Jest kilka powodów, dla których to właśnie karty podarunkowe to najlepszy pomysł na prezent dla brata i nie ma znaczenia, czy chodzi o podarunek na osiemnastkę, na 21, na 30 czy na 50 urodziny. Zmienia się – choć i to niekoniecznie – tylko sklep, do którego kartę podarunkową warto kupić.

Dlaczego właśnie karty podarunkowe?

Na tle innych prezentów karty podarunkowe naprawdę bardzo mocno się wyróżniają – choć na pierwszy rzut oka są niepozorne, to dają wielkie możliwości.

 • Jest to doskonały prezent dla brata, ponieważ mają otwartą konstrukcję: z jednej strony wręczasz na urodziny brata prezent, który jest skończony, przemyślany i kompletny, a z drugiej wciąż daje on sporo możliwości.
 • Koniec końców to Twój brat zdecyduje, jak swoją kartę wykorzystać, więc nie ma ryzyka, że nie trafisz z prezentem – to by trzeba było naprawdę grubo przestrzelić, ale trudno sobie nawet wyobrazić taki prezent na urodziny dla brata z kartą, który nie wypali.
 • Karty podarunkowe – czy to na urodziny, czy jako prezent dla brata na święta, pozwalają zrealizować małe i duże marzenia, na które normalnie nie ma miejsca w budżecie, a które stają się możliwe właśnie dzięki karcie.
 • Przeglądając dostępne bony i vouchery, można wpaść na pomysły na prezent dla brata, które wcześniej by nawet nie przyszły do głowy. Na Giftmall mamy olbrzymi wybór kart i jesteśmy pewni, że o istnieniu niektórych nie miałeś wcześniej pojęcia.

Kiedy warto kupić bratu kartę podarunkową?

Bony czy karty podarunkowe są świetnymi prezentami przy każdej okazji. Nie ma znaczenia, czy ma to być prezent urodzinowy dla brata, prezent świąteczny, czy może szukasz czegoś, co będzie w kopercie na ślubie wyglądało lepiej niż pieniądze.

 • Karty podarunkowe dla brata to świetny pomysł, jeśli zostało Ci już mało czasu, a wszystkie wcześniejsze pomysły na prezent dla brata okazały się mocno kulawe. Karty cyfrowe można otrzymać w mniej niż minutę, fizyczne – w tyle, ile zajmie ich dosłanie, czyli zwykle góra dwa dni.
 • Karta podarunkowa sprawdzi się, jeśli nie utrzymujecie bardzo ścisłego kontaktu na co dzień i trochę już nie jesteś na czasie, jeśli chodzi o marzenia brata.
 • Różnego rodzaju vouchery mają tę zaletę, że możesz kupić je na prezent dla brata również wtedy, kiedy nie masz czasu na chodzenie po sklepach czy przeglądanie serwisów internetowych w poszukiwaniu doskonałego prezentu.

Jak się wręcza karty podarunkowe

Lista okazji, przy których warto wręczyć kartę, jest oczywiście zupełnie otwarta, natomiast żeby prezent zachował pożądaną rangę, warto pomyśleć o paru szczegółach.

 • Cyfrowa karta podarunkowa, choć całkiem wygodna, pod względem prestiżu zdecydowanie plasuje się poniżej kart fizycznych. Jeśli ma to być prezent dla brata na urodziny, to można jeszcze przymknąć oko, ale najważniejsze prezenty – jubileuszowe czy świąteczne, warto wręczyć w formie fizycznego podarku.
 • Karta podarunkowa dla brata powinna zostać przekazana w kopercie – nie daje się samego kartonika, bo to po prostu nieelegancko wygląda.
 • Znakomitym pomysłem jest dołożenie karty do upominku: kartki z życzeniami, bombonierki, butelki dobrej whisky i tak dalej. Wtedy całość wygląda jeszcze bardziej elegancko.
 • Karty podarunkowe dla brata można zamówić w fizycznej formie bezpośrednio pod jego adres, jeśli już wiesz, że nie będziecie mogli się w tym czasie spotkać osobiście. W końcu spóźnić się z prezentem, który dociera do odbiorcy we dwa dni, to już naprawdę nie wypada.

Karty podarunkowe dla brata są OK, śmieszne prezenty nie. Oto dlaczego!

Jeszcze z dziesięć lat temu jako prezent dla brata znakomicie sprawdzały się takie gadżety jak grawerowany kufel, ręcznik z haftem, personalizowana butelka whisky czy inne – również często personalizowane – gadżety ze sklepów ze „śmiesznymi” prezentami. Portfele, karafki, jakieś drobiazgi – to wszystko cieszyło się sporym wzięciem, ale z tymi prezentami jest jeden problem: większość z nich jest porażająco niskiej jakości, a spora część pozostaje praktycznie bezużyteczna. 

Wtedy była taka moda i nie ma się co nad tym pastwić. Dziś jest moda na karty podarunkowe dla brata, przy czym akurat ta forma prezentu ma tylko jedną wadę – a i to trzeba mocno nagiąć rzeczywistość, żeby raczej skromną formę fizyczną nazwać wadą. Ostatecznie tego zarzutu nikt nie podnosił, kiedy wręczało się pieniądze.

O właśnie – dlaczego nie dać po prostu pieniędzy, tylko właśnie voucher albo kartę? Dlatego, że zdecydowanie wypada, żeby pomysły na prezent dla brata były przemyślane i wyrażały żywe zainteresowanie. W przypadku koperty z pieniędzmi trudno nie odnieść wrażenia, że pomysłu zabrakło i trzeba było wymyślić coś na szybko. Przyznajemy jednak, że czasem pomysł na prezent dla brata trudno jest znaleźć. Nawet wtedy jednak pieniądze to pójście po linii najmniejszego oporu. Zamiast tego można przygotować na prezent dla brata kupioną na Giftmall kartę uniwersalną, która ma pod sobą wszystkie inne karty.

Ile trzeba zapłacić za dobry pomysł na prezent dla brata?

Są ludzie, którzy, planując prezent urodzinowy dla brata czy prezent na święta, zwracają olbrzymią uwagę na jego wartość. I gdzieś tam można to zrozumieć, bo na 18, 25 czy 50 urodziny zwykle daje się większe prezenty niż, dajmy na to, na 21 urodziny albo imieniny. Podobnie też prezent na święta dla brata jest większy niż prezenty wielkanocne, dość duże też bywają prezenty rocznicowe.

Trzeba tu jednak wziąć poprawkę na to, jaką wagę do danej okazji przykłada sam zainteresowany. Zamiast dużego prezentu, często można zrobić drobną niespodziankę i wyjdzie to nawet lepiej, ponieważ wbrew temu, co by można pomyśleć, nie każdy lubi dostawać duże prezenty.

 • Karty podarunkowe dla brata można kupić zwykle od około 50 złotych, choć w wielu miejscach ten próg znajduje się niżej – na 20 czy 30 złotych.
 • Takie karty mogą mieć niskie nominały i wtedy może nie da się za nie kupić wymarzonych produktów, ale chociaż obniżyć ich cenę.
 • Wartość prezentu nie może być nigdy ważniejsza niż pomysł i pamięć.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall