Prezenty dla teściowej to dla wielu osób spore wyzwanie, ale tak naprawdę to jedynie bariera psychologiczna. Nieszczególnie inteligentne żarty z teściową w roli głównej też nie ułatwiają życia, ale wtedy możesz skorzystać z naszych propozycji i wybrać naprawdę oryginalny podarunek.

Co kupić teściowej – przegląd opcji na szybko

 • Karta podarunkowa dla teściowej. To nasz faworyt na całej liście prezentów. Więcej o tym, dlaczego warto i dlaczego to naprawdę niezwykły pomysł, napiszemy za parę chwil.

 • Biżuteria. To klasyczna podpowiedź, która chyba nigdy nie zawodzi w przypadku kobiet. Zwykle problematyczna jako prezent dla przyszłej teściowej, bo wtedy jeszcze trudno powiedzieć, co jej się może spodobać, ale kiedy się lepiej poznacie, po prezenty dla teściowej można wręcz rutynowo chodzić do jubilera.

 • Perfumy. Jeśli poznasz teściową na tyle dobrze, żeby wiedzieć, jakie zapachy nosi, będzie to prawdopodobnie jedna z najciekawszych propozycji.

 • Kompozycja kaw lub herbat. Przez chwilę było to dość popularne rozwiązanie, ale dziś nie jest szczególnie częste – warto jednak poświęcić chwilę na skompletowanie zestawu, którego w zwykłych sklepach nie da się kupić, a wrażenie będzie piorunujące.

 • Kwiaty. Jeśli ma to być drobny prezent dla teściowej, to kwiaty sprawdzą się idealnie. W dobrej kwiaciarni wystarczy parędziesiąt złotych, żeby kupić naprawdę imponujący bukiet.

Bony i karty podarunkowe na prezent dla teściowej

Stosunki wielu osób z teściowymi są dość ograniczone. Nie będziemy teraz wnikać w szczegóły ani edukować, mówiąc, że warto o nie zadbać. Warto i już. Ale zanim to nastąpi, wybór prezentu może być dość trudny i choć prezent od zięcia dla teściowej w praktyce często wybiera jej córka, to wcale tak być nie musi. Karta podarunkowa dla teściowej może być właśnie tym prezentem, który zięć będzie mógł wybrać sam.

Prezent dla teściowej: Bon podarunkowy, karta podarunkowa czy voucher?

Te trzy pojęcia, choć często używane zamiennie, tak naprawdę dotyczą zupełnie różnych rzecz. Tak w skrócie:

 • Bony podarunkowe dla teściowej to jednorazowy środek płatniczy – coś jak bon handlowy, którym można zapłacić raz, kupić za niego cokolwiek w danym sklepie, który bony takie honoruje, a ewentualną różnicę w cenie pokryć z własnej kieszeni.

 • Karta podarunkowa dla teściowej od bonu różni się tym, że w większości przypadków ma charakter karty przedpłaconej, czyli kiedy się pieniądze na karcie skończą, można je tam dodać.

 • Vouchery w przeciwieństwie do bonów i kart są najczęściej wystawiane na konkretną usługę i nie trzeba już dopłacać, bo ich wartość jest dopasowana do wartości usługi.

Vouchery mają tę samą wadę, co klasyczne prezenty: trzeba naprawdę dobrze się przyłożyć i znać obdarowanego, czyli w tym przypadku teściową, żeby bezbłędnie wybrać to, co będzie dobrym prezentem. I tu uwaga to wszystkich zięciów na świecie: nawet jeśli teściowa od lat powtarza, że musi schudnąć, to jeśli kupicie jej voucher na konsultacje dietetyczne, to z pewnością nie poprawi to Waszych wzajemnych stosunków.

Ponieważ karty i bony podarunkowe dla teściowej można wykorzystywać z mniejszą lub – zwykle – większą swobodą, byle tylko we właściwym sklepie, to jest to na pewno bezpieczniejsze rozwiązanie. A ponieważ dziś karty sprzedają nie tylko najmodniejsze, ale i zupełnie zwykłe sklepy, jest spora szansa, że znajdziesz taką, która naprawdę spodoba się teściowej

O czym jeszcze warto pamiętać, kupując prezent teściowej?

Nie chcemy tu rzucać uogólnieniami, ale na pewno wiesz, że jedno trafiają na swobodniejsze, inni na bardziej zasadnicze teściowe. Zresztą to dotyczy wszystkich osób, a nie tylko teściowych. Na pewno jest to jednak kryterium, które warto wziąć pod uwagę, wybierając prezenty dla teściowej.

 • Prezent dla przyszłej teściowej wybiera się, zupełnie ignorując to, że na razie teściową nie jest. Rodzina to nie ludzie formalnie związani, tylko ci, których traktujesz jak rodzinę. I oczywiście nie sugerujemy, że teściowe są interesowne i prezentem trzeba się wkupić w ich łaski – po prostu warto z życzliwości (a i przez wzgląd na swoją wybrankę) podejść do sprawy naprawdę poważnie i poszukać idealnego prezentu.

 • Karta podarunkowa dla teściowej to chyba najbezpieczniejszy prezent, ale jeśli jesteś w dobrej komitywie z teściową, spokojnie możecie ten temat obgadać, nawet wspólnie wybrać sklep.

 • Jeśli ma to być prezent od zięcia dla teściowej, przyłóż się i znajdź go sam. Drobne podpowiedzi ze strony żony są akceptowalne, ale uwierz, że to widać, czy prezent przygotowałeś samodzielnie, czy poszedłeś po linii najmniejszego oporu.

 • Drobny prezent dla teściowej nie musi być oryginalny. W wielu przypadkach naprawdę liczy się pamięć, choć oczywiście jeśli zapamiętasz, jakie kwiaty się jej podobają, to na pewno uda Ci się zamówić ładniejszą wiązankę.

 • Jeśli chcesz kupić bony podarunkowe dla teściowej, dobierz ich wartość do cen w sklepach. Nie kupuj bonu do drogerii za 20 złotych, skoro wiesz, że teściowa używa kremu po 80. O ile oczywiście bony można kupić w bardzo niskich nominałach, to w wielu przypadkach warto sięgnąć po zaskórniaki, żeby prezent był trochę bardziej praktyczny.

Czy prezentem można poprawić stosunki z teściową? Chcemy powiedzieć, że nie – to nie prezenty sprawiają, że ludzie się ze sobą dogadują. Ale z drugiej strony jest to zawsze dodatkowy powód, żeby się lepiej poznać i dotrzeć.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall