25 lat to ciekawy wiek, a 25. urodziny, choć zwykle mniej huczne niż 18., i na pewno nie tak ważne, jak 50., mają jednak swoją wagę i jeśli chodzi o podarunek, to warto wybrać coś, co będzie odpowiednio korespondowało z tak okrągłą liczbą. Jeśli coś sprawia w tym przypadku problem, to raczej nadmiar opcji, a nie ich niedosyt, dlatego warto to sobie trochę uporządkować.

Jak wybrać odpowiedni prezent na 25 urodziny? Na pewno nie z szablonu!

Tak, wiemy, że sami przygotowaliśmy listę sugestii, ale tak naprawdę to przecież nie były gotowe typy, a tylko pewne kierunki poszukiwań. I właśnie o to chodzi – prezent na 25 urodziny musi być indywidualny. Jak mogą powiedzieć ludzie starsi, w wieku 25 lat wciąż jest się pełnym marzeń i nadziei, więc to wciąż świetny moment, żeby realizować się w najbardziej szalonych przedsięwzięciach. I dlatego właśnie sugerowaliśmy, że dobrym pomysłem może być voucher na jakieś ciekawe atrakcje. 

Tu trzeba jednak pamiętać, że w wieku 25 lat ma się już jakiś swój bagaż doświadczeń. Prezent dla 25 latka na urodziny nie powinien być po prostu powtórzeniem jakiegoś wcześniejszego podarunku, nawet jeśli to coś tak egzotycznego, jak lot balonem, chyba że obdarowany wyraźnie wspominał, że chciałby to przeżyć jeszcze raz.

Dla niej? Dla niego? A może już dla obojga?

Zastanawiając się nad tym, co podarować 25-latkowi (lub 25-latce, żeby być precyzyjnym), warto pomyśleć nad charakterem prezentu. To taki wiek, że już spora część osób zaczyna mieć problemy ze znalezieniem czasu na przyjemności. Być może dobrym pomysł będzie więc stanowił podarunek, który 25-latkom pozwoli spędzić czas w gronie znajomych. Prezent na urodziny dla dziewczyny 25 to może być na przykład wieczór w SPA, ale prawdopodobnie jeszcze więcej radości da takie wyjście, jeśli będzie można iść tam z chłopakiem albo przyjaciółką, więc jeśli budżet na to pozwoli, możesz zastanowić się nad tym, czy nie lepiej kupić właśnie taki voucher.

Co kupić na 25 urodziny przyjaciółki lub siostry?

25 urodziny to okazja nie w kij dmuchał – trzeba znaleźć prezent, który będzie wyjątkowy. To jednak nie znaczy, że stare karty są zgrane i nie warto po nie sięgać. Może jednak, zamiast po prostu wyskoczyć na piwo, dałoby się zorganizować jakąś większą degustację? Albo zamiast karty podarunkowej do SPA, zabookować mały domek pod miastem i dogadać się z dojeżdżającym masażystą? 

Dziewczyny często wolą skorzystać z takich atrakcji, które w pewnym sensie już znają, ale tym razem będą one miały jakiś wyjątkowy akcent. Dobra koleżanka, a tym bardziej siostra na pewno będzie wiedziała, co można podarować na urodziny, żeby zapewnić właśnie ten element niespodzianki w czymś pozornie znanym.

A co kupić chłopakowi na 25 urodziny?

Faceci do 25 urodzin podchodzą zwykle inaczej niż dziewczyny, więc wypada też kupić inny prezent. Na prezent na 25 urodziny dla niego sprawdzają się najlepiej ciekawe vouchery na ekstremalne przeżycia: od strzelnicy, przez przejażdżki quadem po bezdrożach, aż po loty widokowe. To generalnie świetny typ, podobnie jak karty podarunkowe do sklepów sportowych, bo większość chłopaków w tym wieku wciąż ma jakąś sportową zajawkę. Czy to piłka z kolegami przed weekendem, czy turystyka rowerowa, czy bieganie. A że trudno byłoby kupić konkretny podarunek, jeden wybrany przedmiot, to karta podarunkowa jest po prostu bezpieczniejszym rozwiązaniem.

  • Prezent dla 25 latka na urodziny powinien być indywidualnie dobrany. Jasne, wiemy, że jest sporo spersonalizowanych gadżetów, ale z drugiej strony, większość z nich jest dość oklepana, a też raczej nie można liczyć, że 25-latek będzie zaskoczony tym, że da się na kuflu wygrawerować parę słów.
  • Odwiedzając sklep w poszukiwaniu prezentów, warto poszukać czegoś, co nie będzie przesadnie angażujące. Owszem, wielu 25-latków byłoby zachwyconych najnowszą grą na konsolę, ale to będzie raczej średni pomysł, jeśli sprezentujesz coś takiego chłopakowi, który właśnie zakuwa do sesji, poszedł do nowej pracy albo został niedawno ojcem – i tak nie będzie miał czasu, żeby się rozerwać.
  • O ile prezent na 25 urodziny dla dziewczyny można śmiało wybierać z listy aktywności towarzyskich, to już spora grupa 25-letnich facetów będzie bardziej cieszyła się z czegoś, co mogą zrobić zupełnie sami, więc jeśli chodzi o vouchery, to jeśli nie masz pewności, poszukaj takich, które są zasadniczo dla jednej osoby, ale można by je było później rozbudować.

Najgorsze prezenty na 25 urodziny

Znalezienie najlepszego prezentu na 25 urodziny jest bardzo trudne, nie da się podsunąć zbyt wielu uniwersalnych wskazówek, ale za to jest parę podpowiedzi, których można udzielić, żeby nie okazało się, że kupisz prezent z gruntu fatalny.

  • Pościele i gadżety do domu. Jasne, jeśli to prezent urodzinowy dla 25-letniej dziewczyny, która mówiła, że coś takiego by chciała, to jest OK, ale jako niespodzianka raczej się nie sprawdzi. No przecież 25 lat to już nie nastolatek, ale tym bardziej nie jest to moment, w którym wszystko już musi kręcić się wokół domu.
  • Prezenty z kategorii „śmiesznych”, które śmieszne wcale nie są. To też już nie ten wiek, więc jeśli chcesz, żeby Twój podarunek na 25 urodziny przynosił jakieś emocje, to zamiast chińskich gadżetów, podaruj voucher na kolację w ciemności, lot samolotem dla dwojga albo wstęp do bani: cokolwiek, co będzie na swój sposób intymne, ale bez posmaku tandety.
  • 25 urodziny to świetna okazja, by podarować coś użytecznego. Jeśli przeszło Ci to przez myśl, to zastanów się dwa razy, czy ten pomysł ma rację bytu. 25-latkowie są przecież samodzielni. Zakup ubrań czy nawet biżuterii, choć będzie czasem znakomitym pomysłem, raczej nie powinien być dokonywany w ciemno.

Wychodzi na to, że problemem mogą być po prostu niespodzianki i prezenty, które albo akcentują niepotrzebnie dojrzałość, albo właśnie młodzieńczą energię. Jasne, 25 urodziny to okazja, która wymaga dobrego prezentu, ale nich będzie on przede wszystkim atrakcyjny, a dopiero na drugim miejscu przydatny.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall