Lista klasycznych prezentów na 1. rocznicę ślubu jest naprawdę długa, ale jednego zwykle w niej brakuje: oryginalności. Zastanawiając się nad tym, jaki prezent na papierową rocznicę ślubu wybrać (tak, 1. rocznica nazywana jest papierową – nie pytajcie nas dlaczego, bo nie wiem, ale tak już jest i koniec), dobrze by było poszukać ciekawych opcji wśród voucherów i kart podarunkowych.

Dlaczego właśnie vouchery?

Prezenty na 1 rocznicę ślubu nie muszą być przesadnie oryginalne, ale nie powinny być też banalne. Te propozycje, które podaliśmy wyżej, mają swój urok, ale mogą zostać różnie odebrane, czego przykładem niech będą zestawy filiżanek. Niby fajne, ale tak naprawdę będzie to pewnie dziesiąty tego typu komplet. Gdyby zamiast tego jako prezent na pierwszą rocznicę ślubu kupić voucher na masaż dla dwojga, to taki prezent najpewniej miałby wciąż urok nowości.

Po drugie, ważną zaletą voucherów jest ich uniwersalność i elastyczność. Nie tylko możesz praktycznie dowolnie wybrać firmę, która będzie zapewniała atrakcje czy sklep, w którym możliwa będzie realizacja bonu podarunkowego, ale też wciąż to obdarowani mogą sobie wybrać, kiedy taki prezent zrealizują.

Dobry prezent na 1 rocznicę związku – przynajmniej tego sformalizowanego – według wielu osób powinien mieć nieco bardziej formalny charakter. Tego wcale nie jesteśmy pewni, ale i tak wykorzystamy ten argument do promowania voucherów. Kiedy zbliża się 1 rocznica ślubu prezent dla męża albo żony w tej formie można podarować w naprawdę elegancki sposób – w dekoracyjnej kopercie, z butelką dobrego wina albo wiązanką kwiatów – prezent jest bardziej formalny, a radość pełna.

Jako prezent na pierwszą rocznicę związku vouchery sprawdzają się bardzo dobrze również dlatego, że jest ich po prostu całe mnóstwo i można dowolnie wybierać ich wartości. Nie każda para uważa, kiedy nadchodzi pierwsza rocznica ślubu prezent powinien być wielki i mega symboliczny. Wiele par stawia po prostu na symboliczne podarunki, a tu vouchery naprawdę doskonale się spisują.

Jaki nominał vouchera wybrać na pierwszą rocznicę ślubu?

Jeśli oczekujesz tu jasnej deklaracji, ile powinien kosztować prezent na 1 rocznicę ślubu od rodziców albo prezent na 1 rocznicę ślubu od znajomych, to się rozczarujesz. Nie dlatego, że nie chcemy powiedzieć – takiej wartości po prostu nie ma.

  • Dla wielu osób pierwszy rok po ślubie ma wymiar symboliczny, jest w jakiś sposób ważniejszy. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, postaraj się, żeby prezent dla męża na pierwszą rocznicę ślubu faktycznie to odzwierciedlał. To, czy będzie to koszt 50, 200 czy 500 złotych to wciąż sprawa indywidualna, bo przecież nie wszyscy robią sobie prezenty tej samej wartości, ale w takich przypadkach szukaj raczej w pobliżu górnych granic możliwości budżetowych.

  • Z drugiej strony, wiele osób uważa, że 1 rocznica ślubu prezent powinien mieć jedynie wymiar symboliczny. Dziś raczej trudno będzie przygotować coś fajnego za mniej niż 50-60 złotych, ale wieczór z serialem lub filmem i dobra kawa w Waszej ulubionej kawiarni nie będą też kosztowały prawdopodobnie wiele więcej.

  • Podpowiemy, że z naszych statystyk wynika, że kategoria prezenty na 1 rocznicę ślubu to najczęściej vouchery w cenach od 100 do 500 złotych. Czy to znaczy, że też musisz się w tym przedziale zmieścić? Nie, zwłaszcza że to nie jest szczególnie zaskakujący wynik, ale niczego bardziej precyzyjnie nie umiemy podpowiedzieć.

Jakie vouchery cieszą się największym zainteresowaniem?

Prezent na 1 rocznicę ślubu dla męża to często voucher na masaż albo na degustację whisky, z kolei dla żony może to być galeria zdjęć na rocznicę ślubu albo kolacja we dwoje. Znów – to nie jest żelazna reguła, bo czasem to mężowie żonom kupują vouchery na strzelnicę, a sami cieszą się z bonów podarunkowych do drogerii, ale umówmy się – częściej jednak ten układ jest bardziej klasyczny.

Pewne uniwersalne podpowiedzi – biżuteria, kolacja we dwoje, wieczór wspomnień czy coś zrobione pierwszy raz – będą pojawiały się we wszystkich podobnych poradnikach, więc nie będziemy się na nich skupiać, tym bardziej że zostaje jeszcze jedno ważne pytanie, na które trzeba odpowiedzieć.

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu: razem czy osobno?

Mogłoby się wydawać, że związany z pierwszą rocznicą ślubu prezent naturalnie powinien być prezentem dla dwojga, ale to mogłoby być zbytnie uproszczenie. Faktycznie często właśnie tak będzie, ale trzeba tu przyłożyć jednak własną miarę. Niektóre młode małżeństwa spędzają ze sobą praktycznie każdy dzień albo na przykład często wychodzą na wspólną kolację. Wtedy voucher na kolejną degustację dla dwojga może mieć mniej uroku niż dwa oddzielne vouchery.

Z drugiej strony, nie brak takich par, w których ewidentnie małżonkowie chcieliby mieć dla siebie nawzajem więcej czasu, bo na co dzień realizują różne pasje, czy nawet ze względu na pracę nie widują się przez parę tygodni. To oczywiste, że wtedy voucher dla dwojga będzie na wagę złota. W takich przypadkach okazuje się jednak, że często wcale nie wspólna kolacja czy kino są największą atrakcją, tylko na przykład wycieczka, masaż albo jakaś inna aktywność, która pozwala lepiej zapamiętać wyjątkową, bo pierwszą rocznicę ślubu.

Nie daj sobie wmówić, że istnieje jakiś idealny schemat postępowania – prezent na 1 rocznicę ślubu musi być wyjątkowy i z takim założeniem podchodź do jego poszukiwań.

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall