Restauracje i karty podarunkowe jakoś większości osób nie idą w parze, ale to błąd, bo karty, a szczególnie vouchery do restauracji w ciągu paru ostatnich lat naprawdę zdobyły szaloną popularność. Po części dlatego, że to bardzo uniwersalny prezent, a po części dlatego, że każdy czasem chciałby gdzieś wyskoczyć, tylko zawsze jest to na tyle nisko na liście priorytetów, że brakuje albo czasu, albo pieniędzy. Ale karta podarunkowa do restauracji może to zmienić.

Bony w pojedyncze restauracje i całe sieci

Jedną z zalet bonów do restauracji jest to, że dziś wydają je już nie tylko całe sieci, ale też pojedyncze lokalne restauracje. To bardzo ważne, ponieważ zdecydowanie rozszerzyło to zasięg geograficzny, tym samym wpływając na atrakcyjność takich prezentów. Gdzie można wykorzystać voucher do restauracji?

 • Bielsko        

 • Bydgoszcz        

 • Gdynia        

 • Gliwice        

 • Katowice        

 • Kielce        

 • Kraków        

 • Łódź        

 • Olsztyn        

 • Opole        

 • Poznań        

To oczywiście tylko niektóre miasta, ale jak widać, na liście znajdują się nie tylko duże aglomeracje, ale też średnie miejscowości, a przy odrobinie szczęścia znajdziesz też bon do restauracji w mniejszym miasteczku. 

Samo to, że podobne programy nie są już domeną wyłącznie sieci restauracyjnych, jest zdecydowaną zaletą, ponieważ kolacja dla dwojga prezent wymaga po prostu zupełnie innej oprawy niż to, co mogą zaoferować sieciówki.

Karty podarunkowe na romantyczną kolacje dla dwojga – prezent lepszy niż myślisz

Tak się przyjęło romantyczna kolacja dla dwojga to podarunek dla narzeczonych albo dla po prostu dla znajomej pary. W praktyce karnet albo voucher do restauracji będzie też znakomitym prezentem dla rodziców czy nawet dla dziadków. W tym ostatnim przypadku po prostu postaraj się jeszcze ułatwić logistykę – umów godzinę, zawieź ich do restauracji i tak dalej, jeśli tego wymaga sytuacja. Niemniej voucher na kolację może przynieść wiele radości naprawdę w wielu przypadkach i warto brać taki prezent pod uwagę przy każdej okazji.

Voucher do której restauracji wybrać?

Nie każda sprzedająca voucher restauracja jest w stanie zorganizować romantyczną kolację. Trudno sobie wyobrazić romantyczne spotkanie w sieci fast-foodów, jak smaczne jedzenie by nie było tam podawane. Czy to problem? Nie, jeśli wiesz, z jakiej okazji robisz prezent. Bo faktycznie jako podarunek rocznicowy lepiej sprawdzi się, jeśli nie romantyczna kolacja, to przynajmniej organizowana na powietrzu degustacja jedzenia czy coś w ten deseń. Jednak jeśli bon na kolacje ma być prezentem na przykład z okazji urodzin, to może niekoniecznie trzeba od razu uderzać w romantyczny ton. 

Poziom swobody w przypadku takich prezentów jest naprawdę spory i warto mieć otwarty umysł. Bon na kolację dla dwojga czy zaproszenie do ekskluzywnej restauracji to nie są jedyne opcje, którymi warto się zainteresować, dlatego gorąco namawiamy do tego, żebyś rzucił okiem także na oferty restauracji, których za dobrze nie znasz – być może właśnie ich propozycje będą najlepiej dopasowane do twoich oczekiwań. Koniec końców chodzi w tym o znalezienie sposobu na ciekawe spędzenie wolnego czasu i smaczne jedzenie, a prestiż, choć czasem ważny, raczej nigdy nie jest kluczowy.

Czy to ma sens? Może lepiej samemu zabrać się za organizację dobrej kolacji?

Jedną rzecz trzeba powiedzieć jasno: karnet do restauracji oferującej wystawne dania nie będzie najtańszym prezentem. Gdzieniegdzie wystarczy 150 złotych, ale nie brak i takich miejsc, gdzie za kolację dla dwojga trzeba będzie zapłacić czterocyfrowe ceny. Oba wyjścia są dobre, ale jeśli budżet jest napięty, to wiele osób zadaje sobie pytanie, czy i jak zorganizować kolację przy świecach we własnym zakresie.

 • Oczywiście w teorii nic nie stoi na przeszkodzie, żeby samemu przygotować romantyczną kolację.

 • Nie musisz nawet wszystkiego gotować samodzielnie – ostatecznie catering jest równie dobrym rozwiązaniem, a często można nawet skorzystać ze specjalnych zniżek.

 • Kupon do restauracji jest droższy, ponieważ obejmuje też koszt obsługi w lokalu – jeśli przygotujesz jedzenie samodzielnie, to oczywiście tych kosztów nie ponosisz. 

 • Jednak jedzenie w domu, nawet najlepsze, może nie smakować tak dobrze, jak w restauracji – liczy się przecież także klimat.

 • Kupon na kolację dla dwojga to często sposób jedynie na ciekawe rozpoczęcie wieczoru, a wizja zmywania po kolacji w domu może skutecznie zepsuć dalszą zabawę.

 • O ile oczywiście należy doceniać wartość samodzielnie przygotowanych prezentów, to jednak nie każdy ma umiejętności pozwalające na przygotowanie dań, które można zamówić w dobrej restauracji.

Jest miejsce i czas na romantyczne kolacje przy świecach w domu, ale są i okazje, które zdecydowanie lepiej się świętuje, jeśli można gdzieś wyjść – samo to, że kolacja odbędzie się w restauracji, już ma swój urok, ale oczywiście co kto lubi. Pamiętaj jednak, że porównanie cen to absolutnie nie wszystko i trzeba się przede wszystkim skupić na doznaniach, a nie na portfelu.

Nie tylko kolacje, czyli czego jeszcze warto szukać w kuponach do restauracji?

Romantyczna kolacja dla dwojga to nie jest jedyna opcja wykorzystania vouchera do restauracji. Owszem, jako prezent jest to chyba najbardziej typowe rozwiązanie i najlepiej pasuje na niektóre okazje, ale są też inne opcje:

 • vouchery na degustację jedzenia lub trunków – takich ofert jest sporo i wiele z nich jest przygotowywanych przez wysokiej klasy lokalne restauracje, browary czy bary. Spokojnie zdają egzamin nawet przy dość poważnych rocznicach dla bliskich Ci osób;

 • bony kwotowe, które pozwalają wybierać dania ze specjalnie przygotowanego menu – obiadowego, śniadaniowego i tak dalej. To rozwiązania lubiane przez gestorów lokalnych restauracji, które stanowią często wstęp do częstszych odwiedzin w danym lokalu;

 • kody zniżkowe – raczej jako prezent przy mniejszej okazji albo dodatek do prezentu głównego, ale jeśli znajdziesz taki bon, to może też warto czasem wziąć pod uwagę jego zakup.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall