• Prezenty dla przyjaciółki – bez względu na okazję – muszą być przede wszystkim trafione. Źle by to wyglądało, gdyby po kilku, kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu latach znajomości, okazało się, że się nie znacie na tyle, żeby udało się kupić dobry podarunek.

  Kreatywne prezenty dla przyjaciółki? Niekoniecznie!

  Pomysły na prezenty dla przyjaciółki, które sprawdzały się, kiedy byłyście w liceum, później tracą część swojego uroku. Dlatego, choć piszemy o plakacie z batonami, to musimy zaznaczyć, że ta opcja ma przecież oczywiste ograniczenia. 

  • Zamiast iść w kreatywność, możesz iść w stronę prezentów polegających na wspólnym spędzeniu wolnego czasu. Voucher do cukierni pozwoli Wam na wspólny wypad, na który nigdy nie można się ugadać, a bon na ściankę wspinaczkową pozwoli się rozerwać.
  • Warto przy drobnych okazjach okazać, że znajomość jest naprawdę głęboka. Być może ostatnio rozmawiałyście o tym, co byście sobie chciały kupić, ale na co nigdy jakoś tak nie można wygospodarować drobnych. Jeśli tak to kup na prezent dla bff kartę upominkową do właściwego sklepu.
  • W pewnym wieku kreatywny prezent i najmodniejsze pomysły tracą częściowo swój urok, za to na znaczeniu zyskują praktyczne rozwiązania. Upominki dla przyjaciółki pozwalają łączyć indywidualność i praktyczny charakter: drukowane panele szklane, grawerowany kufel czy podobne gadżety o niewielkiej skądinąd wartości mogą nieść spory ładunek przyjemnych emocji.
  • Całkiem prawdopodobne, że przy jakiejś okazji poznałaś też faceta swojej przyjaciółki. Jego też możesz podpytać, jaka niespodzianka by mogła ją ucieszyć – jeśli widujecie się rzadko, możesz nie być na czasie, a wtedy trudno znaleźć idealne prezenty dla przyjaciółek, więc taki szpieg może sporo pomóc.

  Ile trzeba wydać na najlepsze prezenty dla przyjaciółki?

  To, ile powinien kosztować prezent dla przyjaciółki, jest sprawą otwartą, ale oczywiście można sobie ustalić pewne ramy.

  • Drobne okazje – a tym bardziej spotkania bez okazji – nie wymagają tak naprawdę żadnych prezentów, choć są one miłym gestem. Bon na 50 złotych do ulubionej drogerii albo kawiarni będzie całkiem spoko.
  • Większe okazje wymagają, żeby dla najlepszej koleżanki poszukać czegoś większego. Jeśli bon ma stanowić prezent dla bff z okazji świąt albo rocznicy, to najczęściej 50 złotych będzie wyglądało dość skromnie.
  • Wiele zależy od tego, na co się kiedyś umówiłyście. Niekiedy upominki dla przyjaciółki mogą kosztować po paręset złotych, jeśli obie macie dość obszerne budżety, kiedy indziej 50 złotych na bon to już dość, bo zależy Wam głównie na pamięci.
  • Oczywistą jest rzeczą, że okazje takie jak ślub, wymagają, aby prezenty dla przyjaciółek były odpowiednio dobrane do rangi wydarzenia także pod kątem wartości. Co to konkretnie oznacza, ile trzeba wydać? Nie ma jednej odpowiedzi, ale najczęściej chodzi o voucher albo inny prezent o wartości kilkuset złotych.

  Pewnie – upominki dla przyjaciółki nigdy nie powinny być oceniane wyłącznie przez pryzmat metki, jednak zasady kultury stawiają tu pewne wymagania zarówno jeśli chodzi o stopniowanie wartości w zależności od rangi wydarzenia, jak i takie dobieranie ceny prezentów, żeby druga strona mogła się bez problemu odwdzięczyć przy kolejnej okazji podarunkiem o zbliżonej wartości.

  O czym pamiętać przy wyborze bonów na prezent dla przyjaciółki?

  Upominki dla przyjaciółki dobiera się według własnego budżetu i jej zainteresowań oraz potrzeb: niby oczywiste, ale z tej obserwacji może wynikać kilka dalej idących wniosków.

  • Jeśli jako prezenty dla przyjaciółki wybierasz na przykład bony o niskim nominale do kawiarni, to może to być problematyczne: jeśli chciałaby iść ze swoim facetem, musi nadal sporo do takiego prezentu dołożyć. Wypadałoby raczej, żebyś od razu zaproponowała, że pójdziesz z nią – ona ma wtedy prezent, Ty płacisz za siebie.
  • Jeśli wybierasz bon do drogiej drogerii, ale stawiasz na voucher o niskiej wartości, też może to być kłopotliwe.
  • Wybierając voucher jako prezent dla przyjaciółki, upewnij się, że ma odpowiednio długą datę – minimum to parę miesięcy, żeby na pewno nie zabrakło czasu na jego realizację.
  • Kupując prezenty dla przyjaciółek, które się znają, możesz postarać się, aby z okazji podobnych wydarzeń otrzymały podarunki o zbliżonej wartości. Nie chodzi o to, żeby liczyć ceny z kalkulatorem w ręce, ale niektóre koleżanki mogą poczuć się gorzej, jeśli dowiedzą się, że dostały znacznie tańszy prezent.

  Karty podarunkowe i bonu są generalnie świetnymi prezentami, ponieważ nie tylko jest ich całe mnóstwo i możesz wybierać w ofercie dość dowolnie, ale też dlatego, że tak naprawdę tylko prezentem wyznaczasz kierunek. Znacznie trudniej jest nie trafić z bonem, niż z pojedynczym podarunkiem w klasycznym tego słowa rozumieniu. Warto tylko pamiętać, żeby wręczana karta podarunkowa odnosiła się do upodobań i potrzeb przyjaciółki.

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall