Nie jest łatwo znaleźć prezent dla siostry na Święta, ale to głównie dlatego, że wybór jest naprawdę za duży. O najgorszych pomysłach już wspominaliśmy, więc nie będziemy się nad tym bardziej rozwodzić, natomiast warto spojrzeć na ten problem z innej strony.

Jaki podarunek wybrać dla siostry pod choinkę? A raczej: dlaczego to takie trudne?!

Mogłoby się wydawać, że przecież o siostrze sporo się wie, to i wybór upominku świątecznego nie powinien nastręczać większych problemów, ale każdy, kto kupował prezent świąteczny dla siostry, świetnie wie, że to tak nie działa. Oto dlaczego:

  • z czasem, choć więzi między rodzeństwem nie słabną, to spada poziom wiedzy o sobie nawzajem. Trudno wiedzieć wiele o siostrze, kiedy już razem nie mieszkacie, a to sprawia, że nawet pomysły na praktyczne prezenty nie przychodzą łatwo;
  • mimo wszystkich kłótni między rodzeństwem zawsze chce się znaleźć idealny prezent na gwiazdkę dla siostry. A kiedy szuka się doskonałego prezentu, to każda – nawet dobra propozycja – wydaje się nie do końca trafiona, więc kolejne pomysły trafiają na półkę;
  • całkiem często jest tak, że wartość Waszych prezentów jest bardzo różna i choć nie cena prezentu przesądza o tym, jak jest dobry, rodzić to może pewien dyskomfort. A im droższy prezent, tym bardziej boli, jeśli się z nim nie trafi.

No i zostaje jeszcze uniwersalna przyczyna problemów z zakupem prezentów: po prostu sporo propozycji w sklepach to obiektywnie tandeta, której nikomu, a już zwłaszcza siostrze, nie wypada dawać w prezencie.

Jak przeskoczyć problemy z prezentem dla siostry?

Karta upominkowa pod choinkę czy voucher na Boże Narodzenie dla siostry cieszą się tak dużym powodzeniem, bo przecież wybrać dobry sklep jest w miarę łatwo, a już nie trzeba głowić się nad wyborem konkretnego produktu. Po drugie, taki prezent jest logistycznie prosty – nawet jeśli mieszkacie w różnych miastach, to można na święta podarować katalog biura podróży i voucher albo, żeby użyć jeszcze bardziej przejaskrawionego przykładu, kartę podarunkową do sklepu meblowego, choć przecież nikt przy zdrowych zmysłach nie wpadłby na pomysł umieszczenia wokół choinki opakowanego zestawu mebli, prawda?

A jeśli chodzi o inne rozwiązania niż karty podarunkowe, to warto wspomnieć o paru innych wybiegach, które pozwolą kupić wymarzony prezent dla siostry na święta.

  • Zacznijmy od rozmowy. Według wielu osób niespodzianki są przereklamowane, szczególnie jeśli mają to być droższe prezenty. Lepiej po prostu zapytać. Nawet jeśli już pół roku wcześniej będzie wiadomo, co kupisz siostrze, to nadal będzie to lepsze, niż po prostu wręczenie pieniędzy.
  • Druga sprawa to wypytanie przez rodziców albo wspólnych znajomych. Jeśli nie macie ze sobą kontaktów na co dzień, to pewnie jakieś informacje przepłyną tymi kanałami i będzie można wyczuć przynajmniej jakieś pomysły na praktyczne świąteczne prezenty dla siostry.
  • Ostatnia sprawa: co podarować siostrze na święta? To, co jest zawsze potrzebne. Są takie pomysły na w miarę uniwersalne prezenty: zestaw egzotycznych przypraw dla kucharzy-hobbystów, smary dla miłośników jazdy na rowerze czy karty podarunkowe do sklepu z grami dla gamerów. Jeśli Twoja siostra ma jakąś cechę, która ją w ten sposób określa, to są niemal pewne sposoby na głowę pełną pomysłów.

Jaki podarunek wybrać dla siostry na święta? Ile taki prezent powinien kosztować?

Jeśli mieszkacie nadal z rodzicami, to wtedy kwestie finansowe raczej nie są szczególnie istotne, ale później, kiedy chcesz kupić prezent świąteczny dla siostry, to zaczną one mieć znaczenie. Oczywiście, że fajnie by było, gdyby wymieniane prezenty miały podobną wartość, bo wtedy nikt nie poczuje w związku z tym dyskomfortu, ale nie zawsze tak jest. 

To, ile będzie można wydać na prezent dla siostry pod choinkę, zależy również od tego, ile w ogóle prezentów trzeba przygotować. Może to zabrzmi brutalnie, ale dziś za 50 złotych będzie trudno znaleźć dobry prezent. Można oczywiście poszukać czegoś w sklepie sportowym, a nawet u jubilera, ale to będzie cały czas dolna półka. Rozwiązaniem może być wtedy voucher, do którego siostra będzie mogła dołożyć pieniądze i kupić sobie to, co zechce.

A jeśli chodzi o górną granicę, to wiadomo, że ta będzie ograniczona wysokością wypłaty, ale i tak warto poszukać ofert promocyjnych, jeśli nie na gotowe produktu czy usługi, to choćby w formie vouchera, który często pozwala na skorzystanie na przykład ze SPA czy hotelu w cenie nieco niższej, niż normalnie by trzeba było zapłacić.

Pomysły na prezent dla siostry, które się zużywają

Jest jedna sprawa, którą warto poruszyć, jeśli chodzi o prezent na gwiazdkę dla siostry. Chodzi o to, że kiedy razem dorastacie, to łatwo przeoczyć ten moment, w którym pewne kategorie prezentów przestają być odpowiednie.

  • Kiedy robicie sobie prezenty, kupując je za pieniądze z kieszonkowego od rodziców, przejdzie właściwie wszystko. Poduszka ze zdjęciem idola? Jasne. Kubek ze wspólnym zdjęciem? Nie ma problemu. Takie gadżety mają sens, zwłaszcza że przy ograniczonym budżecie i obyciu nikt nie będzie się przejmował.
  • Gdyby to była osiemnastka, a nie Boże Narodzenie, to pomysł z grawerowanym kuflem byłby niezły, ale pod choinkę warto jednak kupić jakiś prezent z klasą. Tak się utarło, że o ile 18 urodziny to impreza, to święta są raczej uroczystością z nieco innymi zasadami.
  • Później już takie prezenty będą zwyczajnie pretensjonalne, zbędne, a często wręcz kłopotliwe. Trudno wyłapać ten moment, w którym dziecięca radość może zamienić się w uśmiech zażenowania, ale jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to może lepiej kupić kartę podarunkową, niż ryzykować.

Pamiętaj, że nawet jeśli więź z siostrą pozostaje bardzo silna, to kiedy ma ona swoją rodzinę, niekoniecznie spędzanie czasu z Tobą będzie priorytetem. Jeśli kupisz voucher na weekend SPA, to prawdopodobnie będzie bardziej zadowolona, jeśli wyrwie się tam z mężem albo chłopakiem, a nie z Tobą. Przyznaj – to zupełnie logiczne, prawda?

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall