Mimo że przecież nikogo na świecie nie zna się od własnej mamy, to właśnie jej często najtrudniej jest dobrać idealny prezent urodzinowy. Wybór jest duży, ale z drugiej strony, wiele prezentów wydaje się jakoś tak mało znaczących przy takich okazjach. Niestety często kończy się to zakupami na ostatnią chwilę, a te zawsze są złym pomysłem. O podarunku urodzinowym dla mamy warto więc myśleć już dużo wcześniej.

Mama wie najlepiej

Prezenty dla mamy na urodziny muszą być dopracowane do perfekcji, dlatego taką popularnością cieszy się proste rozwiązanie: karta podarunkowa. Zgoda, to w miarę prosty pomysł, ale przynajmniej pozostawia tyle swobody, żeby rodzicielka sama mogła sobie wybrać wymarzony prezent. Jedyne, co musi wybrać autor prezentu, to sklep, w którym karta będzie ważna. Jeszcze bardziej uniwersalny niż karta podarunkowa może być bon podarunkowy. Różnica między nimi polega na tym, że karta obowiązuje tylko w jednym sklepie, natomiast bony bardzo często w co najmniej kilku.

Prezent przydatny na co dzień

Ach, któż to nie słyszał od mamy, że prezent na mamy urodziny jest niepotrzebny, bo ona przecież wszystko ma. Tak, rodzice często tak mówią, ale wszyscy wiemy, jak jest. Warto więc podsłuchać coś na temat tych rzeczy, które mama chciałaby mieć, ale sama ich sobie nie kupi. Blender? Ekspres do kawy? Może maszyna do szycia? Warto kupić praktyczny prezent dla mamy na urodziny, bo często daje to mnóstwo radości na co dzień. 

Voucher można wybrać, bo jest atrakcyjny, ale przecież tylko jednorazowy. A praktyczne prezenty często służą przez lata i naprawdę ułatwiają życie. I tutaj nie ma opcji: każda mama czegoś potrzebuje, ale nie kupi sama, bo albo nie wie, jak wybrać dany produkt, albo uznaje, że przecież można się obejść bez. Wykorzystać taki pomysł na prezent urodzinowy to gotowa recepta na wywołanie u mamy szerokiego uśmiechu i pozytywne emocje jeszcze przez długi, długi czas.

Nawiasem mówiąc, prezenty dla mamy na urodziny to jedna z bardzo nielicznych kategorii, w którym możemy z czystym sumieniem polecić właśnie zakupy według klucza praktyczności i przydatności. Zwykle nie jest to najlepszy pomysł, ale taki podarunek dla mamy to strzał w dziesiątkę.

Czas w prezencie na urodziny

Wracając jeszcze do kwestii voucherów – są one świetnym pomysłem na prezent dla mamy jeszcze z kilku powodów.

  • To tak naprawdę bon na czas dla siebie. Nie ma znaczenia, czy będzie to voucher na wspólną kolacją, na weekend w SPA czy na karta podarunkowa biura podróży: po prostu będzie to prezent dla mamy, która będzie miała wreszcie trochę czasu dla siebie, wolnego od codziennych zmartwień.
  • Można oczywiście po prostu zarezerwować hotel czy kupić bilety do kina na konkretny pokaz, ale vouchery i karty podarunkowe pozwalają terminy ustalić później, bo przecież wykorzystanie prezentów i tak zawsze będzie podporządkowane pracy i domowym obowiązkom.
  • Dobrze dobrany voucher pozwoli odpocząć mamie z tatą albo z całą waszą rodziną. To też sposób na to, żeby podarunek przyniósł pełniejsze emocje i był po prostu znacznie przyjemniejszy.

Pamiętaj tylko o tym, że czasem pewnie trzeba będzie pomóc mamie zrealizować kupon. Jeśli jest już starsza i nie nadąża za technologią, wybierz taki voucher, który albo zrealizuje, umawiając się przez telefon, albo po prostu zaoferuj pomoc.

Matka i tak będzie zadowolona

Nikt tak jak mamy nie potrafi udawać zadowolenia z nietrafionego prezentu. Tym bardziej jest to powód, żeby rozsądnie wybrać podarunek. Pamiętaj, że nie wszystko, co Ci się podoba (albo nawet jest obiektywnie przydatne, jak na przykład nowy smartfon zamiast telefonu, który jest od dawna pełnoletni) będzie trafionym prezentem. Pewne zakupy powinny być wcześniej przedyskutowane, a nie być urodzinowymi niespodziankami. Lepiej wtedy wybrać mniejszy podarunek na urodziny, a resztę budżetu przeznaczyć na to, co jest potrzebne, ale już bez elementu zaskoczenia, który w takiej sytuacji w niczym nie pomoże.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall