Choć mogłoby się wydawać, że wokół prezentów z okazji awansu nie powinno być strasznie dużo szumu, to tak naprawdę wiele osób ma niemałe problemy z ich dobraniem? Czy słusznie? Cóż – nad tym się nie będziemy skupiać, za to możemy to i owo podpowiedzieć, żeby takie problemy już się w przyszłości nie powtarzały.

Prezent na awans zawodowy: śmieszny czy poważny?

Na początek jedną rzecz można wykluczyć, czyli wszystkie te prezenty, co to niby mają być śmieszne, ale nikogo nie bawią: kubek z gołą babą, plansze z infantylnymi napisami i cała reszta dostępna w sklepie ze śmiesznymi gadżetami, które ani nie są śmieszne, ani nie są gadżetami.

To oczywiście nie oznacza, że prezent z okazji awansu w wojsku czy w firmie musi być śmiertelnie poważny, nic z tych rzeczy. Ale awans zwykle nie przychodzi łatwo i szkoda by było, gdyby prezent z okazji awansu jakoś to bagatelizował. Często jako najlepszy prezent przedstawiany jest na przykład personalizowany portfel i to jest jakiś trop. Tyle że niekoniecznie dobry, bo jako prezent na awans dla mężczyzny może okazać się niepraktyczny. Faceci noszą ten sam portfel przez kilkadziesiąt lat i często nic nie może zachęcić ich do zmiany starego na nowszy, choćby i ładniejszy. Grawerowany kufel czy personalizowana koszulka mogą być lepszymi pomysłami, choć oczywiście najlepszy prezent na awans zawodowy powinien być dobrany indywidualnie. Nie musi być jednak śmiertelnie poważny.

Wiele osób żyje w przekonaniu, że prezent z okazji awansu na kierownika to już musi być coś poważnego, wielkiego i niemal symbolicznego. Oczywiście warto podkreślić, że takie zasługi nie przychodzą zwykle same z siebie, tylko wymagają wysiłku, ale stanowisko zajmowane w pracy dla większości osób nie tylko ich nie definiuje, ale nawet nie jest najważniejsze w życiu. Prezent z okazji awansu w pracy wcale nie musi dotyczyć życia zawodowego: nowy kołowrotek dla wędkarza, piłka dla koszykarza-amatora, szlifierka dla pasjonata pracy w drewnie – to propozycje, które są więcej niż w porządku jako prezent z okazji awansu zawodowego.

Śmieszny prezent na awans

Śmieszny prezent z okazji awansu – jeśli czujesz, że jest potrzebny i że akurat Ty masz pozycję, by go wręczyć – powinien być ewentualnie dodatkiem. Śmieszny t-shirt dla kierownika jako dodatek do vouchera do SPA nie będzie problemem, ale pamiętaj, że na tego typu żarty nie każdy powinien sobie pozwalać.

Ile powinien kosztować prezent z okazji awansu?

Pomysły na prezent z okazji awansu mogą być bardzo różne. Niektóre to czysto symboliczne podarunki, na które wystarczy 50 złotych i jeszcze pewnie zostanie garść drobnych, ale są i pomysły na bardzo poważne prezenty. Te ostatnie fundują na przykład zwykle pracownicy w ramach zrzutki. Warto jednak zachować pewne proporcje.

  • Awans awansowi nierówny. Niektóre zdobywa się łatwiej, inne trudniej, a są i takie, które mają znaczenie symboliczne i właściwie nie niosą żadnych konsekwencji w pracy. Zastanawiając się nad tym, jaki prezent na awans zawodowy będzie odpowiedni, warto wziąć to pod uwagę. Czasem wystarczy dobra kawa, kiedy indziej voucher na gokarty, a jeszcze kiedy indziej – można się zrzucić nawet na weekend w SPA. 

  • Wartość prezentu nie zawsze im wyższa, tym lepiej. Zbyt drogi prezent przy drobniejszym, mniej znaczącym awansie może mieć posmak wazeliny, a to zdecydowanie nie poprawi jego odbioru.

  • Nie każdy w ogóle powinien czuć się zobowiązany do wręczania prezentu na awans. O ile byli pracownicy w pewien sposób często tak się czują i przy niskiej rotacji na ma sens, to przecież już nie kupisz prezentu z okazji awansu znajomemu, z którym widujesz się raz na pół roku (znów wraca posmak wazeliny).

  • A czy należy kupować prezent na awans dla mężczyzny w domu? Znów zależy, jak poważna jest to okazja. Wiele osób dość dobrze oddziela pracę od życia osobistego i oczywiście awans będzie cieszył, można go nawet wykorzystać jako pretekst do tego, żeby gdzieś razem wyskoczyć, ale raczej niewiele więcej.

Nie ma więc jednej odpowiedzi na pytanie o to, ile wydać, żeby zrealizować pomysł na prezent z okazji awansu. Czasem będzie to 20 złotych, czasem 100, a przy poważnym awansie na wysokie stanowisko w korporacji, gdzie naprawdę jest to osiągnięcie być może największe w życiu zawodowym, ta kwota jeszcze pójdzie w górę.

Co kupić na awans w pracy? Odpowiedź może być tylko jedna: vouchery i bony podarunkowe

Osoby nieco starsze zwykle potrafią rozwinąć długą listę prezentów, które uznawało się za odpowiednie z okazji awansu. No właśnie – uznawało się, bo dziś wcale nie jest to takie pewne. Część z tych opcji może się wydać pretensjonalna, część anachroniczna, a część pewnie nawet nie na miejscu.

Zdecydowanie lepszą opcją są bony podarunkowe i vouchery.

  • Można je kupić praktycznie za dowolną kwotę i zawsze będą stanowiły kompletny prezent – jeśli okaże się (w przypadku bonów i kodów różnego rodzaju), że nie wystarczają na konkretny zakup, różnicę można dopłacić w gotówce. Voucher jako prezent z okazji awansu w pracy jest o tyle pewniejszy, że zawsze jest sprzedawany już na konkretną usługę i nie trzeba do jej realizacji dopłacać.

  • Wybór voucherów jest przeogromny – nie tylko, jeśli chodzi o kwoty, ale przede wszystkim, jeśli chodzi o sklepy czy punkty usługowe, więc można dobrać coś praktycznie dla każdego.

  • Jeśli wiesz, że wypada dać prezent z okazji awansu, ale kompletnie nie masz pojęcia, co by to mogło być, możesz kupić voucher uniwersalny – obdarowany sam go wymieni na bon, który będzie już mógł wykorzystać dalej.

  • Bony podarunkowe można przygotować w wersji wydrukowanej i wręczyć w eleganckiej kopercie, co będzie idealne, jeśli pomysł na prezent z okazji awansu jest w porządku, ale trzeba podrasować trochę jego oprawę.

Dodatkowy plus jest taki, że nawet jeżeli o awansie dowiesz się w ostatniej chwili i nie będzie już czasu na poszukiwania prezentów w sklepach, bony i vouchery można otrzymać w kilka minut ma maila!

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall