Prezenty na dzień chłopaka wybiera się nie tak łatwo, jakby się mogło wydawać. Wszystko dlatego, że nawet jeśli to już nie chłopak, ale mężczyzna, to wewnętrznego dziecka na pewno się nie pozbył. Pewne zamiłowanie do gadżetów cały czas więc się tam tli, ale to wbrew pozorom nie zawsze ułatwia zadanie. Ale zacznijmy od początku.

Kiedy świętuje się Dzień Chłopaka?

Wiadomo, że prezenty dla chłopaka wręczyć można przy każdej okazji albo i bez okazji, ale jest jeden szczególny dzień. To Dzień Chłopaka, który zwyczajowo obchodzi się 30 września. Uprzedzając Wasze zarzuty – tak, wiemy, że jest też Dzień Mężczyzn, ale o tym, kiedy ten wypada, nie wiedzą nawet marketingowcy co bardziej agresywnych sieci handlowych, więc też nie będziemy siać zamętu. Dzień Chłopaka jest OK i to właśnie wtedy młodzi chłopcy w każdym wieku czekają na kreatywny prezent na Dzień Chłopaka.

Prezenty na Dzień Chłopaka - Co warto kupić i dlaczego nie każdy wybór jest dobry?

Prezenty na Dzień Chłopaka to powinny być raczej drobne upominki, bo i okazja jest lekka. Oczywiście o innych progach mowa, jeśli chodzi o prezenty na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej i upominki na Dzień Chłopaka dla własnego faceta, ale nadal będą to raczej drobne wyrazy pamięci, a nie drogie prezenty w skali tych, które kojarzą się ze świętami czy urodzinami.

A dlaczego nie każdy prezent będzie dobry? Dlatego, że przy niewielkim budżecie łatwo skręcić w stronę tandety, której niestety nie brakuje. Wszystko dlatego, że kiedy chce się znaleźć fajne prezenty na Dzień Chłopaka, to chce się jakoś pomóc mu w realizacji marzeń. Nie oszukujmy się jednak – niewiele jest marzeń, które pozostałyby niespełnione, gdyby można było je zrealizować za 20 czy nawet 50 złotych. A ponieważ tu w grę wchodzą tanie prezenty na Dzień Chłopaka, to raczej o takich przedziałach mowa. Może nie będziemy już rozwodzić się nad tym, że skoro to mniej istotna okazja, to czasem zdarza się ważyć lekce także prezenty.

A co warto kupić na prezent chłopaku?

  • Drobne upominki – dla własnego faceta może to być kartka z życzeniami i pikantną ilustracją, w pracy czy w szkole na przykład karty podarunkowe o niewysokim nominale.

  • Łakocie. Nie ma faceta, który na śliwki w czekoladzie, paczkę chipsów albo opakowanie dobrych kabanosów nie spojrzałby łakomym okiem. Nietypowy prezent? To na pewno, ale na Dzień Chłopaka prezent w szkole takie coś może zażreć zaskakująco dobrze.

  • Bon podarunkowy – na przykład do księgarni internetowej, gdzie nawet za relatywnie niewielkie pieniądze można znaleźć coś ciekawego.

A co z prezentami dla dwojga?

Jeśli chcesz przygotować drobny prezent na Dzień Chłopaka tylko dla swojego faceta, możecie gdzieś razem wyskoczyć. Kino, kawa czy wspólna wizyta w dobrym barze mogą pociągnąć po kieszeni nieco mocniej, ale jeśli na co dzień niezbyt macie jak zorganizować sobie taki wypad, to Dzień Chłopaka będzie idealnym pretekstem, a że spędzicie ze sobą czas, to tym lepiej. Propozycje dla dorosłych taktownie w tym miejscu pominiemy, ale dodamy tylko, że one z kolei często wymagają jedynie minimalnych nakładów finansowych.

To za to świetne miejsce, żeby powiedzieć o czymś innym.

  • Zwyczajowo prezenty na święta czy urodziny są droższe, większe, bardziej wystawne niż prezenty na Dzień Chłopaka.

  • To jednak tylko pewna umowa, konwencja. Nikt nie każe Wam jej przestrzegać ani nawet świętować wszystkich okazji. Jeśli możecie sobie na to pozwolić, warto wykorzystywać każdą okazję, żeby robić sobie jak najlepsze prezenty.

  • Kreatywne prezenty na Dzień Chłopaka to często tanie i bardzo efektowne rozwiązania. Bukiet z lizaków (albo na przykład buteleczek z ostrymi sosami i whisky) czy podobne upominki na Dzień Chłopaka sprawdzają się zwykle lepiej niż dobrze.

  • Nawet tanie prezenty na Dzień Chłopaka mogą być genialne, jeśli pozwolą Wam pobyć trochę razem i będą wyrażały autentyczne zadowolenie.

Karty podarunkowe na Dzień Chłopaka: jakie i dlaczego warto?

Podstawowa sprawa to wartość. Na pewno kochanym chłopakom na prezent warto dać kartę o symbolicznej wartości, ale do takiego sklepu, w którym ma to sens. Karta za 20 złotych w sklepie z elektroniką nie rozwiązuje tak naprawdę żadnego problemu, za to może wystarczyć na hot-doga w sklepie z płazem w logo.

Jeśli obdarowanych ma być więcej, bo mają to być prezenty na Dzień Chłopaka w szkole podstawowej, na studiach czy w pracy, to trzeba się zastanowić, czy wszyscy mają dostać to samo, czy zrobić jakieś losowanie, czy może celowo i świadomie rozdać różne karty.

Jeśli przygotowujesz prezent dla swojego chłopaka, możesz postarać się, aby był on właściwie personalizowany, co może obejmować albo odręcznie wypisaną kartkę, albo na przykład portfel z przetłoczeniem – to już zależy od koncepcji i oczywiście budżetu. Zresztą personalizacja prezentów jest też dobrym pomysłem w większej skali, choć logistycznie i budżetowo może stanowić pewne wyzwanie. Jeśli jednak się da – to dlaczego nie?

Podstawowa zaleta kart podarunkowych na Dzień Chłopaka polega na tym, że są tanie. Znalezienie kreatywnego prezentu za 20-30 złotych może stanowić naprawdę nie lada wyzwanie, a z kartą problemu nie będzie. Jasne, nie pozwoli ona na szarżowanie na zakupach, ale nawet przy tych niskich nominałach większość chłopaków znajdzie coś dla siebie w księgarni, sklepie sportowym czy w kawiarni, bo właśnie te miejsca najczęściej schodzą minimalną wartością karty poniżej 50 złotych.

Karty podarunkowe mogą mieć formę kody wysłanego na e-mail. W tym przypadku polecamy jednak ich wydrukowanie – będzie to lepiej wyglądało, szczególnie jeśli połączyć to z symboliczną tabliczką czekolady. 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall