Dziś tak naprawdę mało kto wie, co to w ogóle za okazja i jak ogarnąć kwestię prezentu na Baby Shower. Czy to ma być prezent dla mamy? A może bardziej dla dziecka? A jeśli dla dziecka, to co w ogóle można wybrać bobasowi, o którym wszystko, co wiadomo, to w najlepszym wypadku płeć? Spokojnie – jeśli chodzi o prezenty, nie ma sytuacji bez wyjścia!

Co kupić przyszłej mamie i dziecku?

W większości przypadków prezenty na baby shower robi się w taki sposób, żeby były one przeznaczone i dla przyszłej mamy, i dla dziecka. To oczywiście oznacza, że trzeba będzie budżet prezentowy podzielić na dwie części. Czyja będzie większa? U nas akurat przyjmuje się zwykle, że to prezent dla przyszłej mamy jest większy, choć oczywiście nie jest to żelazna zasada i wiele będzie zależało na przykład od tego, jakim budżetem w ogóle dysponujesz.

Przegląd popularnych prezentów na baby shower

Lista prezentów jest długa i bardzo zróżnicowana. Na pewno wynika to po części z tego, że baby shower wbrew poradnikom parentingowym wcale nie jest imprezą, która na stałe się wpisuje w nasze kalendarze. Dla wielu osób jest to pomysł zupełnie nowy, więc i wybór prezentu jest swoistym eksperymentem. Ale to w żadnym razie nie jest zarzut, tylko raczej uzasadnienie dużej różnorodności.

  • Smoczek, gryzak albo zawieszka do smoczka. Same smoczki to prezent dość słaby, ponieważ dziś kupuje się smoczki specjalistyczne i wiele dzieciaków w ogóle z najtańszych modeli nie powinno korzystać, ale już zawieszka do smoczka jak najbardziej przejdzie jako prezent dla kobiety w ciąży, a właściwie bardziej dla dziecka.

  • Przytulanki – te są zawsze dobrym pomysłem, a przy okazji można kupić je w miarę tanio, co jest o tyle istotne, że prezenty na baby shower kupuje się zwykle przy dość napiętym budżecie.

  • Voucher na Netflixa. Przyszłej mamie Netflix pomoże nie zanudzić się, kiedy trzeba będzie już siedzieć w domu, a później będzie można dziecku włączyć kreskówki. Rozwiązanie proste, praktyczne i naprawdę bardzo pomocne. Oczywiście alternatywą będą inne serwisy streamingowe – to już najlepiej dogadać z przyszłą mamą, żeby faktycznie dostała voucher, który będzie mogła z przyjemnością wykorzystać.

  • Elementy wyprawki. To już prezenty bardziej klasyczne, choć nadal różnorodne, bo na prezent dla przyszłej mamy można kupić śpioszki, kocyk, maty kontrastowe czy poduszkę do karmienia. Są to jednak prezenty o tyle kłopotliwe, że trzeba wiedzieć, co tak naprawdę będzie potrzebne, żeby nie skończyło się to na przykład na ośmiu kocykach. Nawet jeśli faktycznie wszystkie będą używane, to zanim do tego dojdzie, będą zajmowały sporo miejsca.

Uniknij problemów z prezentem, kup bon lub voucher

Prezenty na baby shower w większości mają praktyczny charakter i to jak najbardziej pozytywna sprawa, ale warto też pamiętać, że te najpotrzebniejsze zakupy przyszła mama mogła już zrobić we własnym zakresie. To by znaczyło, że niektóre rzeczy się powtórzą – a nie zawsze będzie to wygodne czy w ogóle potrzebne. Rozwiązaniem są oczywiście prezenty na baby shower w postaci bonów podarunkowych.

Poza wspomnianym wyżej voucherem na Netflixa czy tam innego Disneya, klasyczną opcją może być karta podarunkowa przygotowana przez sklep dziecięcy. Dlaczego warto przyjrzeć się tej opcji?

  • Karta nie zajmuje miejsca. Kiedy do porodu zostało jeszcze trochę czasu, gromadzenie góry prezentów – nawet najbardziej praktycznych – w każdym kącie mieszkania, może być naprawdę uciążliwe i niewygodne.

  • Jako prezent dla przyszłej mamy taka karta lub voucher zostawiają jej zwykle większą dowolność w wyborze nie tylko czasu realizacji bonu, ale też sposobu jego wykorzystania. Tu oczywiście trochę inaczej będą działały vouchery, inaczej karty podarunkowe, a inaczej bony prezentowe, niemniej zawsze będzie to forma bardziej elastyczna.

  • Nawet jeśli wszyscy przyniosą jakieś gotowe prezenty, a tylko Ty kartę podarunkową, to nadal będzie to świetny układ, bo wtedy obdarowana mama będzie mogła sama podjąć decyzję i uzupełnić prezenty, bo zapewne dostała ze trzy kocyki, dwa smoczki i żadnej zabawki – karta prezentowa na prezent dla przyszłej mamy rozwiązuje ten problem.

  • Baby Shower to impreza, której zwykle nie zapowiada się z jakimś przesadnym wyprzedzeniem, a to w połączeniu z napiętym życiem zawodowym poważnie utrudnia szukanie prezentu, szczególnie jeśli nie do końca wiesz, co należy kupić. Vouchery i bony podarunkowe są dziś w większości przygotowywane w formie elektronicznej i wysyłane mailem. Od zamówienia do realizacji mija kilka minut, więc możesz przygotować prezent szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ile wydać na prezenty na baby shower?

Ha, odpowiedzi na to pytanie nikt nie zna, bo baby shower w naszych warunkach mocno różni się od tych imprez, które stają się viralami w social mediach. Na pewno nie ma sensu kupowanie przesadnie drogich prezentów. Dla wielu osób granica 500 złotych jest już absurdalnie wysoka i właściwie trudno się z tym nie zgodzić.

Prezent dla przyszłej mamy można kupić już za 50-60 złotych. Owszem, będzie to raczej symboliczny upominek, ale umówmy się – to nie jest okazja na tyle wielka, żeby próbować za wszelką cenę kupić jak najdroższe prezenty. Jeśli chodzi o vouchery i bony podarunkowe, to kiedy ustalisz budżet na mniej więcej 100 złotych, będą dostępne już praktycznie wszystkie sklepy. Za 50 złotych lub mniej – mogą być pewne problemy, bo niektóre firmy, mając świadomość własnych cen, nie oferują takich kart podarunkowych. Ale może to i dobrze, bo z bonem za 20 złotych rzeczywiście niewiele można by było kupić w sklepie dziecięcym.

Tak czy inaczej, nie trzeba – a według wielu osób nawet nie należy – na siłę zwiększać wartości prezentów dla kobiety w ciąży. Powinny one być praktyczne, wyrażać raczej troskę i pamięć, a do tego nie trzeba wielkiego budżetu. Zresztą możesz zamienić parę słów z samą zainteresowaną, pewnie podsunie Ci parę ciekawych pomysłów i przekonasz się, że nie wszystkie prezenty na baby shower muszą być drogie.

To jedna z tych okazji, kiedy zdecydowanie warto postawić na praktyczne prezenty, nawet jeśli będzie to oznaczało, że nie będą one ekstremalnie oryginalne – nie muszą. To czas, w którym liczą się przede wszystkim pożyteczne prezenty, a nie zawsze gadżety.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall