Zwyczaj wręczania prezentów nauczycielom ma długą tradycję i gdyby podejść do niego na poważnie, byłby naprawdę czymś pięknym. A żeby mówić o powadze, trzeba spełnić dwa warunki: prezent musi być szczery (i na to nie mamy wpływu, nawet nie możemy z pełnym przekonaniem powiedzieć, że każdy pedagog zasłużył na prezenty), ale musi też być przemyślany i tutaj akurat możemy pomóc.

Prezent dla nauczyciela jest dowodem wdzięczności

Choć od lat szacunek do nauczycieli i ich pracy spada, to jest pewna grupa, która wciąż jest w stanie docenić ich trud. I tu zaskoczenie – są to uczniowie. Jasne, nie wszyscy, ale to oni, zamiast zaglądać nauczycielom do portfeli, są gotowi powiedzieć szczere „dziękuję”. A czy dziękują za przymykanie oka na wagary, czy za wbicie do głowy wzorów skróconego mnożenia – nie ma znaczenia. W obu przypadkach jest to autentyczna wdzięczność i przemyślany prezent może być świetnym jej podkreśleniem.

Karty podarunkowe dla nauczyciela? Zawsze!

Karta podarunkowa dla nauczyciela ma wiele zalet. Większość nauczycieli na prezent na zakończenie roku szkolnego dostaje mniej więcej dwa wagony kwiatów – owszem, gest uroczy, ale trudno o coś jeszcze mniej praktycznego

  • Karta podarunkowa nie jest prezentem szablonowym, czyli cały czas można mieć w ręce element zaskoczenia – zdecydowana większość nauczycieli będzie wdzięczna za taką niespodziankę.

  • Voucher na prezent dla nauczyciela to ciekawe rozwiązanie dlatego, że pozwala pokazać autentyczną wdzięczność – wymaga przecież pewnego przemyślenia, podjęcia decyzji o tym, który z bonów wybrać.

  • Jest też pewien aspekt praktyczny: choćby i 20 bonów podarunkowych łatwiej będzie przewieźć niż 20 wiązanek kwiatowych, prawda?

Dobrze dobrany bon dla nauczyciela będzie miłym prezentem, ale też wyrazem pewien zażyłości, nici porozumienia, która się przez rok szkolny wykształca. Nikt z nas nauczycielem nie jest, ale i bez tego wydaje nam się, że taki prezent jest w jakiś sposób ciekawszy i bardziej od serca niż bukiet, nawet jeśli ten ostatni jest bardzo ładny i bardzo drogi.

Jest wiele okazji!

O ile przynajmniej w większości nauczyciele nie dzielą się z uczniami informacją o swoich urodzinach, to już takie święta jak Dzień Nauczyciela, a tym bardziej koniec roku szkolnego są znakomitym powodem do przygotowania dla nauczycieli choćby drobnych podarków.

  • Żeby w jakiś sposób to ogarnąć i uporządkować, często uczniowie organizują zrzutkę na prezent. Dzięki temu można nauczycielowi kupić voucher o wyższej wartości, a nie oszukujmy się – wyższy nominał w przypadku takiego prezentu to niewątpliwa zaleta.

  • W szkołach, w których uczniowie potrafią ze sobą współpracować, takich zrzutek jest kilka i dzięki temu prezenty się nie dublują, wszyscy dostają bon dla nauczyciela o sporej wartości, a nierzadko wtedy jeszcze pamięta się o innych pracownikach szkoły.

  • Tego akurat od nas nie słyszeliście, ale kartkówkę łatwiej jest przełożyć za prezent. No dobra, nazwijcie to nawet łapówką, ale serio – nie stosujcie tego w praktyce. Najwyżej jako podziękowanie, jeśli raz pójdzie Wam na rękę wyjątkowo surowy nauczyciel. Voucher na prezent dla nauczyciela będzie wtedy całkiem na rękę, ale nie sępcie o przekładanie każdego sprawdzianu.

  • Warto pomyśleć o tym, żeby kupić bon dla nauczyciela, który zgodził się poświęcić swój czas i pojechać z Wami na wycieczkę jako dodatkowy opiekun. Wy się bawiliście na wyjeździe, to niech nauczycielowi będzie dane odpocząć po powrocie.

Bony dla nauczyciela — niełatwa sztuka wyboru

O ile wybór prezentu dla znajomych jest w miarę łatwy, to już znaleźć odpowiedni voucher na prezent dla nauczyciela to czasem spore wyzwanie. Jasne, bonów, kart podarunkowych i voucherów jest całe mnóstwo, do różnych sklepów, o różnej wartości, ale problemy wynikają z dwóch zupełnie innych przyczyn.

  • Stosunek uczniowie-nauczyciele ma jednak charakter formalny. To odrobinę może się zmieniać w niektórych przypadkach, jednak tylko odrobinę i naprawdę nie zawsze. To oznacza, że prezent na koniec roku czy dzień nauczyciela powinien zachowywać odpowiedni poziom formalności. Raczej więc nie wybiera się voucherów na kolację, tylko kartę podarunkową do księgarni albo uniwersalną kartę podarunkową.

  • Po drugie, tak naprawdę uczniowie niewiele wiedzą o zainteresowaniach nauczyciela. Znów – czasem ta wiedza jest odrobinę szersza, ale ze względu na formalizm tej relacji trzeba trochę lepiej przyglądać się bonom. To znów oznacza, że bon dla nauczyciela powinien dawać mu maksymalną swobodę wyboru, nie może być za bardzo ograniczający, ale jednocześnie fajnie by było, gdyby chociaż odrobinę nawiązywał do tego, co się o nauczycielu wie.

Warto też pamiętać, że jak w każdej relacji formalnej, także i tutaj będzie ważne, żeby karta podarunkowa dla nauczyciela została wręczona w odpowiedni sposób: zapakowana w estetyczną kopertę, na pewno nie w formie elektronicznej, najlepiej ze skromnym podarunkiem, na przykład pojedynczym kwiatem albo niewielkim pudełkiem czekoladek. Takie detale mają znaczenie i pozwalają stworzyć atmosferę, która nawet zwyczajny prezent może świetnie zaczarować, warto więc się przyłożyć i do wyboru vouchera i do tego, w jaki sposób zostanie on wręczony

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall