Dlaczego lepiej kupić bon dla chłopaka niż słodycze, narzędzia czy gadżety? Oj, z wielu powodów, którymi za chwilę się zajmiemy dokładniej. Jeśli jednak wierzysz w moc klasycznych prezentów, to przede wszystkim pamiętaj, że możesz je przecież łączyć z bonami, a efekty będą często więcej niż znakomite.

Dlaczego właśnie bon dla chłopaka?

  • Faceci to praktyczne stworzenia. Nawet największy łasuch chwyta za czekoladę głównie dlatego, że ma ją pod ręką. Dobry bon na prezent dla chłopaka to po prostu gwarancja, że wybierze sobie coś, co mu się wyda w danym momencie potrzebne.
  • Wybierając bon podarunkowy dla chłopaka, możesz spełnić jego marzenia, bo pójdzie do sklepu i kupi sobie jakiś drobiazg, który niby to był potrzebny, ale jakoś tak zawsze mniej niż inne rzeczy, więc nie starczało pieniędzy.
  • Lista sklepów stacjonarnych i internetowych, które oferują różne formy kart (czy to klasyczna karta podarunkowa, e-bon, voucher czy jakiś e-gift) jest na tyle duża, że bez trudu znajdziesz taki, który wpisze się w spektrum zainteresowań chłopaka.
  • Karta podarunkowa dla chłopaka to sposób na to, żeby – paradoksalnie – ułatwić mu wybór. Nie trzeba będzie bowiem zastanawiać się między gadżetami elektronicznymi, częściami rowerowymi czy wycieczką – do ustalenia zostaną tylko szczegóły, bo temat prezentu narzucisz, wybierając odpowiedni voucher.

W jakie bony dla chłopaka warto wejść?

Zwykle z koncepcją bonów podarunkowych kojarzy się karta prezentowa (tradycyjna lub cyfrowa) i jest to oczywiście słuszne skojarzenie. To prawdopodobnie najczęściej wybierany typ prezentów, jednak trzeba też wspomnieć o voucherach, bo ich specyfika pozwala otworzyć zupełnie nowy prezentowy rozdział.

Zwykle jest tak, że karta podarunkowa dla chłopaka to swego rodzaju bon do sklepu – różnica między kartą a bonem sprowadza się zasadniczo do możliwości doładowania konta. Alternatywą dla obu tych podarunków jest voucher. To właściwie też bon, tyle że najczęściej przeznaczony do wykorzystania na konkretną atrakcję lub zakup – bez tego pola manewru, jakie daje karta. 

  • Vouchery często są sprzedawane na konkretne przeżycia: seans w kinie, przejażdżkę sportowym autem czy skorzystanie z parku linowego.
  • Część voucherów przeznaczona jest dla dwóch osób lub grupy, więc mogą być świetnym pomysłem, jeśli chcesz prezent dla chłopaka potraktować jako pretekst do wspólnego wyjścia.
  • Między voucherami klasycznymi – na kino, kolację czy wspólny weekend – znaleźć można też bardziej nietypowe: na wspólny masaż albo lot widokowy balonem dla dwojga.

Mówi się, że prezent dla chłopaka powinien być zgodny z jego zainteresowaniami. To jednak tylko jedna z możliwości. Spędzanie czasu z Tobą raczej przecież się w kategorii „zainteresowań” nie mieści, a zdecydowanie jest czymś, co może być najfajniejszym prezentem, szczególnie jeśli zadbasz o nietypową oprawę, a akurat w tym cyfrowa karta podarunkowa dla chłopaka może być niezastąpiona.

Czy na pewno trzeba iść w oryginalność?

Przy każdej okazji podkreślamy, że choć oryginalne prezenty są zawsze w cenie, to bon dla chłopaka nie może być tylko oryginalny. Nikomu prezent nie spodobał się tylko dlatego, że był nietypowy – musi jeszcze wpisywać się w ten czy inny sposób w potrzeby lub upodobania i to na tym, a nie na oryginalności, należy się skupić.

To główny argument, z którym chcemy wyjść naprzeciw dziewczynom, które myślą, że bon na prezent dla chłopaka to zły pomysł, bo mało oryginalny. Jasne, voucher może też być nietrafiony: jeśli Twój chłopak nie znosi masażu, to bon na masaż dla dwojga ucieszy prawdopodobnie tylko Ciebie, a jeśli uwielbia wyścigi off-road, to voucher do sklepu wędkarskiego też nie będzie źródłem nieskończonej radości. 

Faceci to proste istoty – jeśli kiedyś kupiłaś swojemu bon na prezent i to się sprawdziło, nie istnieje wiele powodów, żeby próbować innych rzeczy. Oczywiście można sprawdzić, czy lepiej zadziała cyfrowa, czy tradycyjna karta podarunkowa, ale skoro bon pasował raz, to jest wielkie prawdopodobieństwo, że będzie pasował także przy kolejnych okazjach. Oryginalność w pewnym momencie przestaje być zaletą prezentu.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall