Koniecznie trzeba podkreślić jedną rzecz bardzo wyraźnie: 25-lecie małżeństwa to nie jest po prostu kolejna, tyle że bardziej okrągła rocznica. To dla wielu małżeństwa pierwszy (i często niestety też jedyny) tak piękny jubileusz, w związku z czym wartość symboliczna tego dnia jest olbrzymia i rok później 26 rocznica nie będzie aż tak ważna, jak 25-lecie ślubu. A to oznacza, że i do kwestii prezentów należy podejść inaczej niż zwykle.

Kłopotliwe prezenty na 25-lecie ślubu

Prezent na 25 rocznicę ślubu to oczywiście może być przedmiot. Wspominaliśmy choćby o biżuterii, ale to może też być butelka doskonałego wina, album zdjęciowy czy cokolwiek innego. I w tego typu prezentach nie ma niczego złego, o ile tylko faktycznie pozostają oryginalne. Nie powinno być tak, że co rocznica, to nowy naszyjnik albo kolczyki, albo co rok dobre wino. To co prawda przyjemne, ale wtedy prezent na 25 lat małżeństwa nie będzie już odpowiednio wyglądał.

Jeśli decydujesz się na prezent z tej kategorii, to pamiętaj, żeby było to coś naprawdę wyjątkowego i niepowtarzalnego, być może nawet z pewnym symbolicznym ciężarem – niektórzy małżonkowie symbolicznie odnawiają na przykład swoją przysięgę małżeńską, a wtedy doskonałym prezentem może być nowa para obrączek, jeśli stare kiepsko zniosły próbę czasu.

Więcej emocji, mniej przedmiotów

  • Ogólna zasada powinna raczej narzucać to, aby upominek na 25 rocznicę ślubu miał pewien symboliczny, a na pewno emocjonalny charakter. To oczywiście nie wyklucza również fizycznego prezentu – takim rozwiązaniem może być na przykład karta podarunkowa do wykorzystania na romantyczne wakacje.
  • Wiadomo, że świętuje się każdą rocznicę ślubu, ale na 25-lecie małżeństwa prezent musi wyraźnie podkreślić wyjątkowość tej okazji. Srebrne Gody to święto, którego wiele małżeństw nie doczeka, a dla wielu będzie to też ostatnia tak istotna rocznica.
  • Przez 25 lat można uzbierać mnóstwo pięknych wspólnych wspomnień. Prezent z tej okazji powinien być osobisty, żeby nie powiedzieć intymny. Bardzo często, kiedy ktoś z zewnątrz patrzy na upominki rocznicowe, to zastanawia się, co w nich niby jest wyjątkowego. Otóż wyjątkowe są emocje.

Najciekawsze jest chyba to, że prezent na 25 rocznicę ślubu wcale nie musi być drogi. Mało tego – często jest tańszy niż ten, którym wspólne życie świętuje się choćby rok później. Pewnie: nadal zachęcamy, żeby kupić piękne kwiaty, smaczne wino i genialny voucher na weekend we dwoje, ale tym, co będzie najważniejsze, pozostaje wygospodarowanie czasu, żebyście mogli spędzić go sami.

Jaki prezent wybrać na 25 rocznicę ślubu dla męża? To nie takie proste

Faceci raczej nie bywają przesadnie wylewni. Ba! Wielu z nich nawet nieszczególnie stresuje się ślubem. Ale 25 rocznica małżeństwa wszystkich rusza. I pewnie, że w pamięci pozostają te gorsze chwile, ale to taki moment, w którym one nie mają znaczenia. I to jedna z tych okazji, w których naprawdę na prezent dla męża nie ma sensu kupować nowej wiertarki ani nawet nowego auta – to ten dzień, w którym nawet samcowi alfa potrzeba po prostu uczucia.

Czy tu można polecić jakiś konkretny prezent? Ogólne zasady są takie same, jak zawsze: coś nawiązującego do pasji albo coś praktycznego, ale zdecydowanie lepiej byłoby kupić voucher na wspólną kolacją albo wizytę w najlepszej kawiarni. Może jest to dobra okazja, żeby wyrwać się gdzieś za miasto na jakieś romantyczne excursione, na które nigdy nie ma czasu.

Co podarować żonie na 25 lat małżeństwa?

Tutaj też bezdyskusyjnie weekend w SPA albo wspólna kolacja będą czymś absolutnie nie do zastąpienia, ale jeśli możesz jeszcze kupić piękny pierścionek albo iść razem z żoną do jubilera, żeby sama go sobie wybrała, to jeszcze lepiej.

  • Niech nie będzie to prezent przypominający te, które wręczasz jej z okazji każdej rocznicy. O ile przy „zwykłej” rocznicy pewne schematy są jeszcze do wybaczenia, to upominek na 25 rocznicę ślubu musi być jedyny w swoim rodzaju.
  • Prezenty rocznicowe nie muszą być drogie – ich wartości nie mierzy się w walucie, tylko w symbolice. Tak, wiemy, że przeciętny facet nie jest mocny w tego typu sprawach, ale możesz po prostu kupić coś, co kojarzy Ci się z jakimś miłym wspomnieniem, nawet jeśli żona pamięta tamten moment gorzej od Ciebie.
  • Bardzo fajnie by było, gdyby prezent na 25 lat małżeństwa wymagał od Ciebie widocznego zaangażowania. To, że zadzwonisz i umówisz wykorzystanie vouchera, że zabierzesz żonę do jubilera czy do restauracji, to wszystko ma znaczenie, choć przecież nie kosztuje wiele wysiłku.

Czego unikać w prezentach na 25 rocznicę ślubu?

Umówmy się – kwestię banałów mamy już za sobą, więc nie będziemy do tego wracać, bo to oczywiste, że z tego dobrego upominku nie będzie. Jest jednak jeszcze kilka innych zastrzeżeń.

  • Prezent na 25 rocznicę ślubu powinien być tylko dla Was. Zwykle jakaś forma spędzania czasu ze znajomymi lub rodziną jest jak najbardziej cenna, ale chyba nie tym razem. Można oczywiście stworzyć pomysł kompromisowy, czyli na przykład spotkać się z przyjaciółmi, a później udać się na wymarzony romantyczny weekend, ale tu trzeba wyraźnie rozłożyć akcenty: to Wasze święto i na 25 lecie małżeństwa prezent ma być dla Was i dla nikogo innego.
  • Niekoniecznie jest dobrym pomysłem romantyczna kolacja w restauracji, w której nigdy wcześniej nie byliście. Żeby coś takiego miało szansę się udać, trzeba wcześniej sprawdzić ofertę i menu, zapoznać się z opiniami, a najlepiej jeszcze żebyście między sobą ustalili, czy macie ochotę na odkrywanie nowych miejsc.
  • Niespodzianki też bywają dość ryzykowne. O ile prezent-niespodzianka dla żony często się sprawdza, to już niespodzianka rocznicowa dla męża jest igraniem z ogniem. Niewielu facetów lubi niespodzianki i 25 lat wspólnego życia tego nie zmieni: pewnie, że umiesz podjąć dobrą decyzję do co upominku, ale sam element zaskoczenia dla męża może być mniej przyjemny, niż się spodziewasz.
  • Nie jest to też szczególnie dobra okazja na spontan. Lepiej na spokojnie zaplanować cały dzień (albo weekend czy tydzień – zależy, ile będziecie mieli czasu), niż rzucać się w wir zdarzeń. Szkoda ryzykować, żeby przypadek zepsuł Wam świętowanie 25 lat wspólnego życia w małżeństwie!

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall