Prezenty na 5 rocznicę ślubu

Nie jest łatwo wybrać prezent na 5 rocznicę ślubu. Z jednej strony, nie jest to jeszcze przecież wielki staż i wydaje się, że jakieś wielkie prezenty nie do końca do tej okazji pasują, ale z drugiej strony – pięć lat to jednak sporo czasu i to pierwsza taka symboliczna bariera, więc też tak całkiem obojętnie nie można przejść obok. 

Prezent dla dwojga na 5 rocznicę ślubu

Prezent na 5 rocznicę ślubu najczęściej wybiera się jako prezent wspólny. Stąd tak duży nacisk właśnie na vouchery. Dlaczego lepiej one się lepiej sprawdzają, niż większość klasycznych prezentów?

  • 5 lat po ślubie zwykle oboje małżonkowie pracują, często wychowują dziecko, ale żeby zgrać swoje plany na tyle, żeby mieć dla całe popołudnie tylko dla siebie (o całym dniu nawet nie wspominając) to prawdziwa rzadkość. I voucher oczywiście tu cudów nie zdziała, ale jest to często właśnie ten bodziec, którego potrzeba, żeby chociaż raz swoje plany skoordynować i wyszarpać siłą czas tylko dla siebie.
  • Vouchery pozwalają na przeżycie tego, co zwykle odkłada się „na później”. Wiadomo – pięć lat po ślubie, pieniądze zbiera się na mieszkanie, na samochód, na przeprowadzkę, na dziecko albo na czarną godzinę. Ale zbieranie na wakacje, na wspólną kolację, na romantyczny wieczór – to wszystko jest spychane na dalszy plan, a dzięki voucherom albo w ogóle zbierać nie trzeba, albo trzeba dołożyć tylko symboliczną kwotę na przykład na transport.
  • 5 lat po ślubie wspólnych chwil jest niby sporo, ale w gruncie rzeczy bez przesady. To cały czas etap budowania wspólnego świata, więc wspólne przeżycia są na wagę złota. I chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że znacznie silniej przeżywa się wspólną wycieczkę, dobrą kolację czy lot widokowy balonem niż po prostu wypite w domu wino, choćby najlepszego gatunku.

Czy to znaczy, że klasyczne prezenty przy voucherach nie mają racji bytu? No nie, aż tak to nie, ale na pewno większość z nich wypada blado jako samodzielny prezent na 5 rocznicę ślubu. Są za to znakomite jako taki symboliczny dodatek. Jeśli więc przygotowujesz prezent na 5 rocznicę ślubu dla znajomych albo dzieci, to weź to pod uwagę.

Prezent rocznicowy dla męża – co mu kupić?

Są tacy, którzy twierdzą, że po 5 latach od ślubu, to z małżonkiem się zna jak łyse konie, ale to nie do końca prawda. Możesz o mężu wiedzieć wszystko, a mimo to mieć problem ze znalezieniem idealnego prezentu. I na razie załóżmy, że faktycznie wiesz wszystko, ale prezent na 5 rocznicę ślubu dla męża to będzie spełnienie tylko jednego z wielu marzeń – wszystkich nie zrealizujesz, czyli musisz wybrać to, które jest najważniejsze i możliwe do realizacji. Niełatwe wyzwanie.

  • Kuszącą opcją jest zakup konkretnego przedmiotu, o którym wiadomo, że mężowi się przyda. Czy to będzie zestaw do polerowania lamp w aucie, czy nowy napęd do roweru, czy smartfon – to oczywiście sprawa indywidualna. Takie zakupy są jednak kłopotliwe, bo wybór konkretnego produktu obwarowany jest wieloma czynnikami, z których część jest przecież mocno subiektywna. Innymi słowy, łatwo wybrać prezent na 5 rocznicę ślubu dla męża, który nie trafi w jego oczekiwania.
  • Wspólne spędzanie czasu to oczywiście nadal opcja, która jest na stole. Ostatecznie to Wasza wspólna rocznica i taki prezent będzie przez wielu panów odebrany jako wielkie wyróżnienie. Z drugiej strony – żona często chciałaby, żeby prezent rocznicowy pozwalał jej mężowi na samorealizację, był czymś tylko dla niego, czymś indywidualnym.
  • I właśnie dlatego popularne są vouchery dla jednej osoby. Czy to będzie masaż, czy wizyta na strzelnicy, czy przejażdżka quadem w terenie – możliwości jest mnóstwo, a jeśli to nie wystarcza, to przecież są jeszcze karty podarunkowe.

Prezent dla męża na 5 rocznicę ślubu to nie zawsze musi być romantyczny podarunek. Czasem najlepszym pomysłem jest wybór aż do bólu praktyczny.

Prezent rocznicowy dla żony – jaki wybrać dla niej?

Sytuacja ma się podobnie do tego, co napisaliśmy o prezentach dla panów. Panie, choć przeważnie bardziej romantyczne i przychylniej patrzą na prezenty wspólne, też mają czasem potrzebę spędzenia czasu tylko z własnymi myślami.

  • Vouchery do SPA czy gabinetów masażu albo salonów kosmetycznych są zawsze na topie, choć wybrać je niełatwo. Jako prezent na 5 rocznicę ślubu dla żony warto wybrać takie, które sama ona zdradziła: wizyta u nowej kosmetyczki to zwykle big no-no, a pobyt w kiepskim SPA zdecydowanie nie koi nerwów.
  • Panie zdecydowanie chętniej od panów przyjmują prezenty w formie przeżyć, a nie przedmiotów. To znaczy, że tutaj vouchery będą raczej dominowały nad konkretnymi produktami, ale z jednym ważnym zastrzeżeniem. Do vouchera zdecydowanie warto kupić piękne kwiaty. To oczywiście w pewien sposób utrwala stereotyp „dajesz mi kwiaty tylko przy święcie”, ale w tej chwili niczego z tym nie zrobimy. Po prostu, żeby prezent był pełen, powinien składać się z części symbolicznej i, nazwijmy to umownie, praktycznej.

Wybierając prezent na 5 rocznicę ślubu dla żony, warto po prostu zapytać. To na tyle duża okazja, że zwykle i prezenty są dość kosztowne. I pewnie, dziś większość można zwrócić, ale niesmak i tak pozostanie. Jednocześnie po tym czasie powinniście być już na tyle dotarci, żeby wiedzieć, że kiedy pojawia się problem z decyzją, to możecie po prostu temat obgadać. 

Tak, zepsuje to niespodziankę, ale jeśli alternatywą jest nieudana niespodzianka to właściwie tak, jakby tej alternatywy nie było. Swoją drogą, często w czasie takich rozmów pojawia się trzecia opcja: siadacie i razem szukacie dla siebie jednego prezentu. W takich sytuacjach prawie zawsze świętuje się wspólne życie voucherem albo bonem, ale – co zaskakujące – wybór wcale nie pada na najbardziej romantyczne propozycje. A skoro tak, to może warto w ogóle zacząć od wspólnego poszukiwania prezentów wspólnych?

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall