Znaleźć dobry prezent dla taty na urodziny to prawdziwa sztuka. Owszem, gadżety, narzędzia czy degustacja whisky to dość uniwersalne pomysły, ale mają one swoje ograniczenia. A dodatkowym utrudnieniem jest także i to, że z tatą często trudno jest porozmawiać na temat tego, jaki prezent chciałby dostać, więc trzeba naprawdę doskonale zgadywać.

Druga opcja to na prezent na urodziny taty kupić bon lub kartę podarunkową. Dlaczego to atrakcyjna alternatywa? Powodów jest co najmniej kilka, może więc warto zatrzymać się przy tym na dłużej.

Co kupić tacie na urodziny i dlaczego karta podarunkowa to dobry pomysł?

Prezent dla ojca na urodziny trzeba wybierać tak, żeby faktycznie przynosił on radość. Trudno to jednak zrobić, skoro żaden tata chyba nigdy nie wygadał się, czego tak naprawdę mu trzeba. 

  • Karta podarunkowa zwiększa pole manewru – wystarczy wybrać właściwy sklep, nie trzeba już myśleć nad konkretnymi produktami. Dzięki temu, że prezent urodzinowy dla taty będzie ostatecznie musiał sobie on wybrać sam, mniejsze jest ryzyko, że się z nim nie trafi.

  • Bony podarunkowe dla taty można kupić jako wspólny – wszystkie dzieci mogą się dołożyć do prezentu, zresztą nie tylko dzieci, a wtedy każdy wkłada do puli tylko trochę, natomiast wartość karty prezentowej może urosnąć do naprawdę imponujących wielkości.

  • Choć wszyscy wiedzą, kiedy są urodziny taty prezent często wcale nie jest gotowy na czas, a to jednak nie wypada się spóźnić. Karta podarunkowa dla taty zawsze będzie na czas, ponieważ jej przygotowanie zajmuje maksymalnie kilkanaście minut, często jeszcze mniej.

  • Jeśli w grę wchodzą bony i kupony, prezent dla taty na urodziny od dziecka można skompletować z paru różnych sklepów albo kupić uniwersalną kartę podarunkową, którą sam zainteresowany zrealizuje w prawie dowolnym sklepie. To jeszcze bardziej ułatwia zadanie.

Najpopularniejsze sklepy, w których kupuje się karty podarunkowe dla taty

Z jednej strony, karta podarunkowa dla teścia albo dla taty miała być ułatwieniem, bo już nie trzeba szukać konkretnego produktu na prezent. Z drugiej jednak dziś wybór kart jest tak duży, że czasem sytuacja i tak się komplikuje. Nadal jest to prostsze niż chodzenie po sklepie i szukanie idealnego kołowrotka wędkarskiego, wiertarki czy wody toaletowej, ale żeby było jeszcze łatwiej, to przygotowaliśmy kilka podpowiedzi. Oto typy kart, które jako prezent urodzinowy dla ojca warto rozważyć w pierwszej kolejności.

  • Prezent dla taty urodziny można znaleźć często w sklepie narzędziowo-budowlanym i to do takich marketów karty schodzą często w największych ilościach. To oczywiście dobry pomysł pod warunkiem, że tata jest majsterkowiczem. Nawet jeśli ma wszystkie narzędzia, to pewne rzeczy zawsze warto kupić: nowy komplet najwyższej jakości wierteł albo poziomica laserowa zamiast klasycznej to dwa produkty, które tata pewnie wziąłby pod uwagę.

  • Zamiast zastanawiać się, co na prezent dla taty na urodziny kupić, można zamówić bon podarunkowy do dobrej restauracji albo baru. Od paru lat wydają je znane i wysoko cenione sieci restauracji, vouchery są dostępne praktycznie w każdym lokalu od średniej klasy, a jeśli nie ma ich wprost, to można uzgodnić odpowiednie rozwiązanie z obsługą.

  • Fajny prezent dla taty na urodziny to będzie również bon podarunkowy do drogerii. Choć mężczyzn raczej się z takimi miejscami nie kojarzy, to coraz większa grupa dba – jeśli nie o zapachy – to przynajmniej o skuteczne i bezpieczne żele pod prysznic i inne kosmetyki podstawowe.

  • Klasyczny wybór to także karta podarunkowa dla taty od syna i od córki do sklepu sportowego lub hobbystycznego. Ostatecznie nawet dowcipy niskich lotów o fanatyku wędkarstwa skądś się biorą. A że każde hobby kosztuje i jednocześnie najczęściej jest dość nisko na liście zakupowych priorytetów, to taka karta podarunkowa dla teścia lub taty może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Co wybrać, bon czy kartę na prezent dla ojca?

Bon od karty różni się przede wszystkim możliwością doładowania – kartę co do zasady można doładowywać, kiedy środki się wyczerpią, a bonu nie. Poza tym, jeśli cena zakupów jest wyższa niż wartość prezentu, w obu przypadkach trzeba pokryć różnicę z własnej kieszeni, natomiast jeśli bon jest wart więcej niż zakupy, to nie ma możliwości otrzymania reszty ani pozostawienia części środków na później, co jest możliwe na karcie.

Z tego powodu najczęściej doradzamy, aby bony podarunkowe dla taty wybierać wtedy, kiedy już wiadomo, jak zostaną wykorzystane, bo to pozwala właściwie dobrać ich wartość. Jeśli natomiast nie wiadomo, co tata chciałby w sklepie kupić, to bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie karta podarunkowa dla taty.

Oczywiście nad tym zagadnieniem też nie ma sensu myśleć długimi godzinami. Choć różnice między bonem a kartą są dość oczywiste, to w praktyce nie należy ich przeceniać – jeśli nominał karty jest niski, i tak trzeba będzie dopłacić w gotówce, a za wysoki, o ile się orientujemy, jeszcze nigdy nie był dla nikogo przeszkodą, bo zawsze można kupić coś więcej.

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall