Kupowanie prezentów urodzinowych dla faceta bywa wielkim wyzwaniem. Spokojnie – mamy parę porad, które pozwolą się przy tym zbytnio nie stresować i wywołać pełne zadowolenie. Trzeba będzie jednak porzucić kilka starych przyzwyczajeń.

Co jest nie tak z klasycznymi prezentami dla faceta?

Wyżej sugerowaliśmy, co dla faceta na urodziny można kupić i wszystkie te pomysły – oczywiście dobrze dobrane – mają sens. Wszystkie one też mają jednak wspólną wadę, a mianowicie są to prezenty dla faceta na urodziny, które mogą się albo spodobać, albo nie i niewiele można z tym zrobić.

 • Nawet najlepszy markowy prezent dla faceta na urodziny nie musi mu się spodobać. Najlepsza whisky dla osoby nielubiącej alkoholu, znakomita koszula Vistula dla faceta, który ma już ich dziesięć i nie potrzebuje jedenastej – sam rozumiesz, o co chodzi.
 • Oczywiście, zwykle prezenty można zwrócić lub wymienić, ale to odbiera sporo radości, za to dokładna kłopotów. Zastanawiając się nad tym, co na urodziny dla faceta wybrać, trzeba brać to pod uwagę.
 • Klasyczne prezenty wychodzą tym lepiej, im lepiej zna się daną osobę. Jeśli szukasz prezentu na urodziny dla faceta, z którym nie jesteś wybitnie blisko, takie gotowe rozwiązania mogą się nie sprawdzić.
 • Kupowanie niektórych prezentów zaocznie (by przywołać tu wspomniane koszule albo koszulki polo czy choćby portfele) jest kłopotliwe, bo sporą rolę do odegrania ma gust, a nie tylko jakość wyrobu. Prezent urodzinowy dla chłopaka nie będzie doby mimo niezłej marki, jeśli mu się nie spodoba.
 • Od strony praktycznej takie prezenty dla faceta na urodziny wymagają też sporo zachodu – chodzenia po sklepach, szukania w internecie, a na koniec i tak okazuje się, że wybór nie jest łatwy.

Te i kilka innych powodów sprawiają, że voucher dla faceta jest prezentem lepszym praktycznie z każdej perspektywy.

Zalety voucherów dla faceta

Przede wszystkim należy podkreślić, że voucher dla chłopaka nie tworzy tego nieprzyjemnego wrażenia, które pojawia się w przypadku pieniędzy – że właściwie to nie miało się pomysłu i trzeba było wymyślić coś na odczepnego. Przejrzyj vouchery na naszej stronie – wybór jest tak szeroki, że też trzeba będzie się trochę zaangażować, ale nie ma już ryzyka, że się zupełnie nie trafi.

 • Zdecydowana większość kart podarunkowych pozwala robić zakupy z całego asortymentu. Ostatecznie więc prezent urodzinowy dla chłopaka wybierze on sobie sam. Ty musisz tylko dobrać odpowiedni dla niego sklep, kierując się ogólnymi zainteresowaniami.
 • Vouchery są najczęściej przygotowywane na konkretny produkt lub atrakcję, więc tutaj sprawa wydaje się trudniejsza, jednak wybiera się je głównie przy większych okazjach, na przykład jako prezent na 50 dla faceta, a wtedy można kupić coś droższego i takiego, przy czym nie ma wątpliwości, że się spodoba.
 • Voucher dla chłopaka albo karta podarunkowa mogą zostać kupione w minutę. Zdecydowanie więcej czasu potrzeba na znalezienie najlepszego z nich, bo z każdym tygodniem oferta staje się coraz szersza i można znaleźć na prezent urodzinowy dla chłopaka voucher z bardzo niszowego sklepu.
 • Jeśli to okrągłe urodziny: chcesz coś kupić na 20, na 25 czy na 50 lat, możesz zorganizować wspólny prezent od rodziny i znajomych. Wtedy można kupić kartę podarunkową albo voucher o naprawdę znacznej wartości – to lepsze niż dziesiątka niewielkich prezentów.

Warto świętować urodziny chłopaka – podaruj mu czas

Jest jedna rzecz, która sprawia, że już nawet nie same karty podarunkowe, ale voucher dla chłopaka jest prawdopodobnie najlepszym pomysłem na prezent. O ile bowiem karty podarunkowe najczęściej dotyczą zakupów produktowych, o tyle vouchery nierzadko dotyczą bezpośrednio przeżyć.

To jednak dość elastyczne pojęcia. Jeśli zastanawiasz się, co na 50 urodziny dla faceta warto kupić i dojdziesz do wniosku, że fajnie by było kupić voucher na wspólną kolację, to prezentem tak naprawdę nie są dania, a wspólnie spędzony czas. Na Giftmall jest sporo podobnych kart podarunkowych: na pozór pozwalają one kupić jakieś konkretne przedmioty, ale tak naprawdę nie cieszy sam przedmiot, tylko przeżycia. Nowe buty piłkarskie? Tak, ale tylko ze względu na zabawę na boisku. Wyjście do SPA na urodziny dla faceta? Tak, ale głównie, jeśli będzie to wyjście we dwoje. 

Jak nie popełnić błędu przy wyborze prezentu?

 • Warto z wyprzedzeniem pomyśleć, co na urodziny dla faceta kupić. Chodzi o to, żeby prezenty były naprawdę od serca, a jednocześnie, żeby mieć czas na składki i ustalenie, co kto kupuje, żeby nie skończyło się to na pięciu identycznych koszulach.
 • Prezent dla faceta na urodziny nie musi być praktyczny, choć jednak większość chłopaków będzie raczej sugerowała coś takiego. To w dużej mierze dlatego, że zwykle do tej pory dostawali praktyczne prezenty i się już przyzwyczaili.
 • Prezent urodzinowy dla chłopaka powinien mieć osobisty charakter – chyba że mówimy o prezentach w pracy, gdzie jest to zdecydowanie trudniejsze. To zresztą też siła voucherów, bo każdy może je wykorzystać, jak chce, tworząc indywidualne doznania.
 • Wartość karty podarunkowej nie ma wielkiego znaczenia, jednak warto zadbać o to, żeby prezent na 50 dla faceta był jednak większy niż na 49 i 51. To jednak tylko kwestia zwyczaju i w każdym przypadku należy dobrać przede wszystkim prezent, który da najwięcej radości.
 • Wybierając prezent urodzinowy dla chłopaka – zwłaszcza jeśli chodzi o karty podarunkowe, ale nie tylko – trzeba przemyśleć, czy jest on do wykorzystania solo, czy dla dwojga i która z tych opcji w danej sytuacji będzie lepsza. To sprawa indywidualna, ale wpływa na odbiór prezentu.

Czy można wskazać najlepszy voucher dla chłopaka na urodziny?

Nie, choć można próbować. Nie będziemy tworzyli rankingów popularności tych dostępnych na Giftmall, bo to, że voucher dla chłopaka na przykład na kurs gotowania cieszy się mniejszym zainteresowaniem niż bon do sklepu sportowego, nie znaczy, że tak należy zawsze wybierać. Prezentów nie tworzysz dla nas, dla siebie ani dla list popularności. Wybierz prezent urodzinowy dla faceta, który to jemu się spodoba.

 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall