O dobrych prezentach na Dzień Babci i Dzień Dziadka można by napisać naprawdę spory bryk, ale aż tyle miejsca nie mamy. Jeśli jednak zastanawiasz się co na prezent dla babci i dziadka kupić, to możemy parę pomysłów podrzucić, a kto wie – może i odradzić to i owo?

Prezenty na Dzień Babci i Dziadka: gadżety czy coś praktycznego?

Zacznijmy od dość istotnego pytania. Istotnego choćby z tego powodu, że babci i dziadkowi zwykle podoba się wszystko, co dostaną od wnuków, a przynajmniej tak mówią, więc po ich opinii trudno będzie dojść do tego, w jaką stronę zmierzać z prezentami.

 • Na pewno są pewne gadżety, które są na swój sposób użyteczne: album ze zdjęciami, personalizowany kubek czy grawerowany pokal dla dziadka. Takie prezenty dla dziadków są zwykle dość tanie, wywołują szczery uśmiech, a przede wszystkim wyróżniają się tym, że są bardzo osobiste.

 • Spora część gadżetów jest kompletnie bezużyteczna: chińskie wiatraczki na USB, nożyki, którymi nawet grzyba w lesie nie da się wyciąć – wiemy, że zależy Ci na tym, żeby prezenty na dzień dziadków były oryginalne, ale naprawdę nie tędy droga. Tak naprawdę tandeta jest złym pomysłem na prezent bez względu na okoliczności.

 • Praktyczny prezent dla dziadków może być strzałem w dziesiątkę: robot kuchenny, uproszczony pilot do telewizora czy nawet możliwy do wciągnięcia na górę schodów wózek na zakupy – granica między gadżetami a przydatnym, użytecznym prezentem wcale nie jest ostra.

W większości polecamy raczej praktyczny prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka. Jeśli chcesz nadać mu bardziej osobisty wymiar, możesz kupić kwiaty albo wypisać (lub narysować własnoręcznie, bo niby dlaczego nie!) kartkę z życzeniami. Będzie to znacznie lepsze niż próba zastąpienia odrobiny własnego wysiłku paroma złotymi wydanymi na niepotrzebne drobiazgi. 

Dziadkowie nie siedzą w fotelu

Zupełnie nie mamy pojęcia, jakim cudem jeszcze udaje się utrzymać obraz dziadków spędzających całe dnie przed telewizorem. Dziś przecież dziadkowie są często bardzo aktywni – nawet jeśli wiek nie pozwala już na szaleństwa, sami potrafią sobie znaleźć ciekawe zajęcie i to już jest coś, co warto wykorzystać, żeby przygotować genialne prezenty na Dzień Babci i Dziadka.

Opcje tutaj są dwie. Można albo kupić prezent, który bezpośrednio nawiązuje do zainteresowań dziadków: personalizowana skrzynka warsztatowa dla dziadka, zestaw narzędzi do inspektu dla babci, różnego rodzaju narzędzia, akcesoria kuchenne, sprzęt wędkarski czy akcesoria do szycia albo robienia na drutach. Na pierwszy dzień babci prezent tego rodzaju raczej będzie trudny do przygotowania, ale już kilkuletnie dzieci przy wsparciu rodziców na pewno sobie z tym poradzą.

Druga opcja to vouchery podarunkowe. Na pierwszy rzut oka to łatwiejsze, bo przecież wystarczy kupić voucher i resztą zajmą się już sami dziadkowie, prawda? Prawda, ale nie do końca. Bonom i voucherom warto poświęcić nieco dłuższą chwilę.

Bony podarunkowe dla dziadków na prezent

Z bonami i kartami podarunkowymi większość dziadków w tej czy innej formie miała już do czynienia, bo działają one mniej więcej tak samo, jak bony towarowe. Vouchery są trochę bardziej specyficzne, ponieważ te najczęściej wykorzystać można tylko na jedną usługę. Będzie to więc na przykład relaksacyjny masaż na prezent na Dzień Dziadków albo wspólna kolacja.

Największym wyzwaniem, któremu trzeba będzie sprostać, chcąc przygotować taki prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka, będzie oczywiście wybór sklepu i kwoty. Sam zakup to już sprawa banalna, ale oferta bonów jest na tyle duża, że faktycznie można się w tym trochę pogubić.

I choć z oczywistych przyczyn zdecydowanie polecamy przyjrzenie się bonom i uwzględnianie ich w planie prezentów dla dziadków, to jednak przyznajemy, że dla wielu babć i dziadków sam bon może się wydać niepełnym prezentem, bo jest nieco zbyt mało osobisty. Spokojnie, jest na to rada.

10 popularnych drobiazgów, które można dać babci i dziadkowi w prezencie

Gdybyśmy mieli więcej miejsca, to pewnie można by równie dobrze przygotować listę top 100, ale umówmy się – i tak być jej nie przeczytał, więc ograniczymy się do 10 pomysłów. Jeśli ich nie wykorzystasz bezpośrednio, to na pewno posłużą za solidną inspirację.

 1. Kartka z życzeniami. Absolutnie nic innego nie zasługuje na pie, jeśli chodzi o osobiste prezenty dla dziadków. To, czy będzie to własnoręcznie przygotowana laurka, czy kupiona kartka, zależy od wieku i zdolności dziecka (tak, w pewnym wieku nie wypada już dawać gryzmołów, więc jeśli – tak jak my – nie masz zdolności plastycznych – kup ładny scrapbookingowy karnet).

 2. Album albo ramka ze zdjęciami. Taki prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka można przygotować na wiele sposobów, bo mogą to być odświeżone zdjęcia z ich młodości, całe albumy rodzinne albo zdjęcia z sesji zdjęciowych wnuków

 3. Skrzynki na drobiazgi. Zawsze praktyczny prezent dla dziadków, popularny także ze względu na możliwość niemal dowolnej personalizacji. Przy tym jest to gadżet dość tani i łatwo dostępny. Można zdecydować się na motywy prostsze albo bardziej złożone, różne gabaryty i materiały – a poza tym, że mogą one stanowić świetny prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka, to można je wykorzystać jako opakowanie na inne prezenty.

 4. Słodycze. Jeśli prezenty na Dzień Babci i Dziadka mają być oryginalne, ale nie do przesady, to ideałem będzie na przykład personalizowana tabliczka czekolady, słodkie narzędzia albo czekoladowa laurka. Możliwości jest wiele, ceny zróżnicowane – ogólnie naprawdę niezły pomysł, który ma spory potencjał, jeśli tylko pomyślisz nad tym z odpowiednim wyprzedzeniem.

 5. Personalizowane szklanki, kufle lub kieliszki. W pewien sposób takie prezenty dla dziadków korzystają z tradycyjnych wzorców, ale dzięki personalizacji zyskują niezwykły charakter i stają się naprawdę niepowtarzalne. Można je kupić w wielu miejscach i w sumie jedyne, o czym należy pamiętać, to wcześniejsze złożenie zamówienia, bo realizacja niektórych wzorów trochę trwa, szczególnie bezpośrednio przed Dniem Babci i Dniem Dziadka.

 6. Kwiaty. Właściwie trudno nawet oszacować, jak bardzo są one popularne, ale jeśli zastanawiasz się, co na prezent dla babci i dziadka kupić, najbliższa kwiaciarnia jest pełna świetnych odpowiedzi. Jeżeli dziadkowie mieszkają za daleko, kwiaty możesz wysłać pocztą kwiatową. Możesz zadbać o personalizację, dodając odpowiednią etykietkę czy – jak to się ładnie mówi – bilecik.

 7. Gadżety ze zdjęciem. Czy będą to kubki, magnesy, kalendarze czy poduszki – tutaj masz pełną dowolność. Zdecydowanie jest to świetny sposób na to, żeby okazać pamięć w dniu święta babci czy dziadka i zdecydowanie będzie to także jeden z najbardziej osobistych prezentów, jakie możesz zrobić.

 8. Portfele i portmonetki. Dawniej uchodziły po prostu za praktyczny prezent dla dziadków, dziś, głównie dzięki możliwości personalizacji choćby przez tłoczenie, są często małymi dziełami sztuki użytkowej. Nadal pozostają praktyczne, ale w nowoczesnym wydaniu zyskują znacznie więcej niż tylko utylitaryzm.

 9. Zestawy prezentowe z kawą i herbatą. Ze względu na dość dużą cenę to raczej prezent na duże okazje, choć przy odrobinie szczęścia można znaleźć (albo samemu stworzyć) mniej rozbudowany i tańszy zestaw. Łatwo przygotować, robi duże wrażenie, jest praktyczny i estetyczny – słowem, wymarzony prezent na Dzień Dziadków.

 10. Vouchery. Tak, vouchery też zasługują na liście najpopularniejszych prezentów, bo w ostatnich latach są kupowane coraz częściej i to przy każdej okazji. Fakt, że ich wybór jest coraz większy, sprawia, że gdybyśmy kiedyś chcieli tę listę zaktualizować, pewnie musielibyśmy je przenieść wyżej. Na razie to do Ciebie należy decyzja, czy chcesz wręczyć je jako samodzielny prezent albo dodatek do prezentu dla dziadków na Dzień Babci i Dzień Dziadka, na urodziny albo na święta. Na pewno nie będziesz rozczarowany wyborem i znajdziesz coś odpowiedniego.

Oczywiście musimy dodać, że popularność prezentu nie jest jedynym kryterium, które bierze się pod uwagę przy wyborze. Skup się przede wszystkim na swoich dziadkach. Pomyśl, co lubią, co im się podoba – być może trzeba będzie sięgnąć po inne pomysły, żeby trafić w ich gust!

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall