Tak naprawdę nie ma i nie może być jakiejś szczególnej kategorii prezentów dla singli. To, czy ma się partnera, czy nie, nie jest w żadnym razie najistotniejszą cechą danej osoby i tym bardziej nie pozwala na wybór prezentu tylko na ten podstawie, wszak potrzeby singla od potrzeb osoby, która singlem nie jest, wcale się nie różnią.

Kiedy obchodzimy dzień singla?

Najczęściej wymienianą datą jest w tym kontekście 11 listopada, ale to data, z którą dzień singla obchodzony jest w Chinach. Większość krajów europejskich świętuje dzień singla 15 lutego, ale ponieważ w Polsce zawsze trzeba szukać świętego patrona na każdą okazję, to taki się oczywiście znalazł. Jest nim święty Faustyn, którego święto obchodzone jest 15 listopada, wtedy też najwięcej osób obchodzi dzień singla.

No właśnie – tu trzeba dodać, że już samo wprowadzenie tego dnia do kalendarza było raczej żartem i dziś nikt nie traktuje tego za bardzo serio, może poza grupką aktywistów. Absolutnie więc nie należy się tym sugerować, wybierając prezenty dla singla. Jeśli jednak szukasz pretekstu, żeby wręczyć znajomemu podarunek, to będzie to powód równie dobry, co każdy inny.

Jakie prezenty dla singla wybrać?

Jak wspomnieliśmy, nikogo nie definiuje tylko to, czy ma stałego partnera, czy nie. Na prezent dla singla nada się więc równie dobrze zgrzewka Coli, dobra książka, kosiarka do trawy czy kapelusz. No, może z kosiarką trochę przestrzeliliśmy, a to dlatego, że dzień singla to nie jest poważna okazja, więc i prezenty powinny być niezbyt drogie. Natomiast jeśli mówimy o prezentach dla singli z okazji urodzin, imienin czy świąt, to wtedy tym bardziej fakt bycia singlem niewiele zmienia (za to kosiarka może się już zmieścić w rozpatrywanym spektrum).

Naszą propozycją będą jednak karty podarunkowe. Oczywiście to też nie tak, że nagle sklepy wypuściły specjalną edycję kart podarunkowych dla osób bez pary – nawet sklepy nie traktują poważnie dnia singla, więc tym bardziej czegoś takiego nie ma się co spodziewać.

Dlaczego będziemy się upierać przy bonach, kartach i voucherach?

Singiel i ktoś samotny to zupełnie nie to samo. Nie myśl o singlach w kategorii ludzi, którym się nie udało – przecież większość z nich to szczęśliwe i realizujące się osoby, nie trzeba ich rozweselać. To nie są ludzie, którzy sobie nie radzą, więc prezentami nadrabiać trzeba jakiekolwiek braki. Wciąż są ludzie, którzy tak myślą i wyskakują jak filip z konopi z pomysłem zakupu patelni czy pościeli. Choć sam pomysł może oczywiście być niezły, z takim podtekstem z automatu jest spalony.

  • Bony podarunkowe dla singla pozwalają przygotować kompletny prezent, który jednak nie jest skończony w takim klasycznym rozumieniu. Niby masz gotowy prezent, ale najtrudniejszą decyzję i tak podejmuje obdarowany, przy czym najtrudniejsza to by ona była dla Ciebie – dla niego (lub dla niej) będzie to bułka z masłem.

  • Dobrze dobrana karta podarunkowa dla singla jest znakomitym rozszerzeniem budżetu. Wszyscy wiemy jak jest – pewnych rzeczy się nie kupuje, bo po prostu nie są priorytetem. Ale mają kartę podarunkową, można sobie na nie pozwolić i zrealizować jedno ze swoich marzeń.

  • Raz kupiona karta przedpłacona dla singla to świetny pomysł dla osób, które znasz – wystarczy pogadać, żeby wiedzieć, czy przy kolejnej okazji kupować coś nowego, czy po prostu doładować kartę. Ten trik może nie zadziałać w przypadku osób, z którymi znasz się trochę słabiej, bo tak zadane pytanie może zostać odebrane jako naruszenie prywatności.

  • Wiele osób kupon dla singla otrzymany w prezencie zachowuje sobie na później. To ma też fajny wymiar, bo kiedy fizyczne prezenty odbiera się wszystkie w tym samym czasie, to kupiona na prezent dla singla karta może sobie leżeć, kiedy pomysł na to, jak ją wykorzystać, spokojnie dojrzewa.

Nie bądź starą ciotką — prawidłowy wybór prezentu dla singla

To znaczy, jeśli tak wynika z PESELu i drzewa genealogicznego – trudno, bądź. Ale chodzi o to, żeby nie być tą osobą, która przy każdej okazji wyjeżdża z tym samym tekstem, że “jaki jesteś Andrzejku/ Michałku/ Kasiu/ Aniu/ Marysiu/ Przemku biedny i samotny”. Prezent to prezent – jeśli masz go komuś dawać w ramach wyrazów współczucia, może lepiej zapłać sobie za wizytę u psychologa: to też będzie miły prezent, widzieć, że znajomy łapie właściwy kurs.

To, czy ktoś jest singlem, czy nie, to nie Twój problem. Jeśli kogoś lubisz, kupujesz mu prezent i tyle. Wystarczy przyłożyć się do wyboru. Chyba że to ktoś, kto z bycia singlem uczynił punkt centralny swojej osobowości. Cóż – my takich osób nie znamy, ale zakładamy, że pewnie ktoś taki jest. Warto wtedy zrobić tak, żeby prezent dla singla właśnie to podkreślał. Można to jednak zrobić w żartobliwy sposób i do karty czy bonu dokupić na przykład wino i jeden kieliszek albo jakiś inny gadżet w klimacie.

W większości przypadków po prostu uznaj, że dobrze wybrana karta podarunkowa dla singla rozwiązuje sprawę i naprawdę robi robotę bez względu na okazję. To znaczy – można manipulować cenami, żeby się nie okazało, że na mało ważny w gruncie rzeczy dzień singla prezent dla tę samą wartość co na święta, ale to już pewnie wiesz ze wszystkich innych przypadków.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall