Teatry bardzo się zmieniły przez ostatnie lata. Zatraciły swój elitarny charakter – takich klasycznych teatrów jest już niewiele, liczne spektakle autorskie odbywają się w salach widowiskowych czy latem na scenach plenerowych. Z afiszy pospadali klasycznie autorzy, pojawiło się mnóstwo komedii – na różnym poziomie, ale jednak. Przede wszystkim jednak zwiększyła się różnorodność oferty, co sprawia, że vouchery do teatru mogą dziś być znakomitym pomysłem na prezent.

Czego szukać w teatrach?

Oferta teatralna – a warto myśleć o niej nie tylko w kontekście teatrów instytucjonalnych, ale też przedstawień autorskich – jest dziś szersza niż kiedykolwiek i przeglądając karty podarunkowe do teatru, można kupić wejściówki na różne spektakle.

  • Teatr klasyczny: to nie tak liczna, jak kilka lat temu grupa przedstawień autorów klasycznych: Fredry, Czechowa czy Witkacego. Spektakle tego rodzaju wystawiane są przede wszystkim w teatrach instytucjonalnych i będą świetnym prezentem dla rodziców, dziadków i fanów klasycznej literatury.

  • Karta podarunkowa do teatru na spektakle nowoczesne: łatwiejsze w odbiorze, prostsze w formie, czasem wręcz wulgarne, ale przy tym dosłowne i będące żywym komentarzem rzeczywistości. Wiele osób naprawdę lubi nowoczesne spektakle i dla nich taki voucher byłby znakomitym prezentem.

  • Komedie autorskie to coraz większa grupa przedstawień, w których można obejrzeć aktorów znanych nie tylko z desek teatrów, ale też z ekranów telewizyjnych. Mają typowo rozrywkowy, prosty charakter. Vouchery do teatru na takie przedstawienia to prosty sposób na zapewnienie obdarowanemu znakomitej, choć trochę nietypowej dla większości osób rozrywki.

  • Sceny letnie z kolei to miejsce, gdzie prezentowane są bardzo różnorodne spektakle, ale zwykle w lżejsze w odbiorze. Często na sceny plenerowe przenosi się prawdziwe hity, w tym kultowy Mayday i Mayday II, ale tak naprawdę tutaj możliwości są znacznie większe.

Jest z czego wybierać, zwłaszcza że ta lista to dopiero zalążek oferty nowoczesnych teatrów. Jeśli więc chcesz komuś zrobić prezent niespodziankę, to karta podarunkowa do teatru może być rozwiązaniem idealnym. Sprawdź wcześniej repertuar, żeby znaleźć spektakl, który spodoba się obdarowanemu – wejściówka jest co do zasady ważna tylko w określonym dniu i na konkretne przedstawienie. Jeśli potrzebujesz większej elastyczności, musisz poszukać karty podarunkowej do teatru.

Na jakie okazje kupić vouchery do teatru?

Dawniej teatr kojarzył się raczej z wyższymi sferami, więc i bilety do teatru, jeśli miały być prezentem, to raczej na jakieś donioślejsze okazje. Dziś udało się teatrom zrzucić to odium niepotrzebnego często elitaryzmu, więc jeśli chcesz komuś sprezentować vouchery do teatru, to możesz zrobić to praktycznie na każdą okazję.

To trochę tak jak z biletami do kina: są tam produkcje bardziej ambitne, mniej ambitne i takie, na które nie warto w ogóle iść. Okazja nie ma tu nic do rzeczy – każdy lubi oglądać co innego i nic nie stoi na przeszkodzie, żeby karta podarunkowa do teatru z okazji okrągłej rocznicy ślubu została wykorzystana na najlżejszą komedię w repertuarze, a prezent z okazji dnia chłopaka, cokolwiek frywolnej przecież okazji, na wejściówkę na klasyczny dramat i to w dość ciężkiej aranżacji. Pamiętaj – prezent ma dawać przyjemność, a tu decyduje gust, a nie jakaś formalna lista.

Karty podarunkowe do teatru — atrakcje, które najlepiej smakują we dwoje

Chcąc kupić voucher do teatru, pamiętaj, że dla wielu osób sam spektakl do dopiero połowa przyjemności. Druga połowa to możliwość spędzenia czasu w miłym towarzystwie. Może więc warto kupić podwójną wejściówkę albo tak to zaaranżować, żeby mieć bilet dla siebie i prezent dla bliskiej osoby.

  • Wejściówki do teatru to jeden z tych prezentów, których w wielu przypadkach najlepiej nie dawać jako niespodzianki – chyba że wiesz, jaki spektakl, dzień i godzinę wybrać. Inaczej może być z tego tylko problem.

  • Wizyta w teatrze dla niektórych osób będzie ciężkim przeżyciem, bo statystyczny Polak raczej nieczęsto teatry odwiedza. Nawet jeśli jesteś koneserem, to może na prezent warto wręczyć raczej vouchery do teatru na coś odrobinę lżejszego.

  • Fajnie by było połączyć wyjście do teatru z kolacją we dwoje albo jakimiś innymi atrakcjami – samo wyjście z domu do teatru i powrót od razu po spektaklu to rozwiązanie sprawiające czasem wrażenie nie do końca przemyślanego.

Warto bywać w teatrze, a nic nie ułatwia tego bardziej niż karta podarunkowa.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.