Wydawać by się mogło, że akurat prezent dla dzieci to wybiera się banalnie łatwo. Przecież wybór jest olbrzymi, a dzieci cieszą się z wszystkiego, prawda? Nie. To jeden z najpoważniejszych błędów prezentowych, którego warto unikać. Ale jak to zrobić i dlaczego właśnie korzystając z kart podarunkowych?

Dlaczego karty podarunkowe dla dzieci są lepsze od gotowych prezentów?

My mamy pewność, że karty podarunkowe dla dzieci to lepszy wybór niż gotowy prezent, ale to nie tak, że nam się wydaje. Mamy konkretne argumenty!

  • Dawniej lista zabawek była dość krótka: niby jakoś tam one ewoluowały, ale generalnie rodzice i dzieci znali bardzo podobne zabawki. Dziś już w ciągu kilku lat zmienia się wiele – nawet jeśli nie sam typ zabawek, to zmienia się moda, licencje i po prostu zmienia się dostępność różnych zabawek w sklepach. To znaczy, że dość szybko właściwie wszyscy poza rodzicami przestają za tym nadążać. A bon podarunkowy dla dziecka rozwiązuje ten problem.
  • Karta podarunkowa sklep dla dzieci pozwala dzieciom dokonywać samodzielnych wyborów. Jasne, że na końcu i tak jest na nie nakładany filtr rodzica, ale prawda jest taka, że dzieciaki, które dostają do ręki bon podarunkowy jako upominek z dowolnej okazji, mogą sobie eksperymentować i wybrać coś, na co rodzice by nie wpadli.
  • Jest też argument z górnej półki, który warto znać, ale może nie nadużywać: bon podarunkowy dla dziecka to także pewna forma odpowiedzialności. To już nie jego gotowa zabawka, tylko emocje związane z wyborem, a także nauka wartości. Nie jest to pieniądz jako taki, ale można ograniczyć wybór zabawek tylko do tych, które mieszczą się w wartości bonu. Wbrew pozorom takie wyzwanie ma dla dzieci swój urok, bo maluch sam bierze aktywny udział w szukaniu zabawki dla siebie.

Do jakiego sklepu warto kupić dziecku kartę podarunkową?

Moglibyśmy w tym miejscu iść na łatwiznę i po prostu wymienić marki sklepów z zabawkami, ale to by było mało oczywiste i w dodatku mało pomocne. To nieprawda, że karty podarunkowe dla dzieci to tylko te do sklepów z zabawkami. Takie podejście sprawdza się u maluchów, ale dziś dzieciaki dość szybko nabywają konkretne zainteresowania, więc jest parę ciekawszych pomysłów:

  • niektóre dzieci chętniej widziałyby bon podarunkowy do profesjonalnego sklepu dla artystów albo na przykład do sklepu modelarskiego: wprawdzie i materiały rysunkowe, i modele są dostępne w sklepach z zabawkami, ale zwykle w mniejszej ilości i zdecydowanie niższej jakości;
  • niektóre dzieciaki mają całkiem „dorosłe” zainteresowania: astronomia, paleontologia (kto nie miał swojego ulubionego dinozaura, niech pierwszy rzuci skamieniałością!) czy choćby wędkarstwo – odpowiednie karty podarunkowe mogą naprawdę pomóc zagłębić się w te dziedziny;
  • niekiedy w prezentach dla dzieci trafia się też bon do sklepu ze słodyczami. Tu co prawda trzeba ograniczyć jego wartość, a i zakupy najczęściej trzymać pod kluczem, ale nie warto z góry odrzucać i tej możliwości – taki bon może być zresztą dodatkiem do prezentu, a nie całym podarunkiem.

A czy karta podarunkowa to nie jest pójście na łatwiznę?

To argument, którego przeciwnicy kart podarunkowych używają przy każdej okazji, więc jeśli chodzi o bony podarunkowe dla dzieci, to też się musi on pojawić. No bo taki bon się daje i ma się święty spokój, prawda? Niby tak, ale nie każdy dobrze zna obdarowane dziecko: członkowie dalszej rodziny mogą nie nadążać za fazami na Binga, Psi Patrol, a później tyranozaura albo innego triceratopsa, więc to po prostu bezpieczne rozwiązanie.

Poza tym, nawet jeśli założyć, że osoba przygotowująca prezent ma trochę łatwiej, to nie zmienia to faktu, że bon podarunkowy dla dziecka pozwala głównemu zainteresowanemu wybrać sobie jak najlepszy prezent, a tutaj oczekiwania mogą się zmieniać z tygodnia na tydzień. No i ostatni argument-pytanie: dlaczego niby nie warto korzystać z łatwych rozwiązań? Skoro dla dziecka karta podarunkowa się sprawdza, to jaki sens w ogóle miałoby utrudnianie sobie życia i szukanie prezentu, który i tak okaże się mniej udany?

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall