Wybrać idealny prezent dla pary znajomych jest naprawdę trudno. Niektórzy twierdzą, że to nieprawda, bo prezent dla par to dwa razy mniej kłopotów niż dwa oddzielne prezenty, ale problemem jest to, że już na starcie odpada wiele typowych propozycji.

Uwaga, zagrożenie banałem!

Zastanawiając się nad tym, co na prezent dla pary warto by było kupić, bardzo łatwo można wpaść w pułapkę prezentów banalnych i w gruncie rzeczy bez pomysłu. Producenci najróżniejszych gadżetów zasypują rynek poduszkami, filiżankami, bluzami czy masą innych gadżetów „dla dwojga”, które mają stanowić znakomity pomysł na prezent dla pary. I do pewnego momentu się to sprawdza. Prawdopodobnie Twoi rodzice, dziadkowie albo nawet Ty macie w domu coś w ten deseń. Każdy taki „wyjątkowy prezent dla par” traci swoją wyjątkowość, kiedy kolejny rok z rzędu korzysta się z tego samego patentu. Całe mieszkanie jest zarzucone poduszkami króla i królowej, jego i jej, pana i pani, a przy każdej rocznicy i na każde święta pojawiają się kolejne. To już nie jest ani oryginalne, ani dobre.

Jest taka kategoria prezentów, które powinny się powtarzać

Jako prezent dla par sprawdzają się nie przedmioty, ale przeżycia. Dlaczego? Dlatego że raczej rzadko we dwoje jeździ się do SPA, chadza na wystawne kolacje albo na przykład odbywa widokowe loty balonem. Karty podarunkowe i vouchery mogą stanowić znakomity pretekst do tego, żeby gdzieś razem wyjść i nawet jeśli by taki prezent trafiał do pary raz na miesiąc, to w przeciwieństwie do kolejnego zestawu szklanek, na pewno wywoła szeroki uśmiech.

 • Dla par prezenty należy dobierać tak, żeby jedno i drugie było zadowolone – niby oczywiste, ale jeśli nie jesteś pewien, czy któreś z nich nie ma lęku wysokości, to może jednak odpuść lot balonem?
 • Logistyka bywa tu przeszkodą, dlatego wybierając wspólny prezent na różne okazje, postaraj się znaleźć voucher, który będzie miał przynajmniej kilka miesięcy, a najlepiej co najmniej rok ważności.
 • Nastolatkowie, rodzice i dziadkowe wbrew pozorom bardzo chętnie przyjmują podobne prezenty. Wszystko dlatego, że tak naprawdę, kiedy kupujesz voucher, to prezentem jest wspólnie spędzony czas, a nie sama atrakcja, a to każdy może przeżyć po swojemu. 
 • Oczywiście od zasady z punktu wyżej też są pewne odstępstwa: raczej nie wysyłaj dziadków do wesołego miasteczka, a nastolatków do opery (choć wszystko jest możliwe).

Idealne dla par prezenty to te, które już w swojej konstrukcji dotyczą obojga osób. Raczej trudno uznać za dobry pomysł na prezent dla pary po prostu dwa ręczniki czy nawet dwa identyczne smartfony: owszem, to mogą być rzeczy fajne i przydatne, ale one z definicji nie są wspólne, a o to właśnie chodzi w prezentach dla dwojga.

Czy zawsze warto szukać wspólnych prezentów?

Wydawać by się mogło, że kiedy zna się już podstawowe zasady, to prezent dla pary znajomych będzie zawsze lepszym pomysłem niż dwa oddzielne prezenty. Na pewno jest pewien potencjał, żeby tak to działało, ale potencjał to nie gwarancja.

 • Nie wszystkie prezenty dla par będą równie atrakcyjne w oczach obojga partnerów. Jeśli jedna z osób nie lubi masażu, to voucher do SPA może – lecz wcale nie musi – być dobrym pomysłem. Tutaj trzeba by się było zagłębić w szczegóły bonu.
 • Karta podarunkowa do hipermarketu na pewno będzie do wykorzystania wspólnie, ale jest spore ryzyko, że tak naprawdę nikogo nie ucieszy. Taki prezent może po prostu zostać „przejedzony”, a chyba nie o to chodziło, prawda?
 • Są takie pary, dla których naprawdę trudno będzie znaleźć voucher na atrakcję, która spodoba się obojgu, będzie miał odpowiednią wartość i jeszcze nie stanie się banalny. To ważne szczególnie w przypadku większych okazji, gdzie i prezent z reguły bywa droższy.
 • Nawet najbardziej wyjątkowy prezent dla par może nie być dobrym pomysłem na przykład jako prezent urodzinowy. Jasne – może dać dużo radości, ale to jednak okazja indywidualna, a nie wspólna, a że każdy ma ochotę czasem pobyć sam, to być może szukanie na siłę prezentu dla dwojga nie jest dobrym pomysłem.

Cel: szukanie wspólnych doświadczeń

Jeden z najciekawszych pomysłów, które można podsunąć, jeśli chodzi o prezent dla par, to takie karty podarunkowe i vouchery, które zagwarantują obojgu nowe doznania.

 • Voucher na romantyczną kolację jest świetny, ale to upominek, który nie ma waloru nowości. Wszak każdy chyba był na romantycznej kolacji. A na kursie garncarstwa – już nie.
 • To jeden z tych nielicznych przypadków, kiedy kreatywność naprawdę ma przyszłość. Oczywiście warto zorientować się w sytuacji, bo może oryginalny prezent wcale nie jest tak oryginalny, jak się spodziewasz.
 • Wspólne przeżywanie i próbowanie czegoś nowego jest dla wielu par naprawdę emocjonujące, nawet jeśli chodzi o w gruncie rzeczy zupełnie normalne rzeczy – kurs gotowania albo wspólną sesję zdjęciową.

Vouchery dają niemal nieskończone możliwości, jeśli chodzi o komponowanie prezentów dla par. Nadal nie oznacza to jednak, że na pomysł na prezent dla pary będzie w oczywisty sposób łatwiej znaleźć, niż dwa pomysły na indywidualne prezenty. Zresztą to także element niespodzianki – nie ma przecież niczego złego w prezentach indywidualnych, natomiast te wspólne, żeby były idealne, wymagają często naprawdę sporo wysiłku włożonego w poszukiwania.

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall