Wybrać prezent dla brata na Święta to niemałe wyzwanie, szczególnie że czasem trudno wybadać jego potrzeby. Zresztą w przypadku chłopców i mężczyzn praktyczne prezenty też nie zawsze zdają egzamin, a jeśli chodzi o jakiekolwiek utarte ścieżki, to jest ich w miarę niewiele, ale nawet one nie gwarantują sukcesu w poszukiwaniu świątecznych prezentów.

Pasje czy potrzeby: co kupić bratu na Gwiazdkę?

Prezent świąteczny dla brata dobiera się najłatwiej albo według klucza pasji, albo według klucza konkretnych potrzeb. Zacznijmy tym razem od końca, bo tu sprawa jest jasna. Na prezent na Święta dla starszego brata można po prostu kupić to, o czym wcześniej sam mówił, że jest mu potrzebne. I w tym przypadku naprawdę nie jest to wielka filozofia, bo do tego wora trafiają bardzo różne pomysłu na podarunek: może to równie dobrze być zgrzewka Kofoli albo nowy zegarek sportowy, dzięki czemu też rozpiętość cenowa zwykle jest spora.

A teraz przejdźmy do pasji, bo o tym już co prawda trochę powiedzieliśmy, ale tematem warto zainteresować się trochę dokładniej. I tak na przykład prezenty świąteczne dla brata, którego pasją jest kino to raczej nie będą bilety na seans, głównie dlatego, że wszystkie premiery prawdopodobnie ktoś taki ma oblatane. Podobnie rzecz ma się z innymi pasjami – nie zawsze łatwo na tej podstawie dobrać prezent.

  • Miłośnicy aktywności sportowej oczywiście znajdą sposób, żeby wykorzystać voucher lub kartę podarunkową do sklepu sportowego, które dostaną pod choinkę. Będzie to znacznie lepsze rozwiązanie niż zakup konkretnego sprzętu, chyba że dowiesz się od brata dokładnie co do modelu, na co poluje.
  • Czasem pasje można zdefiniować bardzo szeroko: miłośnicy militariów będą prawdopodobnie zachwyceni voucherem do muzeum uzbrojenia, ale sporo radości dać im może również wejściówka na strzelnicę.
  • Jeśli Twój brat amatorsko fotografuje, to sprzęt fotograficzny może być paradoksalnie gorszym prezentem, niż na przykład voucher na weekend w hotelu, gdzie mógłby ruszyć na wyprawę z aparatem w dłoni.

Wybierając prezenty świąteczne dla brata według jego pasji, chcesz iść po linii najmniejszego oporu, to zastanów się, czy to ma sens. Często nie podzielacie przecież tej samej pasji, więc obiektywnie rzecz biorąc, możesz po prostu nie być w stanie samodzielnie dobrać odpowiedniego prezentu.

 

Karta podarunkowa dla brata na Święta: dlaczego uważamy, że to znakomity pomysł?

Powodów, dla których promujemy karty podarunkowe i vouchery na gwiazdkę w ogóle, a jako prezenty świąteczne dla brata w sposób szczególny, jest co najmniej kilka.

  • Voucher generalnie jest rozwiązaniem tanim w tym sensie, że bardzo często pozwala na skorzystanie z konkretnych atrakcji w cenie niższej niż wyjściowa.
  • Zdecydowanie karty podarunkowe na Boże Narodzenie to dobry pomysł, ponieważ nie są prezentem na odczepnego – takie wrażenie sprawiają za to pieniądze.
  • Voucher na gwiazdkę jest logistycznie prostszy: nawet jeśli mieszkacie z bratem w różnych miastach, to voucher można wysłać mailem, pocztą albo wręczyć osobiście, ale na żadnym etapie nie pada pytanie „a niby jak ja mam to przewieźć”.
  • Karta podarunkowa to także świetny pomysł na prezent, jeśli nie masz pewności, co wybrać. Typujesz tylko sklep lub atrakcję, albo atrakcję, ale nie musisz niczego do końca organizować. Tak jest po prostu wygodniej.

Prezent dla brata na święta: czy tu się można pomylić?

Wiele osób, które dają prezenty swoim braciom regularnie, zauważyło, że często po obdarowanych nie widać wielkiej radości. To prawda, bo nie tylko mężczyźni, ale też starsi chłopcy cieszą się raczej „do środka”. Nie ma w tym niczego złego, ale w takich warunkach trudno posłużyć się reakcją brata jako barometrem tego, w jakim stopniu prezent był trafiony.

Z drugiej strony – brata zwykle zna się dość dobrze. Pewnie, że nie zawsze jest możliwość kupienia mu idealnego prezentu: bo ceny, bo dostępność, bo jeszcze coś innego. Dlatego, kiedy nie masz do końca pewności, co wybrać i co kupić bratu na gwiazdkę, korzystaj z wytrychów w stylu voucherów albo po prostu spytaj: większość braci bez mrugnięcia okiem poświęci niespodziankę, jeśli zamiast niewiadomego prezentu dostaną coś, co sami sobie wymyślą.

To mówiąc, trzeba też zaznaczyć, że oczywiście, że są prezenty fatalne. Tylko to też działa inaczej, niż się utarło: wcale nie jest tak, że nie można kupić niczego różowego. Gdyby był to różowy kask narciarski albo elegancka różowa koszula, to wielu osobom by to pasowało, ale jeśli wybór padnie na różową poduszkę z cekinami to nie, wtedy raczej nie wróżymy sukcesów. Ale w tym przypadku to chyba nie kolor jest największym zmartwieniem.

Okrężną drogą: prezenty dla brata, choć nie dla brata

Jeśli masz starszego brata i chcesz mu kupić niezły prezent na święta, to możesz pomyśleć o tym, czy by bratu i jego dziewczynie nie kupić na przykład czegoś wspólnego. To niby dość wyświechtany żart, ale jest w nim nieco prawdy, kiedy się mówi, że źródłem sporego szczęścia każdego faceta jest kobieta, która jest zadowolona. Może więc jakiś wspólny prezent?

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall