Wiele osób twierdzi, że czytaliby znacznie więcej, gdyby książki nie kosztowały tak dużo. Jeśli też znasz takie osoby, to karta prezentowa do księgarni automatycznie staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym prezentem – choć i bez tego niczego nie można jej zarzucić.

Karty podarunkowe do księgarni – którą wybrać?

Dziś prawie wszystkie karty podarunkowe do księgarni to karty cyfrowe, bo i księgarnie w większości wyniosły się ze sklepów stacjonarnych do internetu. Książki online – choć nie są wiele tańsze niż te w księgarniach stacjonarnych, przynajmniej są dostępne, co przy okazji oznacza, że bon do księgarni łatwiej jest wykorzystać, bo kiedy wybór jest większy, to i łatwiej znaleźć coś dla siebie.

 • Księgarnie internetowe mają bardzo podobny asortyment – chyba że mówimy o księgarniach działających bezpośrednio przy wydawnictwach.

 • Pierwsze wspomniane wyżej bardzo mocno mogą różnić się między sobą cenami – różnice czasem sięgają nawet 30%.

 • Księgarnie własne wydawnictw pozwalają na zakupy tanich książek, ale ich wybór siłą rzeczy może być mocno ograniczony.

 • Jeśli wiesz, na jaką książkę poluje osoba, dla której przygotowujesz prezent, to możesz wytypować odpowiednią księgarnię

 • Warto wybrać taki voucher do księgarni, który ma jak najdłuższą datę ważności. Zwykle to nie jest problemem, ale gdyby była krótka i trzeba było jeszcze czekać na dodruk, to taki prezent mógłby nie być do końca udany.

 • Jeśli chodzi o wartość, to dziś karta prezentowa do księgarni online rzadko ma wartość poniżej 30 złotych. To dobrze, bo za mniej i tak raczej trudno zaszaleć. Nawet z budżetem 50 złotych spora część dobrej literatury jest poza zasięgiem.

 • Jeśli nie jesteś pewien, na co zostanie wykorzystana karta, to pamiętaj, że niektóre księgarnie internetowe mają też dział z audiobookami czy e-bookami.

Przy jakiej okazji warto kupić kartę prezentową do księgarni?

Jedną z największych zalet kart prezentowych i voucherów do księgarń – internetowych i stacjonarnych – jest to, że każda okazja jest dobra, żeby sięgnąć po książkę. Nie ma tu żadnych ograniczeń: możesz kupić taki bon do księgarni z okazji dnia chłopaka, na dzień matki, na dzień nauczyciela czy jako prezent po zaliczeniu egzaminu na prawo jazdy – módl się, żeby obdarowany nie musiał wtedy kupować kodeksu drogowego ;)

Książki dawniej były prezentem absolutnie klasycznym. Dziś niekonieczne, ale jest szansa, że dobry voucher do księgarni pozwoli wrócić do tego cokolwiek przyjemnego zwyczaju. Nie ma się co rozwodzić nad jakością literatury, bo choć gniotów dziś powstaje więcej niż kiedykolwiek, to i perły trafiają się nader często, więc voucher do księgarni może być świetnym prezentem dla osób, którym wydaje się, że „dziś to się już niczego dobrego nie wydaje”.

Możesz kupić voucher księgarni stacjonarnej? Wybierz internetową!

Książki są wystarczająco drogie same w sobie, nie ma potrzeby, żeby dopłacać więcej tylko dlatego, że kupisz ją w księgarni stacjonarnej. Akurat w przypadku książek zamawianie przez internet nie skończy się tym, że dostaniesz gorszy produkt: książka to książka, ale to nie jest jedyny powód, żeby wybrać kartę podarunkową do księgarni.

 • Książki online są zwykle dostarczane szybciej, niż jest w stanie je sprowadzić księgarnia stacjonarna, jeśli akurat nie ma danego tytułu na stanie – a to całkiem powszechny problem, bo siłą rzeczy  nie wszystkie książki trafiają do wszystkich punktów stacjonarnych.

 • Księgarnia online to zawsze możliwość zakupu nie tylko książek, ale też różnych akcesoriów, e-booków czy audiobooków. To ważne, bo choć ani ebooki, ani audiobooki nie zyskały takiej popularności, jaka była im wróżona, to przecież mają wielu fanów, a nie brak też osób, które czytają elektroniczne wydania, a kolekcjonują papierowe.

 • Jeśli chcesz kupić książkę taniej, to zdecydowanie szybciej znajdziesz ją w księgarni internetowej, więc jeśli dasz komuś bon do księgarni w prezencie, to przy odrobinie szczęścia zamiast jednego tytułu, ten ktoś będzie mógł sobie kupić dwa.

 • Księgarnia internetowa często oferuje wybór między twardą a miękką okładką – to wpływa na cenę, ale i masę, co docenią osoby, które nie wyobrażają sobie podróży bez książki.

Nie daj się przekonać, że książki już nikogo nie obchodzą

Wiele raportów alarmuje, że Polacy coraz mniej czytają. Owszem, ale z dwóch powodów: książki są drogie, a biblioteki niedofinansowane. Dobrze dobrana karta prezentowa do księgarni może ten trend skutecznie odwrócić. Wprawdzie w statystykach raczej tego nie będzie widać, ale możesz uszczęśliwić kogoś bliskiego, dając mu po prostu kartę podarunkową. Dlaczego nie książkę, nawet jeśli wiesz, jaką ta osoba sobie kupi?

Głównie dlatego, że nie można mieć pewności. Dobrych tytułów naprawdę jest sporo i mając w ręce bon podarunkowy do księgarni, można zmienić decyzję jeszcze w ostatniej chwili. I nie ma w tym niczego złego – właściwie to chyba najlepiej dobrany prezent, jeśli ktoś, kto go odbiera, ma setki pomysłów, co z nim zrobić. To przecież tutaj właśnie tkwi źródło radości: w tym, że prezent pozwala zaspokoić realną potrzebę, jaka by ona nie była.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall