Znaleźć dobry prezent na 70 urodziny to naprawdę spore wyzwanie. Osobom w tym wieku na pewno nie da się już zaimponować gadżetami, choć niektóre z nich mogłyby być nawet bardzo praktyczne. Odpadnie też w większości przypadków kilka pomysłów na upominek, które byłyby znakomite w przypadku młodszych osób. Ostatecznie dziadek i babcia siłą rzeczy też raczej nie będą skakać ze spadochronem.

70 urodziny: co kupić na prezent?

Zacznijmy od tego, że siedemdziesiątka to naprawdę wspaniały wiek, więc warto sprawić solenizantowi jakiś ekskluzywny prezent na 70 urodziny. Pozwoli to podnieść rangę uroczystości i będzie znakomitym wyrazem przywiązania. Zwykle większość osób porusza się tu w ramach prezentów, o których wspomnieliśmy na naszej liście, a poczesne miejsce na niej zajmuje chyba biżuteria, szczególnie jeśli chcesz kupić prezent na 70 urodziny kobiecie. 

  • Trzeba wziąć pod uwagę, że w wieku 70 lat najczęściej jubilaci nie są już w pełni sprawni fizycznie – trzeba do uwzględnić czy w charakterze samego prezentu, czy w organizacji uroczystości.
  • Wiele osób starszych uwielbia podróżować do miejsc swojej młodości. Nie zawsze jest to łatwe do zorganizowania, ale świetnym pomysłem może być zakup vouchera, który pozwoli czy to na wycieczkę, czy choćby na atrakcyjne zakwaterowanie.
  • Analizując każdy pomysł na upominek na 70 urodziny, warto też pamiętać, że osoby w tym wieku inaczej postrzegają emocje. Wizyta z exit roomie raczej ich nie będzie pociągała, ale długie operetki już jak najbardziej.

Prezenty dla babci i dziadka: tu liczą się emocje

Prezent na 70 urodziny dla babci lub dziadka powinien przede wszystkim uwzględniać emocjonalny charakter. Dla dziadków bardzo ważne jest to, żeby spędzać czas ze swoimi wnukami. 70 urodziny to okazja nie lada, więc jeśli planujesz babci albo dziadkowi kupić voucher, to wygospodaruj czas, żeby razem z nimi iść do teatru czy do restauracji. Będzie to dla nich zdecydowanie milsze, niż samo wręczenie vouchera.

Musisz też pamiętać, że taki podarunek wymaga opanowania logistyki: nie zostawiaj solenizanta samego z koniecznością rezerwacji miejsc i organizacji dojazdu. Zrób to za nich: niech prezentem będzie voucher, ale umów stolik, zamów taksówkę albo zawieź wszystkich na miejsce – to powinna być przede wszystkim sposobność do wspólnego spędzenia czasu, nie upominek na 70 urodziny nie powinien być po prostu przedmiotem, który się wręcza i o nim zapomina.

Podarunki na 70 urodziny: przegląd najpopularniejszych propozycji

Znalezienie odpowiedniego prezentu dla 70-latka to spore wyzwanie nawet dla najbliższej rodziny solenizanta. To i owo jednak możemy podpowiedzieć, żeby podarunek był atrakcyjny i nie rozbijał budżetu.

  • Personalizowane gadżety. To w pewien sposób uniwersalna kategoria. Czy będzie to ręcznik z haftem, czy grawerowana karafka, czy portfel z grawerem, takie podarunki dla 70 latków łączą w sobie użytkowy charakter z indywidualnym rysem i bardzo często są po prostu przykładem świetnego rzemiosła, które ludzie w pewnym wieku zaczynają cenić bardzo wysoko.
  • Obrazy, albumy i fotografie. Te prezenty mogą przyjąć niemal dowolną formę. Od prostego albumu ze zdjęciami lub fotoksiążki, aż po humorystyczne portrety solenizanta. Można też, mając odpowiednią wiedzę albo dobre kontakty, odnowić i odświeżyć cyfrowo zdjęcia ze starego albumu. Przygotowując taki upominek, trzeba jednak pamiętać, że nie wszyscy seniorzy lubią patrzeć na swoje zdjęcia z młodości.
  • Karta z życzeniami. Niby to drobny upominek na 70 urodziny, ale kiedy młodsi wymieniają się SMS-ami, to dla starszych karnet z ręcznie wypisanymi życzeniami jest podarunkiem cenniejszym niż wiele innych. Oczywiście wypada więc w takim razie wybrać naprawdę piękną kartę, można kupić też materiały i wykonać ją samodzielnie dowolną techniką.

Prezent na 70 urodziny powinien łączyć indywidualny charakter i pewną funkcjonalność, choć oczywiście tę ostatnią można rozumieć dość dowolnie. O ile korzystanie z utartych schematów: biżuteria dla babci, portfel dla dziadka i tak dalej, ma pewien sens, to przecież niektórzy seniorzy wcale nie czują swojego wieku. I co wtedy?

70 lat: niby słuszny wiek, ale nie dla każdego

Dziś wiele osób po 70 prowadzi zaskakująco aktywny tryb życia. Regularnie spotykają się ze znajomymi, wyjeżdżają do SPA czy sanatoriów, a nie brak i takich, którzy w tym wieku zaczynają przygodę z aktywnością fizyczną. Dawniej budziło to zdziwienie, a dziś raczej podziw, przy okazji dając mnóstwo okazji do wyboru fajnych prezentów na urodziny. I znów – warto przejrzeć ofertę voucherów, bo właśnie kupony otwierają tu drogę do tworzenia ciekawych podarków, zwłaszcza że większość z nich pozostawia pewną elastyczność co do sposobu wykorzystania.

Na przykład jeśli zdecydujesz się kupić voucher na turnus w sanatorium, to nadal do jubilata będzie należała decyzja o wyborze konkretnych zabiegów. Taki prezent jest ekstra, ponieważ otwiera pewne drzwi, ale pozostawia odpowiednie możliwości, dzięki czemu aktywny senior czuje, że wciąż może robić to, na co ma ochotę. To samo dotyczy innych kart podarunkowych: one już ukierunkowują prezent, ale jeszcze o niczym nie przesądzają.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall