobić z kartą podarunkową, do jakiego sklepu by ona nie była, nie będzie.

  • Jest to rozwiązanie upraszczające logistykę. Zastanawiając się nad tym, co na podziękowanie dla gości weselnych kupić, warto wziąć pod uwagę, że te prezenty najpierw trzeba przywieźć na miejsce, a później każdy ze swoim musi jakoś wrócić do domu. Trudno będzie pod tym względem przebić karty podarunkowe.

  • Karty podarunkowe jako podziękowania dla gości nie sprawiają wrażenia, że jest to coś kupionego przy okazji, albo – jeszcze gorzej – że gościom dajesz coś, czego i tak jest za dużo, więc tylko by się zmarnowało, jak to wygląda w przypadku alkoholu.

  • W zależności od tego, jak sobie to zaplanujesz, możesz mniejszą kartę dołożyć jako dodatek do podziękowań albo zdecydować się na vouchery o wyższym nominale, które będą stanowiły prezent samodzielny (aczkolwiek polecamy dołożyć przynajmniej coś słodkiego).

  • Z Twojej strony zorganizowanie odpowiedniej liczby kart podarunkowych nie będzie najmniejszym problemem – jeśli nie uda Ci się tego zrobić „ręcznie”, skontaktuj się z nami, zobaczymy, jak możemy Ci pomóc. W każdym razie nie trzeba będzie trudzić się z wyborem estetyki, chodzić, szukać, godzinami konsultować decyzji – po prostu zamawiasz i już.

  • Koszt takiego prezentu się nie zmieni w zależności od ilości osób, a papierowe podziękowania czy dodatkowe butelki z alkoholem często drożeją przy mniejszych zamówieniach.

Podziękuj gościom nie tylko dlatego, że tak wypada

Tradycja nakazująca przygotować podziękowania dla gości ślub nie jest niczym nowym, ale przez lata ewoluowała. Wydaje się, że dziś też jest właściwy moment, żeby pchnąć to koło kawałek dalej. O ile bowiem z zindywidualizowanych, ręcznie wypisanych kartkach naprawdę nie ma niczego złego, to coraz więcej wesel w ogóle organizowanych jest bez alkoholu lub po prostu goście go nie spożywają.

To sprawia, że dotychczasowa formuła jest już nieco zużyta i może prowadzić do pomijania niektórych gości. Jasne – nikt się raczej nie obrazi, ale też ktoś będzie się cieszył mniej niż inni, a tego też chcesz uniknąć jako gospodarz uroczystości.

O ile niekiedy mówi się, że duże wesela organizuje się po to, żeby się pokazać (i wtedy prezent tym bardziej powinien być odpowiednio wyraźny!), o tyle mniejsze kładą nacisk na bliskość i osobisty związek z gośćmi. W tej sytuacji też trudno sobie wyobrazić, żeby goście mogli zostać wypuszczeniu bez prezentu. Jakby więc na to nie patrzeć, podziękowania dla gości to konieczność – warto poświęcić chwilę ich wyborowi.

Jedna karta czy kilka różnych?

Jeśli zdecydujesz się na dołączenie do podziękowań kart podarunkowych, to musisz jeszcze rozstrzygnąć, czy wszyscy mają dostać takie same vouchery, czy może będzie ich kilka. Na pewno taka sama powinna być wartość – zdecydowanie nie chcesz nikogo wyróżniać. I generalnie ładnie to wygląda, jeśli wszyscy dostaną takie same.

Jedyna ewentualna linia podziału, jaką można sobie wyobrazić, to na przykład karty podarunkowe do drogerii dla pań i do sklepu z elektroniką dla panów, choć pewnie bezpieczniej będzie zamówić karty uniwersalne i takie też wręczyć wszystkim gościom – będą mogli za nie kupić praktycznie wszystko. Zdecydowanie natomiast nie można po prostu zamówić kartonu różnych voucherów i rozdać ich losowo, bo to na pewno spowoduje jakieś niepotrzebne napięcia.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall