Prezenty na Święta dla mamy

Niektóre prezenty, które mamy dostają pod choinkę, wydaję się oryginalne, choć wcale takie nie są. Inne, choć mogłyby być naprawdę fajne, rzadko doczekują się realizacji. A przecież nie ma lepszej okazji niż święta, żeby zdecydować się na zakup sporego prezentu – to właśnie na gwiazdkę kupujemy najdroższe prezenty i robimy ich najwięcej, a często najlepsze pomysły nigdy nie są realizowane.

Jaki podarunek wybrać pod choinkę dla mamy? Wojna poglądów

Jeśli chodzi o prezent świąteczny dla mamy, ścierają się ze sobą dwa poglądy. Niektórzy bowiem twierdzą, że przy tej okazji nie godzi się zajmować przyziemnymi sprawami, więc praktyczne prezenty lepiej zostawić na inne okazje, a inni – że właśnie święta są najlepszym momentem, żeby zamiast prezentów symbolicznych, kupić coś naprawdę przydatnego. A jak jest naprawdę?

  • Voucher na relaks w SPA zdecydowanie ma tu swoje miejsce. Święta powinny być czasem złapania oddechu i taki prezent świąteczny dla mamy zdecydowanie dobrze z tym współgra. A że realizację można sobie odłożyć na dowolny moment, to trochę taki prezent odroczony – do wykorzystania, kiedy będzie naprawdę potrzebny.
  • Wspólny prezent świąteczny dla mamy i taty też zapowiada się ciekawie: czy to będzie voucher na wspólne przeżycia, czy bon podarunkowy do hotelu na Mazurach to już sprawa drugorzędna, ale samo to, że to prezent dla dwojga, to już coś ciekawego.
  • Prezenty takie jak zmywarka, odkurzacz automatyczny czy nawet myjka do okien faktycznie niezbyt dobrze wpisują się w sielski obraz świąt, bo przypominają o szarej rzeczywistości, ale to właśnie dzięki nim życie może stać się prostsze. Z jakiegoś powodu tak się przyjęło, że prezenty praktyczne są dla taty, a dla mamy te symboliczne i to naprawdę zły podział.

Najważniejsza lekcja brzmi: kompletnie nie ma się po co przejmować cudzym zdaniem w tej sprawie. Jeśli chcesz jako prezent świąteczny dla mamy kupić coś typowo praktycznego, co zdejmie z niej codzienny ciężar, to niech Cię nie odwiodą od tego ci, którzy świętom przypisują wyłącznie wymiar symboliczny, bo to nieprawda. Święta mają być czasem miłości i ułatwienie codziennych obowiązków jest jej lepszym wyrazem niż cokolwiek innego.

Oryginalne prezenty na Boże Narodzenie dla mamy

A to kolejna kontrowersyjna sprawa. Bo wiele osób szuka oryginalnych prezentów, jakby zapominając, że nie o oryginalność w tym wszystkim chodzi. Inna sprawa, że trzeba by tę oryginalność potraktować bardzo indywidualnie, bo dla jednych vouchery będą oryginalne, a dla innych nie, bo dają je mamom pod choinkę od lat.

  • Upominek dla mamy na święta nie musi być oryginalny. Niektóre mamy wręcz czekają na to, żeby znów – jak co rok – ucieszyć się ze swoich ulubionych kosmetyków. Serio ktokolwiek pomyślał, że już im tej radości starczy, bo to mało oryginalne?!
  • Oryginalność nie musi oznaczać ekstrawagancji. Wybierając na przykład voucher na kolację, nie trzeba szukać tego, w którym znajdują się najdziwniejsze dania. Jeśli mama z tatą w ogóle rzadko gdzieś wychodzą, to nie menu będzie w tym przypadku najważniejsze, tylko po prostu dobra atmosfera na miejscu.
  • Warto swój pomysł dopracować, a wtedy stanie się z miejsca oryginalny. Możesz kupić najzwyklejszy voucher, ale na przykład zapakować go w fantazyjną kopertę albo dołączyć do pudełka z innym prezentem.
  • Gwiazdka to nie jest okazja do eksperymentów. Święta w każdym domu mają swój charakter i można powiedzieć, że czasem prezent jest nie na miejscu. Jeśli zawsze dawaliście sobie tanie prezenty, to teraz voucher na tygodniowe wakacje w Alpach, choć przeżycie piękne, wywoła na pewno pewien zgrzyt.

Dobry prezent dla mamy na święta nie musi być oryginalny za wszelką cenę. Powinien za to być przemyślany i dobrze dobrany. Ani cena, ani charakter prezentu nie są tu tak istotne jak dopasowanie do gustu.

Jak sprawić, żeby prezenty dla mamy na święta były jeszcze lepsze?

To nieprawda, że pieniądze szczęścia nie dają albo że szczęścia nie da się kupić. W końcu po to się kupuje prezenty, żeby dać mamie szczęście. Ale fakt – pieniądze nie są warunkiem wystarczającym do szczęścia, co oznacza, że często sam wybór prezentu to jeszcze trochę za mało.

  • Jeśli pierwszy raz jako prezent świąteczny dla mamy wybierasz voucher, to możesz jej zaoferować pomoc w realizacji. To szczególnie ważne, jeśli rezerwacja wymaga wykonania telefonu albo złożenie internetowej dyspozycji, a Twoja mama niezbyt dobrze się czuje w świecie nowoczesnych technologii. Jeśli będzie musiała robić to sama, to wykorzystanie prezentu będzie wiązało się z dodatkowym stresem.
  • Vouchery są świetne, ale wiele z nich daje jeszcze więcej przyjemności, jeśli można z nich skorzystać w parę osób. Być może Twoja mama faktycznie wolałaby iść na kolację tylko z tatą, ale może chciałby, żebyście poszli wszyscy? Spróbuj się tego dowiedzieć wcześniej i kupić inny voucher albo wybrać taki, żeby można było to później jakoś umówić.
  • Święta to nie tylko prezenty – odrobina wsparcia na co dzień też będzie miała duże znaczenie. To ważne przy wyborze podarunków praktycznych, które nie zawsze będą tak pomocne, jak się wydaje, jeśli będą zbyt skomplikowane albo po prostu niewygodne w konkretnych zastosowaniach.

Prezent możecie wybrać wspólnie

W niektórych domach przywiązanie do tradycji świątecznych niespodzianek jest silniejsze niż w innych. Czasem jednak warto zapytać wprost, co mama chciałby dostać na święta. Być może ma jakieś potrzeby, o których wcześniej nie wspominała, a które przy tej okazji można by było zrealizować. Lepiej poświęcić niespodziankę, żeby wywołać większe szczęście. Zamiast vouchera, który zwykle dotyczy już konkretnej usługi albo produktu, możesz też podarować mamie bon lub kartę upominkową, które można wykorzystać z większą dowolnością. Wtedy prezent nadal będzie w pewnym sensie niespodzianką, ale przede wszystkim będzie znacznie mniejsze ryzyko, że okaże się nietrafiony.

Warto iść czasem w tę stronę – prezentów można kupić mnóstwo, ale na święta mama zasługuje na ten najwspanialszy, więc to nie jest dobry moment na grę w rzutki w katalogu prezentowym.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall