Prezent na 65 urodziny

Prezenty dla 65-latków są dość problematyczne z kilku powodów. Przede wszystkim, choć zdecydowanie słuszny to wiesz, skojarzenie 65 lat z wiekiem podeszłym w wielu przypadkach jest mocno nie na miejscu. I nie chodzi o nawet o samą statystykę, która dowodzi, że dziś żyje się zdecydowanie dłużej, ale przede wszystkim o to, że wielu 65-latków to żwawi, energiczni ludzie, dla których wizja bujanego fotela przed telewizorem to prawdziwy koszmar.

Pomysł na prezent na 65 urodziny. Jest ich kilka

Prezent na 65 urodziny nie musi być praktyczny, ale te dowcipy, o których wspominamy na naszej liście, to też raczej tylko ciekawostki, a nie standard.

  • Na pewno możemy się zgodzić w jednym: 65-latkowie świetnie pamiętają czasy, w których największym prezentem był bukiet kwiatów i kartka z życzeniami. Dziś to często symboliczne dodatki, ale zdecydowanie warto je podarować, żeby wzbudzić przyjemne emocje.
  • Jest taki wiek, w którym życie obiektywnie staje się trudniejsze i dla wielu osób może to być symboliczne 65 lat. Prezenty ułatwiające życie będą więc na miejscu: to głównie różne domowe akcesoria od tych zupełnie powszechnych po całkowicie awangardowe – wiesz na przykład, że istnieją specjalne przyrządy ułatwiające choćby założenie skarpet?
  • Praktyczne prezenty – automatyczne odkurzacze czy zmywarki do naczyń – mają mnóstwo zalet, ale są też immanentnie powiązane z pewnymi technicznymi wyzwaniami, z którymi nie każdy 65-latek ma siły się mierzyć.
  • Jako podarunek na 65 urodziny świetnie sprawdzi się voucher, ponieważ datę jego realizacji można dopasować do siebie, a nie dostosowywać się do jakichś narzuconych dat.

Prezenty na 65 urodziny dla rodziców

Upominek na 65 urodziny dla starszego kolegi z pracy to taka lekko-półśmieszna kategoria podarków, ale rodzicom prezenty wybiera się już według zupełnie innego klucza. Prezent dla taty albo mamy na 65 urodziny to już najczęściej coś praktycznego. Możemy się umówić, że mniej więcej w tym wieku człowiek zaczyna się starzeć, więc sprzęt do domu często faktycznie się przydaje. Czasem nie warto się tu silić na oryginalność: krzesło prysznicowe albo wygodne poduszki i materace mogą być znakomitym prezentem i jeśli czujesz, że mogą się przydać rodzicom, to przy okazji urodzin zdecydowanie łatwiej jest taki zakup przemycić, nie sugerując, że tak naprawdę po prostu chcesz im pomóc na starość. Pamiętaj jednak, żeby do takiego prezentu dorzucić jakiś symboliczny i radosny upominek na 65 urodziny.

Okazja nie jest tak poważna, jak się wydaje

Żebyśmy się zrozumieli – 65 lat to wspaniały wiek i na swój symboliczny, ale w żadnym razie to nie jest magiczna data, powyżej której nagle zaczyna się starość. To tak nie działa. Dziś 65 latkowie biegają maratony, uczą się tańca, rozwijają mnóstwo pasji, na które wcześniej nie mieli czasu. I warto to szczególnie mocno zaakcentować, bo jednak wielu solenizantów dość mocno swoje urodziny przeżywa. Jakie z prezentów z lżejszej kategorii warto przygotować?

  • Babcia i dziadek od wnucząt na 65 urodziny mogą dostać na przykład albumy ze zdjęciami bądź zdjęcia na płótnie – to ciekawy prezent, ponieważ łączy w sobie klasyczny sposób utrwalania wspomnień z radosnymi momentami uwiecznionymi na fotografii.
  • Oczywiście jeśli solenizant ma swoje hobby, to warto je wspólnie celebrować. 65-letni maratończyk? No wiemy, że rodzina często ma jakieś swoje zarzuty, ale to naprawdę spoko sprawa i można jako prezent kupić pakiet startowy na jakiś wyścig na królewskim dystansie tak samo, jak wędkarzowi kupuje się świetny kołowrotek albo wygodniejsze krzesełko.
  • Większość 65-latków raczej już nie hasa po górach (choć są wyjątki), ale pobytem w SPA raczej nikt nie pogardzi, więc znów wraca temat vouchera, który może stanowić znakomity pomysł na prezent dla 65 latka.
  • Skoro jesteśmy przy voucherach, to zamiast leniwego SPA, wielu 65 latków wolałoby inny podarunek: wycieczkę i to niekoniecznie taką wokół komina. Jeśli znajdziesz ciekawą ofertę, to nie wahaj się ani chwili, bo emocje związane z takimi przeżyciem nie mają sobie równych.

Niech Ci się nie wydaje, że 65 lat to starość. Zgoda – wiele osób w tym wieku powoli zaczyna zgadzać się na to, żeby ich nazywać seniorami, ale większość z nich wciąż ma spory apetyt na przygodę. Poza tym, jeśli uda Ci się przygotować taki upominek na 65 urodziny, który solenizanta wyciągnie z domu, to i emocje będą przyjemniejsze, i trochę się o zdrowie zadba (tak, jest specjalna kategoria voucherów na badania medyczne czy zabiegi rehabilitacyjne, ale to akurat nie była sugestia).

Czy to naprawdę taka istotna okazja?

Te 65 lat nabiera symbolicznego znaczenia praktycznie wyłącznie dlatego, że to wiek przejścia na emeryturę. Jeśli więc główny zainteresowany jakoś szczególnie nie planuje obchodzić swoich urodzin, to spuść z tonu i kup lżejszy gatunkowo prezent. Świętować oczywiście warto, ale nie ma żadnego powodu, żeby dodawać znaczenia urodzinom, które i bez tego są wyjątkowe.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall