Problem z prezentem dla żony polega głównie na tym, że każdy, nawet pozornie idealny pomysł, po krótkiej analizie okazuje się słaby, przewidywalny i poniżej poziomu, na który żona zasługuje. To oczywiście nie jest prawda, choć taki objaw akurat można uznać za pożądany, bo świadczy o wadze, jaką się do związku przykłada. Tak czy owak, w końcu trzeba podjąć jakąś decyzję co kupić żonie na prezent.

Odczarowanie banalnych prezentów dla żony

Zacznijmy od tego, że owszem, istnieje coś takiego jak kiepskie prezenty dla żony. To przede wszystkim wszystkie te pomysły, które można uznać za najbardziej oklepane, a zatem czekoladki, kwiaty czy nawet czasem pierścionek jako prezent dla małżonki. Oczywiście one nie są banalne ani tym bardziej słabe z definicji, a raczej stają się takie, jeśli są wykorzystywane przy każdej nadarzającej się okazji.

Trzeba pomyśleć, jak zaskoczyć żonę – nie musi to być zupełnie świeży pomysł na prezent dla żony, ale można do tych popularnych dołożyć jakiś dodatkowy smaczek – kartę podarunkową, voucher albo bon. Tego typu kombinacje to kumulacja radości, ponieważ w pewnym sensie przebijają oczekiwania.

Dla ułatwienia warto wybrać vouchery

 • Voucher to prosta koncepcja prezentu. Można przygotować atrakcyjny prezent dla żony, podejmując tylko minimalną liczbę decyzji i ograniczając ryzyko nieudanego wyboru.
 • Zastanawiając się, co na prezent dla żony wybrać, warto przejrzeć szeroką listę bonów i voucherów – również tych, które na pierwszy rzut oka nie wydają się szczególnie atrakcyjne, ponieważ często okazuje się, że wiążą się z nimi różne dodatkowe bonusy.
 • Bony czy karty podarunkowe są świetne dlatego, że to prezent niespodzianka dla żony, ale niespodzianka z tych przyjemnych, ponieważ wciąż zachowana jest pewna elastyczność. O ile w voucherach najczęściej jest ona już ograniczona, to wykorzystanie kart podarunkowych jest bardzo dowolne.
 • Zamiast zastanawiać się, co kupić żonie na prezent, wystarczy tylko podjąć decyzję, bazując na jej wybranych potrzebach lub pasjach – szczegóły wykorzystania bonu będą zależały już od niej.
 • Oryginalny prezent dla żony można stworzyć, dołączając bon podarunkowy do podstawowego prezentu.

Wybierasz bon dla żony? Na to musisz zwrócić uwagę!

Podstawowa zaleta bonów, kart podarunkowych i voucherów jest taka, że choć wybierasz prezent, to nie podejmujesz wszystkich związanych z nim decyzji. To o tyle ważne, że samo to, że można będzie zadecydować o wykorzystaniu bonu w konkretnym terminie, pozwala bardziej się cieszyć z każdej atrakcji. Jednak samo wybieranie vouchera – choć nieprzesadnie trudne – też wymaga odrobiny uwagi.

 • Voucher dla żony wybieraj spośród tych, które pokrywają się z jej zainteresowaniami: bon dla żony do jubilera, którego lubi, voucher na kolację w restauracji, w której jej się podobało, a jeśli na przykład na konie, to tylko wtedy, kiedy masz pewność, że może jej to przypaść do gustu.
 • Oryginalny prezent dla żony nie musi być drogi – ma być dobry. Nie musisz się zastanawiać, jak zaskoczyć żonę, wystarczy, że znajdziesz prezent, który może nie będzie wielką niespodzianką, ale da maksymalną przyjemność.
 • Jeśli chcesz kupić żonie najlepszy bon, poszukaj takiego, który ma przynajmniej kilka miesięcy ważności. Dzięki temu uda się go zrealizować bez stresu i bez niepotrzebnego napinania planów, co by odebrało sporą część przyjemności.
 • Niektóre bony i vouchery mają fizyczną formę i można je personalizować, zaznaczając, że ma to być prezent na urodziny, rocznicę, imieniny czy święta. Choć to miły gest, na pewno nie jest to cecha, na której warto się skupiać – możesz ten sam efekt osiągnąć kartką z życzeniami.
 • Nie wręczaj raczej samego vouchera – bukiet, a nawet pojedynczy kwiat sprawią, że prezent będzie wyglądał znacznie lepiej.

Oczywiście voucher nie jest jedyną opcją na prezent dla ukochanej żony, ale ponieważ wybór kart podarunkowych jest ogromny, to prawie wszystko, co możesz kupić bezpośrednio, może sobie kupić żona, dla której zamówisz odpowiedni voucher.

Top-lista prezentów dla żony

Bez zmian od lat najpopularniejszym prezentem w kategorii lekkich jest bukiet kwiatów. Niestety często jest on złożony z tego, co akurat jest w kwiaciarni, bo – panowie, z ręką na sercu – który z Was wie, jakie kwiaty są ulubionymi kwiatami żony? 

Bardzo popularna jest biżuteria, ale znowu – kto jest w stanie z całą pewnością powiedzieć, jaki rozmiar pierścionka będzie odpowiedni. Ba! Który z Was na co dzień żyje ze świadomością, że pierścionki mają rozmiary?! I właściwie dlaczego pierścionek, a nie kolczyki, broszka, naszyjnik albo jeszcze inny wyrób jubilerski? Lepiej zamiast tego kupić voucher dla żony, bo ryzyko pomyłki wtedy spada do zera.

I niestety tutaj lista się kończy – wszystkie inne prezenty, czyli drobne AGD, kosmetyki lub jakieś gadżety znajdują się daleko w tyle, a poza tym mają swoje własne wady.

 • Jeśli zastanawiasz się, co kupić żonie na prezent i jedyne, co przychodzi Ci do głowy to blender, to zdecydowanie musisz popracować nad wyobraźnią, chyba że akurat blender jest ostatnio gorącym tematem w domu – wtedy jesteś usprawiedliwiony.
 • Kosmetyki to oczywiście świetny wybór, pod warunkiem, że wiesz jakie. Niby można znaleźć pomysł na prezent dla żony w kosmetyczce, jednak nie ma gwarancji, że ze swoich wcześniejszych zakupów Twoja żona jest zadowolona, więc niekoniecznie jest sens je ponawiać.

Liczy się atmosfera

Kobiety – z natury rzeczy lżej stąpające po ziemi od mężczyzn – zwracają olbrzymią uwagę na atmosferę, jaka buduje się wokół prezentu. Dlatego takie pomysły na prezent dla żony jak romantyczna kolacja, wyjście do kina albo wspólny wieczór w SPA są tak popularne i tak dobrze odbierane. To, co je łączy to nie tylko fakt, że najłatwiej jest je zorganizować, kupując voucher, ale przede wszystkim fakt, że realizacja takiego prezentu często wymaga zaangażowania również od Ciebie. Wychodzi więc na to, że odpowiedzią na pytanie o to, co kupić żonie na prezent, jest: czas. Wspólnie spędzony czas i jeśli Twój prezent jest w stanie to dać, to wybrałeś dobrze.


 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall