Zaręczyny to okazja na tyle osobista, że często nawet nie wręcza się prezentów. Ostatnio jednak tradycja się zmienia i świętuje się już nie tylko śluby, ale także zaręczyny, więc trzeba wiedzieć, jaki prezent dla narzeczonych wybrać. I już na tym etapie pojawiają się pewne rozbieżności.

Mały czy duży prezent dla narzeczonych?

Jest pewna grupa osób, które uważają, że prezent dla pary narzeczonych powinien być raczej symboliczny, a jego wartość właściwie nie ma znaczenia. Mogą to więc być na przykład bony podarunkowe dla narzeczonych w niedużym nominale albo coś równie niewielkiego. I ta koncepcja ma sens, jeśli przyjąć, że zaręczyny, wyjątkowa chwila w życiu zakochanych, to ich intymny moment i nie należy za bardzo się w tym momencie jeszcze angażować, tylko po prostu w sposób symboliczny wyrazić swoje zadowolenie ich szczęściem. 

Druga grupa to osoby, które uznają, że prezent dla zaręczonych powinien niemal dorównywać prezentowi ślubnemu, bo to nie ślub, ale zaręczyny często wyznaczają początek wspólnego życia. Takie rozumienie prezentu z okazji zaręczyn też jest zupełnie na miejscu, przynajmniej w wielu przypadkach. Nic więc dziwnego, że wtedy karta podarunkowa dla narzeczonych będzie miała wartość taką samą, jak bony podarunkowe dla nowożeńców.

A czy któraś z tych opcji jest wyraźnie lepsza i można ją uznać za słuszną? Oczywiście, że nie. Prezenty dla narzeczonych nie dają się wpasować w szablony i schematy, każdą sytuację trzeba rozpatrywać oddzielnie i podjąć decyzję co do tego, która opcja będzie właściwa, a przede wszystkim – z którą po drodze będzie narzeczonym.

Co podarować na zaręczyny?

Bądźmy szczerzy: kwiaty i czekoladki, nawet te personalizowane, choć mają swój urok, niezbyt popychają wspólne życie do przodu. Dobrze dobrane bony podarunkowe dla narzeczonych to co innego – pozwalają często rozwiązać określone problemy albo zwalniają budżet na przyjemności osobiste.

  • Karty podarunkowe mogą mieć praktycznie dowolną wartość, więc niezależnie od tego, ile pieniędzy chcesz przeznaczyć na prezent dla narzeczonych, zawsze znajdziesz taką kartę, z którą będzie to możliwe.

  • Na bony podarunkowe na prezent dla zaręczonych może zrzucić się dowolnie duża grupa członków rodziny czy znajomych, a to pozwala kupić bony podarunkowe dla narzeczonych o naprawdę często imponującym nominale.

  • O przygotowywanych zaręczynach zwykle mało kto wie, a informacja ta roznosi się już po fakcie, więc czasu na przygotowanie prezentu jest naprawdę niewiele – wręczenie upominku po kilku tygodniach będzie przecież wyglądało słabo. Niczego nie da się kupić tak szybko, jak bonu podarunkowego.

  • Ponieważ nie ma właściwie tradycji prezentów dla narzeczonych, nie ma też konwencji, która by mówiła, co właściwie się na prezent kupuje. W tym momencie karta na prezent dla pary narzeczonych zapewnia na tyle dużą swobodę, że nie trzeba się tym więcej przejmować. Prezent jest gotowy, ale to narzeczeni będą mogli podjąć ostateczną decyzję co do tego, jak i kiedy wykorzystają kartę.

Wiele z tych punktów, jak pewnie zauważyłeś, dotyczy wygody kupującego. To bardzo ważne, kiedy na przygotowanie prezentu masz maksymalnie kilka dni. A przeważnie nie będziesz mieć więcej czasu – czekanie z wręczeniem prezentu parę tygodni sprawia, że emocje już opadną, a prezent siłą rzeczy traci trochę ze swojego uroku. Poza tym – ponieważ prezent dla narzeczonych to u nas wciąż nowość, nie do końca wiadomo, co wypada, a czego nie.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall