Wybór prezentu dla żony wybiera się trudno przynajmniej z kilku powodów. Jednym z nich jest fakt, że pomysły kończą się dość szybko, bo zwykle małżonkowie często robią sobie prezenty – również takie bez okazji, więc kiedy trzeba wybrać prezent na rocznicę ślubu dla żony, okazuje się, że najlepsze pomysły się już wyczerpały. Ale nie obawiaj się, mamy parę ciekawych podpowiedzi.

Nie każdy prezent dla żony na rocznicę musi być lepszy od poprzednich

Mogłoby się wydawać, że koniecznością jest taki dobór prezentów, żeby każdy kolejny był droższy i większy od poprzednich. To nie do końca tak. Kiedy prowadzicie wspólne życie, zmieniacie się i prezenty powinny za tym nadążyć. To, że kiedyś pierwszym typem byłaby biżuteria, nie znaczy, że teraz lepsze będą już tylko ekskluzywne romantyczne wakacje w SPA na Mazurach. Choć rocznica ślubu to potężna okazja, często wystarczy coś mniejszego – voucher na kolację w dobrym lokalu albo weekendowy wypad pod miasto.

Prezent na 5 rocznicę ślubu dla żony – klasyczne propozycje

Zamiast wymieniać konkretne produkty lub wskazywać pomysły, skupmy się na pewnych grupach prezentów, które pozwolą Ci trochę łatwiej poruszać się w świecie podarunków.

  • Ekskluzywny prezent na rocznicę ślubu dla żony. W tej kategorii znajdzie się i zestaw drogiej biżuterii, i wyszukane wakacje. Takie prezenty mają swój urok, ale i niemało kosztują, więc na 5 rocznicę ślubu będą jak najbardziej na miejscu, bo to w sumie pierwszy okrągły jubileusz, ale spokojnie – to są propozycje, które można zastąpić tańszą alternatywą. Zamiast złota i diamentów, srebro i bursztyn, a zamiast SPA, kameralny hotel pod miastem.
  • Romantyczna kolacja. To zdecydowanie świetny wybór, ale niekoniecznie na 5 rocznicę ślubu, przynajmniej jeśli często organizujecie sobie podobne wypady. Jeśli rzadko wychodzicie to restauracji, to inna sprawa: wtedy faktycznie voucher na romantyczną kolację może być świetnym pomysłem.
  • Bukiet kwiatów. Nie, po prostu nie. 5 rocznica ślubu wymaga czegoś więcej. To co prawda piękny podarunek, ale prezent dla żony na rocznicę, zwłaszcza okrągłą, powinien być większy – nie droższy, ale bardziej oryginalny. Kwiaty mogą być oczywiście cennym dodatkiem do vouchera na weekend w SPA, ale jako samodzielny prezent sprawdzą się przy tej okazji średnio.
  • Dobre wino. No wiadomo, że to świetna myśl, ale znów: niech to nie będzie po prostu wręczona butelka, tylko raczej pretekst do wspólnego spędzenia czasu. To raczej podarunek, który pozwala wybrać się na wspólną randkę za miasto albo zastąpić domową kolacją wizytę w restauracji.

Prezent na rocznicę dla żony? Tutaj nie ma szablonu

Kobieta zmienną jest, więc na pewno zdobędziesz punkty bonusowe za wyczucie chwili i zakup prezentu, którym akurat wstrzelisz się w nastrój. Owszem, to może być komplet bielizny albo zabawki z nocnej szafki, ale może to być wypad na kajaki albo znakomity, wielki tort. Mało tego, te prezenty się wcale wzajemnie nie muszą wykluczać.

Być może dlatego rozwiązaniem, które cieszy się sporym wzięciem, jest dobrze dobrana karta podarunkowa. Jeśli chodzi o voucher do sklepu z bielizną, to jasne – sam raczej nie dobierzesz nawet rozmiaru, ale dlaczego niby kupować voucher do sklepu sportowego albo do SPA?

  • Po pierwsze, wspólne życie nie oznacza, że potrafisz podjąć każdą decyzję od A do Z. A dzięki voucherowi niby to Ty robisz prezent, ale jednak ostateczna decyzja należy do żony. Bezpieczniej, prawda? ;)
  • Po drugie, vouchery zapewniają odpowiednią elastyczność, możecie je wykorzystać wtedy, kiedy zgra się Wam obojgu grafik, czyli są po prostu organizacyjnie prostsze do ogarnięcia.
  • I po trzecie: karta podarunkowa często jest po prostu rozwiązaniem opłacalny. Jasne – nie chodzi o to, żeby oszczędzać na prezencie rocznicowym dla żony, ale jeśli można zrobić świetny upominek, nie rujnując przy tym budżetu, to warto nad tym pomyśleć.

Przede wszystkim jednak warto w pomysłach na prezent uwzględnić wspólnie spędzony czas, bo ten ma największą wartość. Vouchery mogą więc być na zabawę dla dwojga a ten do jubilera przecież i Tobie da sporo radości, bo każdy facet kocha żonę za ten błysk w oku, który pojawia się po otrzymaniu ekstra prezentu.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall