Szukanie prezentów dla studentki jest wyzwaniem z wielu powodów. Przede wszystkim, czasem trudno nadążyć za zainteresowaniami młodych osób. Te zresztą potrafią zmieniać się jak w kalejdoskopie, więc pomysł, który dwa czy trzy miesiące temu wydawał się całkiem niezły, teraz może już wcale dobry nie być. A to jeszcze nie wszystko.

Prezenty praktyczne czy ciekawe gadżety - jaki prezent dla studentki jest lepszy?

Na prezent dla studentki dawniej wybierano przede wszystkim różne praktyczne rzeczy: czy to coś związanego z kierunkiem studiów, czy modne ubrania – w zależności kto taki prezent przygotowywał, opcji było naprawdę sporo. Dziś jednak często nie jest to dobry kierunek poszukiwań, bo poza nielicznymi, głównie najdroższymi praktycznymi gadżetami, studentki same sobie kupują to, co potrzebne, więc i lista sensownych pomysłów staje się coraz krótsza i krótsza.

A co z rzeczami może niekoniecznie potrzebnymi, ale ciekawymi? Tutaj wraca po pierwsze problem zainteresowań czy marzeń, a po drugie – co równie ważne – takie prezenty siłą rzeczy są indywidualne, tymczasem zwykle podstawową atrakcją jest spędzanie czasu ze znajomymi albo z chłopakiem. Co wtedy zrobić?

Prezenty dla studentki - Dlaczego warto spojrzeć na bony podarunkowe

Powyżej przedstawiliśmy listę ciekawych opcji na prezent dla studentki. Bony podarunkowe dla studentki zajęły tam dość wysokie miejsce i oczywiście nie było to zupełnie bez przyczyny.

 • Bony podarunkowe dla studentki pozwalają stworzyć kompletny prezent, ale jednocześnie wciąż są dość elastyczne, bo konkretny produkt wybiera już przecież sama zainteresowana.

 • Można znaleźć bony na prezent dla studentki, które nie będą miały może wielkiej wartości nominalnej, ale sprawią olbrzymią radość, ponieważ na przykład pozwolą kupić produkty, które zawsze wypadały z listy zakupów z różnych powodów.

 • Wybór bonów jest na tyle szeroki, że ten jeden pomysł na to, co kupić studentowi na prezent można wykorzystywać praktycznie bez końca, a zawsze będzie on równie praktyczny i intrygujący.

 • Niewątpliwą zaletą jest logistyczna łatwość – taki bon można wysłać praktycznie za darmo w dowolne miejsce, choć oczywiście dołączenie bukietu czy dobrego wina do kompletnego prezentu zawsze będzie miłym gestem.

Pułapki związane z zakupem bonu podarunkowego

To nie tak, że bony podarunkowe, vouchery czy kupony są idealnym prezentem – jak każde rozwiązanie, i one mają pewne wady. Choć może należałoby to ująć inaczej – dobry bon jest oczywiście pomysłem genialnym, ale można popełnić kilka błędów na etapie wyboru.

 • Bony podarunkowe to forma środka płatniczego, zniżki na zakup. Jeśli będzie miał on zbyt niską wartość, to tak naprawdę nie będzie żadnym wsparcie. Bon podarunkowe na prezent dla studentki do drogiej drogerii o wartości 20 czy 50 złotych po prostu nie stanowią zauważalnej ulgi w zakupach. Jednocześnie takiej samej wartości bon do księgarni już jak najbardziej ma sens.

 • Niektóre bony mają dość krótkie terminy realizacji. Wiadomo – uczelnia stawia pewne (choćby tylko minimalne) wymagania, które ograniczają ilość dostępnego czasu. Koniec końców może się okazać, że wykorzystanie słabo dobranego bonu czy vouchera będzie niemożliwe.

 • Jeśli marzeniem jest spędzenie czasu w grupie znajomych, a voucher lub bon podarunkowy są przeznaczone dla jednej osoby, to droga do realizacji marzeń może być jeszcze długa i daleka – jeśli trzeba by było dołożyć kilkaset złotych, żeby to zrobić, trudno oczekiwać, że bon kupiony na prezent będzie źródłem wielkiej radości.

Prezenty dla studentki: Czym różnią się bony od voucherów?

I tu, i w innych opracowaniach bony podarunkowe są porównywane z voucherami – to dlatego, żeby jakoś dało się o tym pisać, nie powtarzając w każdym zdaniu tych samych określeń, ale w praktyce różnica jest spora i akurat jeśli chodzi o pomysły na prezenty, które mają urozmaicić studia, wydaje się, że bony będą miały pewną przewagę.

 • Bony podarunkowe dla studentki to po prostu forma dodatkowych pieniędzy do dowolnego wykorzystania w danym sklepie. Zwykle obowiązują pewne dodatkowe ograniczenia, ale są one na tyle nieznaczne, że nie ma sensu się nad tym dłużej zatrzymywać.

 • Vouchery są kuponami pozwalającymi skorzystać ze ściśle określonej usługi, na przykład strzyżenia włosów, lotu balonem albo zamówienia pizzy. Zawsze jednak jest to jedna usługa wskazana w regulaminie (rzadziej kilka usług do wyboru).

 • Do obu form kuponów w teorii można dopłacać, choć vouchery są zwykle konstruowane w taki sposób, żeby nie było to już potrzebne

Dlaczego na prezent dla studentki polecamy bony? Voucher jest w świecie usługowym odpowiednikiem gotowego produktu. Tak jak w sklepie można iść i kupić na przykład tablet albo kolczyki, tak voucher jasno określa, jak go wykorzystać. Ma więc te same wady co zakup konkretnych fizycznych prezentów: trudno trafić, a elastyczność cenowa jest niska, żeby nie powiedzieć żadna.

Oczywiście to nie znaczy, że zastanawiając się nad tym, co kupić studentowi na prezent, nie bierze się już voucherów pod uwagę. Warto, szczególnie jeśli dobrze zna się obdarowanego i można podjąć dobrą decyzję co do konkretnego vouchera, natomiast w innych przypadkach to bony podarunkowe są po prostu opcją łatwiejszą.

A to nie jest pójście na łatwiznę?

To pytanie często pada w kontekście bonów prezentowych. I można oczywiście odpowiedzieć, że oczywiście, że jest, bo nie trzeba nawet z domu wychodzić, żeby kupić taki prezent. Ale z tym jest kilka problemów.

 • Dlaczego w ogóle szukanie czegoś na prezent dla studentki w ogólnym odczuciu ma być trudne? Zrobiliśmy małą sondę w firmie i wychodzi na to, że generalnie szukanie prezentów dla ludzi, których się zna, ceni i lubi, bywa często naturalnie łatwe, nikt nie powinien mieć z tego powodu problemów.

 • W praktyce i tak trzeba pomyśleć, który z bonów wybrać. Można oczywiście postawić na uniwersalny bon podarunkowy, który później studentka wymieni sama na konkretny bon do sklepu, ale zdecydowanie popularniejsze są bony własne poszczególnych marek. Jest ich całe mnóstwo i oczywiście nie wybiera się zawsze spośród kilkuset, ale nawet wybór jednego z kilku może wymagać odrobiny wysiłku.

 • Zakup prezentu jest zawsze czymś emocjonującym – kiedy szuka się prezentów dla bliskich czy członków rodziny, każdy chce naprawdę dobrze trafić. Nie ma więc powodu, żeby sobie specjalnie robić pod górkę.

Czy tylko bony mają sens?

Oczywiście, że nie! Między innymi dlatego wyżej przygotowaliśmy całą listę. Przy naszej miłości do bonów podarunkowych i voucherów stwierdzić musimy – choć z pewnym zdziwieniem – że są osoby, które wolą jednak klasyczne, fizyczne prezenty. Są też tacy, którzy wolą fizyczne prezenty wręczać. Jedyne, co mówimy, to że czasem nie warto z góry skreślać bonów prezentowych z listy opcji na prezent dla studentki. Nawet jeśli wcześniej byłeś przeciwko, teraz chociaż przejrzyj ofertę, może Cię przekona.

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall