Rocznica ślubu oczywiście jest dla rodziców dniem, którego wyjątkowości poza nimi tak naprawdę nikt nie jest w stanie zrozumieć. Nawet jeśli też jesteś po ślubie, to nie znasz całej ich historii i to będzie trochę komplikowało sprawę wyboru prezentu, ale nie na tyle, żeby było to niemożliwe. Wszyscy małżonkowie mają przecież coś wspólnego!

Prezent dla dwojga na pierwszym miejscu

Można sobie oczywiście wyobrazić prezent na rocznicę ślubu dla rodziców, który będzie tak naprawdę dwoma oddzielnymi prezentami. To fajne, dość wygodne i w miarę łatwe do zrealizowania podejście, ale zdecydowanie warto w jakiś sposób podkreślić, że to ich wspólne święto.

  • Karta podarunkowa to pomysł na upominek, który będą mogli zrealizować oboje rodzice, jeśli tylko odpowiednio wybierzesz sklep, w którym będzie ją można wykorzystać.
  • Czasem romantyczne wyjazdy dla dwojga to nie jest najlepszy pomysł – wielu mężów jest zachwyconych, kiedy ich żona wróci od fryzjera i kosmetyczki. Choć właściwie to nie jest prezent dla nich, uśmiech wybranki nawet po wielu latach bywa oceniany zdecydowanie wyżej niż konkretny prezent dla nich samych.
  • Jeśli robisz prezenty oddzielne, to dołącz wspólny element: kartkę z życzeniami, kwiaty albo butelkę dobrego wina. Niech będzie to taka klamra, która zepnie dwa oddzielne prezenty. Prezenty na rocznicę ślubu rodziców muszą w jakiś sposób zaakcentować, że to ich wspólne święto.

Magia chwili

Prezent na rocznice dla rodziców powinien być w jakiś sposób różny od upominków wręczanych na urodziny czy imieniny lub święta. Nawiązuje on do chwili, którą oboje planowali, projektowali, wspólnie przeżywali – nie ma znaczenia, ile tarć pojawiło się później, ale prawdopodobnie dzień ślubu był szczęśliwszy niż jakikolwiek inny. Umówmy się od razu: żaden prezent na rocznicę ślubu dla rodziców nie przywróci tamtych emocji w  pełni, bo to niemożliwe, ale niektóre prezenty będą close enough, żeby zaliczyć je jako wielki sukces.

  • Droższym z tego typu prezentów będzie voucher na weekend w hotelu – świetna propozycja, dzięki której rodzice będą mogli pobyć ze sobą w przyjemnym miejscu.
  • Jeśli budżet nie pozwala na tak duży prezent, można kupić voucher na romantyczne zabiegi w SPA. W wielu tego typu obiektach w ofercie są – poza jacuzzi czy sauną – masaże dla dwojga albo specjalne rytuały odprężające.
  • Możesz też podnieść emocje, pozwalając, by rodzice wspominali wspólne życie na przykład na romantycznej kolacji. Vouchery na tego rodzaju atrakcje kosztują mniej niż wiele klasycznych propozycji, na przykład wino i biżuteria, a dają zdecydowanie więcej przeżyć.

Dziś zresztą coraz częściej, jeśli chodzi o prezenty na rocznicę ślubu dla rodziców, wybiera się przeżycia, a nie przedmioty. Wydaje się, że to słuszny kierunek, który zresztą można dodatkowo rozwinąć i wzbogacić przedmioty o konkretne emocje. W jaki sposób? Zamiast zamawiać proste kubki ze zdjęciem, można udać się na przykład w to miejsce, gdzie rodzice po ślubie mieli swoją sesję zdjęciową, wykonać tam wielką fotografię, którą po przygotowaniu będzie można nadrukować jako obraz na płótnie: niby przedmiot, ale jednak z duszą, na pewno wyżej ceniony niż wiertarka i garnki, prawda?

Prezent i czas dla siebie

Tym, co dość wyraźnie odróżnia prezenty rocznicowe dla rodziców od prezentów świątecznych czy urodzinowych, jest fakt, że nawet kiedy wręczają je dzieci, to sama okazja jest czymś prywatnym i w pewien sposób zamkniętym. Przede wszystkim więc, kiedy małżonkowie cieszą się prezentem, daj im chwilę tylko dla siebie. Zwykle zachęcamy do tego, żeby, jeśli zdecydujesz się na zakup vouchera, zaplanować to tak, żeby można było go wykorzystać wspólnie, ale nie tym razem.

Prezent na rocznice dla rodziców powinien być wykorzystany tylko przez nich. Żebyśmy dobrze się zrozumieli: to nie znaczy, że dzieci są jakoś mniej ważne, ale rocznica ślubu to chyba najbardziej intymne ze wszystkich świąt. Wręczenie przy tej okazji prezentu jest jak najbardziej na miejscu, ale nie ma żadnego powodu, żeby zabierać w tym dniu rodzicom więcej czasu, niż to konieczne. Razem spędzicie miłe chwile przy innej okazji.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall