Absolutorium – brzmi poważnie i zdecydowanie jest to uroczystość sporej wagi, więc wiele osób od razu kojarzy z nim prezenty najcięższego kalibru: biżuteria, wieczne pióra i tak dalej. A przecież cały czas mówimy o młodych ludziach, którzy tej powagi często wcale nie czują przesadnie długo i woleliby prezenty lżejsze gatunkowo, sprawiające więcej niemal dziecięcej radości.

Dlaczego bony podarunkowe?

Bony podarunkowe i vouchery to świetne prezenty na absolutorium z kilku powodów. 

  • Mają elegancką formę, która z pewnością zadowoli tych, którzy nadal się upierają, że prezenty na absolutorium medycyna, muszą być megapoważne. Będą poważne w formie i dowolne, by tak rzec, w treści – to, co obdarowany zrobi z bonem, jak wykorzysta voucher, to już jego sprawa, będzie więc mógł się świetnie bawić.

  • Często na absolutorium prezent dostaje się od wielu osób i pojawia się problem z ich opanowaniem. Po co komu dziesięć nawet najwspanialszych piór albo kompletów spinek do mankietów, prawda? A dziesięć kart podarunkowych to dziesięć razy więcej możliwości i nie spotkaliśmy się z tym, żeby ktokolwiek miał problem z ich nadmiarem – przeciwnie: zawsze jest miejsce na kolejną kartę.

  • Zastanawiając się nad tym, jaki prezent na absolutorium wybrać, warto poszukać czegoś, co pozwoli się zrelaksować, odpocząć, odstresować. Bony podarunkowe można wykorzystać zgodnie z własnym widzimisię, więc każdy będzie mógł spełnić jedno ze swoich marzeń – nawet niewielkich, ale jednak własnych, osobistych i intymnych.

Sam fakt, że zadajesz pytanie o to, jaki prezent na absolutorium wybrać, jest dowodem na to, że nawet jeśli masz jakiś wstępny pomysł, to nie masz 100% pewności. A więc jest ryzyko, że nie trafisz, prawda? Naszym zdaniem – i pewnie się z tym zgodzisz – nietrafiony prezent jest jeszcze gorszy niż brak prezentu, dlatego właśnie polecamy vouchery i karty podarunkowe.

  • Wystarczy, że wybierzesz odpowiedni sklep, a to jest znacznie prostsze, bo nie trzeba znać konkretnych potrzeb, wystarczy znać zainteresowania.

  • To obdarowany zdecyduje, w jaki konkretnie sposób wykorzystać swój prezent, ale masz właściwie pewność, że będzie on naprawdę pomocny.

  • Jeśli kompletnie nie wiesz, co możesz kupić, wystarczy, że zdecydujesz się na bon uniwersalny na prezent na absolutorium. Wtedy nie musisz wybierać nawet sklepu, a i tak kupisz trafiony prezent i to jest już matka wszystkich ułatwień – prościej się nie da.

Symbolicznie czy grubo: jaki prezent na absolutorium wybrać?

Rodzice studentów to wciąż w większości osoby z pokolenia, które żyje w przeświadczeniu, że studia to najważniejszy etap w życiu i zwykle wydaje im się, że są one trudniejsze niż w rzeczywistości, dlatego wtedy prezent na absolutorium też jest często większy, droższy i poważniejszy.

Jasne, rozumiemy, że wielu studentów naprawdę sporo wysiłku wkłada w naukę, ale to też nie musi oznaczać, że od ukończenia studiów stają się już najpoważniejszymi ludźmi na świecie. Prezenty na absolutorium mogą być nieco lżejszego kalibru i wcale nie muszą być drogie.

Widać to choćby po tym, jak dziewczyny wybierają prezent na absolutorium dla chłopaka albo na odwrót: to na przykład kolacja dla dwojga, wypad do kina albo wspólna wycieczka. Fakt, niektóre z tych atrakcji mogą trochę pociągnąć po kieszeni, ale inne – wcale nie muszą. Mając 100 złotych, można spokojnie znaleźć coś fajnego, co brzmi tym bardziej imponująco, kiedy zda się sobie sprawę, że to kwota, za którą dwie osoby mogą wyskoczyć do kawiarni.

Oczywiście przy wyborze prezentu warto wziąć pod uwagę i to, z jakim podejście sami zainteresowani kończą studia. Pewna (choć niewielka) część z nich uzna to za najistotniejszą cezurę w życiorysie, dla niektórych będzie to dzień jak co dzień, ale nie zabraknie i takich, którzy odetchną z ulgą. Wiadomo, że w każdym z tych przypadków i świętowanie będzie wyglądało inaczej, a zatem i prezenty na absolutorium warto wybrać w nieco inny sposób.

Nie tylko schematem

To, co rzuca się w oczy w tych najbardziej sztampowych prezentach, to fakt, że one są skrojone typowo dla jednej osoby: pióra, biżuteria – mogą być piękne, ale trudno się podzielić szczęściem. Vouchery dają trochę większe możliwości, bo przynajmniej część z nich pozwala spędzić czas z najważniejszymi osobami, na co w czasie studiów nie zawsze można było sobie pozwolić!

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall