Prezenty na ślub

Wybór prezentu nie zawsze jest łatwy i oczywisty. Szczególnie, kiedy ma nim zostać obdarowana nie tylko jedna osoba. Przykładem takie prezentu, który warto dobrze przemyśleć, jest prezent na ślub. Chodzi nie tylko o względy finansowe, ale również o znalezienie czegoś praktycznego, co zadowoli zarówno pannę młodą, jak i pana młodego.

Nic tak nie cieszy obdarowanego, jak i osobę, która daje prezent, kiedy okazuje się on strzałem w dziesiątkę. Często jednak nie wiemy, jakie są marzenia lub oczekiwania osoby, która ma być obdarowana, a to skutkuje często nieudanym podarunkiem. Prezenty na ślub to szczególna kategoria prezentów - w końcu zakłada się, że obdarowany otrzyma go tylko raz w życiu.

Prezent dla pary młodej

Coraz częściej przyszli małżonkowie zaznaczają w zaproszeniu ślubnym, że zamiast prezentu wolą pieniądze, a zamiast kwiatów butelkę alkoholu. Z praktycznego punktu widzenia to rozsądne rozwiązanie, ponieważ uchroni młodą parę przed otrzymywaniem tak zwanych "zbieraczy kurzu". Niemniej jednak jeśli już wybieramy się na wesele i chcemy przyjść z prezentem, warto stawiać na oryginalny prezent na ślub.

Oryginalny prezent na ślub zamiast kwiatów

Najczęściej zamiast kwiatów, na ślub goście przychodzą z butelką wina, szampana lub innego dobrego trunku alkoholowego. Jednak równie dobrze zamiast kwiatów, jako prezent dla młodej pary, można przynieść książkę albo np. zdrapki. To prezenty które zostaną z młodą parą nieco dłużej niż kwiaty, które zwykle po około tygodniu trzeba wyrzucić. Książka zostaje jednak na o wiele dłużej, a z dodatkiem osobistej dedykacji w środku, staje się oryginalną pamiątką.

Prezent na wesele

Klasycznym przykładem prezentu na wesele są różnego rodzaju komplety ręczników czy pościeli. Przez lata młodej parze dawało się również komplet garnków, sztućców czy też całą zastawę stołową. Te przydatne przedmioty są jednak coraz częściej zastępowane innymi - nieco bardziej praktycznymi.

Nowoczesne prezenty ślubne

Dziś, częściej niż komplet garnków, wręcza się jako prezent dla młodej pary, różnego rodzaju bony podarunkowe. Mogą to być bony np. do sklepów z wykończeniem wnętrz lub sprzętem AGD, gdzie nowożeńcy mogą samodzielnie wybrać, co będzie im w danym momencie najpotrzebniejsze. Równie dobrze, może to być bon do sieci sklepów odzieżowych lub do dobrej restauracji.

Jeśli dysponujemy większymi środkami finansowymi, można rozważyć zakup jeszcze bardziej oryginalnego prezentu dla nowożeńców. Jeśli przyszli małżonkowie mają w sobie pierwiastek szaleństwa i spontaniczności, być może zechcą skorzystać z oferty skoku ze spadochronem lub lotu paralotnią czy szybowcem. Jeśli jednak nie lubią tak ekstremalnych doznań, dobrym pomysłem może być także np. weekend w urokliwym miejscu, lubianym przez podróżujących młodych. Być może po ślubie albo np. w 1. rocznicę ślubu będą oni mieli ochotę wyjechać i odpocząć z dala od zgiełku.

Nowoczesne prezenty ślubne to również bilety na wydarzenia kulturalne lub sportowe, np. mecz ulubionej drużyny sportowej lub koncert ulubionego zespołu muzycznego. Inną możliwością jest karnet na relaksujące masaże lub wizyty w spa. Taki odpoczynek i relaks przyda się każdemu po takiej ilości stresu i przygotowań, z jakimi mierzą się wszyscy młodzi małżonkowie.

Podsumowując, oferta oryginalnych prezentów na ślub jest ogromna. Wiele zależy od zasobności naszego portfela, ale przede wszystkim powinna nam przyświecać myśl dotycząca tego, czym interesują i pasjonują się przyszli małżonkowie. W końcu to ich ma uszczęśliwić nasz prezent.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall