Prezenty na narodziny dziecka

Narodziny dziecka to ogromne szczęście dla rodziców, a także ich bliskich i znajomych. W polskiej tradycji młoda mama otrzymuje drobne upominki już w dniu narodzin malca. Najczęściej są to prezenty od męża, który w szpitalu ją odwiedza. W domu po wyjściu ze szpitala pojawia się kawalkada bliskich i znajomych, którzy chcą przywitać nowonarodzone dziecko i pogratulować rodzicom narodzin szkraba. Każdy gość przynosi ze sobą prezenty na narodziny dziecka. Zazwyczaj jest to drobiazg dla malca oraz coś dla rodziców.

Prezent z okazji narodzin dziecka

W dzisiejszych czasach trudno o oryginalny prezent z okazji narodzin dziecka. Maluszki zazwyczaj mają już wszystko, co im potrzebne w pierwszych dniach życia. Dlatego najczęściej wybieranymi prezentami są ubranka i zabawki. Doświadczeni rodzice wiedzą, że tego rodzaju prezenty nie zawsze się sprawdzają. Zdarza się, że ubranko jest za małe lub zupełnie nie nadaje się do codziennego użytkowania. Zabawki też nie zawsze są dopasowane do potrzeb malca. Dlatego ciekawą opcją może być podarowanie bonu zakupowego, który pomoże rodzicom kupić malcowi to, czego akurat potrzebuje.

Prezent na narodziny dziecka dla rodziców

Pierwsze wizyty bliskich i zapoznanie się z najmłodszym członkiem rodziny wiąże się z prezentami dla szkraba, ale również dla młodych rodziców. Często pojawia się problem jaki kupić prezent za urodzenie dziecka? Do wyboru są upominki tradycyjne lub bardziej nowoczesne.

Tradycyjny prezent na urodzenie dziecka dla mamy:

  • Kwiaty;
  • Słodycze;
  • Drobna biżuteria;
  • Podręczniki pomagające w opiece nad malcem;

Tradycyjny prezent z okazji narodzin dziecka dla taty:

  • Alkohol;
  • Słodycze;
  • Poradniki rodzicielskie;
  • Koszulki z rodzicielskimi nadrukami.

Nowoczesne upominki dla młodych rodziców

Coraz częściej zamiast tradycyjnych, kupowanych „na ślepo” prezentów dla rodziców noworodka, goście przynoszą bardziej przemyślane upominki. Nierzadko zdarza się, że bliscy i znajomi dzwoniąc z gratulacjami pytają, co przydałoby się rodzicom. Zadawanie takich pytań jeszcze do niedawna było ogromnym nietaktem, ale w dzisiejszych czasach wszystko wygląda inaczej. Dziś obdarowujący myślą nie tylko o tym, aby przynieść prezent, ale także o tym, by był on przydatny i jak najlepiej służył obdarowanym.

Vouchery i bony zakupowe

Innym pomysłem na nowoczesny i praktyczny prezent za urodzenie dziecka jest voucher do wybranego sklepu. Do wyboru są bony zakupowe o różnej wartości umożliwiające zakupy w bardzo różnych punktach handlowych oraz usługowych. Łatwo można znaleźć taki voucher, który sprawi największą radość młodej mamie lub tacie. Bony do księgarni pozwolą wybrać ulubioną powieść lub wymarzony podręcznik dla rodzica. Bon do sklepu spożywczego sprawi, że rodzice będą mogli wybrać ulubione słodkości, które pozwolą im świętować kolejne dni z maleństwem. Voucher do kosmetyczki lub do kina da chwilę wypoczynku od codzienności z maluszkiem. Do wyboru jest mnóstwo opcji, które mogą uprzyjemnić życie rodzicom bardziej niż tradycyjne kwiaty i bombonierki.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.