200 złotych to kwota, którą większość osób w kontekście prezentów uzna bez wahania za wysoką. I to słuszne podejście, ale z drugiej strony – spróbuj sobie wyobrazić, że dajesz 200 złotych w banknocie. Nie robi aż takiego wrażenia, jak dobrze dobrany bon podarunkowy, prawda? A to najsłabszy ze wszystkich argumentów, które uzasadniają wybór vouchera!

Dlaczego warto kupić voucher na prezent za 200 złotych?

Na początek zaznaczamy, że akurat tym razem będziemy używać określeń voucher, bon i karta podarunkowa zamiennie, choć tak naprawdę to nie to samo. Chodzi tylko o to, żeby przekonać Cię do tego, że na prezenty do 200 złotych warto wybrać właśnie karty.

 • W przeciwieństwie do pieniędzy w ich surowej formie, voucher podarunkowy jest prezentem przemyślanym, ma duszę. To ważne, ponieważ jako osoba przygotowująca prezent, nie chcesz po prostu mieć z głowy jakiejś okazji – chcesz pokazać, że Ci na kimś zależy i tego się nie da zrobić, dając pieniądze.

 • Voucher nie pozwoli „przejeść” prezentu. Wiesz, że każdy ma potrzeby finansowe i jeśli dasz pieniądze, to może nie być z nich żadnej przyjemności. Fajny prezent to ten, który da trochę radości, a nie ten, który przyniesie po prostu ulgę budżetowi.

 • Wybór voucherów jest tak duży, że nawet za mniej niż 200 złotych można każdemu dobrać coś ciekawego: dla niej, dla niego, dla mamy, dla nauczyciela, na święta, na rocznicę, na urodziny czy bez okazji. Zgoda – niby pieniądze są jeszcze bardziej uniwersalne, ale to za mało, żeby uznać je za atrakcyjną opcję.

 • Wiele osób nie jest skłonnych wydać 200 złotych na przyjemności, jeśli więc jako prezent do 200 zł dostaną na przykład voucher do SPA, to tym razem nie odmówią sobie tej frajdy.

Jest jeszcze jeden ważny powód, a właściwie katalog okazji, przy których bony na prezent do 200 zł są nie do przebicia. Są to wszystkie prezenty dla żony, dla męża czy wymieniane między narzeczonymi, które tak naprawdę są prezentami do wspólnej realizacji, bo prezentem jest w zasadzie wspólnie spędzony czas, a bon to tylko pretekst. Voucher prezentowy za 200 złotych to przecież wspólna kolacja, masaż dla dwojga, wspólne wyjścia do kina (i to kilka!) czy inne podobne atrakcje – fajne sposoby na to, żeby ze sobą pobyć i nie musieć się niczym więcej przejmować.

Prezenty do 200 zł — Jeden voucher czy dwa?

Mając do wydania na prezenty do 200 zł, można jeszcze rozważyć podzielenie tej kwoty i na przykład zakup dwóch oddzielnych voucherów: choćby jednego do sklepu z elektroniką i jednego do SPA.

 • Jeśli to prezent na rocznicę dla rodziców, to taki manewr może mieć sens – każde z dwojga dostanie wtedy „swój” prezent, choć oboje dostaną wspólny.

 • Takie dzielenie bonów na prezent do 200 zł jest ogólnie zrozumiałe, jeśli obie usługi (lub oba produkty) kosztują mniej i nie można bonów zrealizować w jednym miejscu. Jeśli na przykład SPA i manicure muszą być na osobnych voucherach, to mając 200 złotych, można to sensownie podzielić.

 • Ryzyko związane z dzieleniem prezentu polega na tym, że może się to skończyć koniecznością dopłacania do obu bonów. Jeśli będą to typowe vouchery to oczywiście ryzyka nie ma, ponieważ dotyczą one konkretnych usług, ale już przy kartach podarunkowych trzeba brać to pod uwagę.

 • Czasem podzielony prezent po prostu nie wygląda elegancko – to trochę tak, jakbyś miał problem z tym, co w ogóle chcesz kupić, a właśnie pokazanie, że się orientujesz i znasz drugą osobę, jest podstawowym powodem, dla którego w ogóle kupuje się bony.

To oczywiście niczego nie rozstrzyga w sposób absolutny – chcąc zrobić prezent do 200 zł, ma się na tyle dużo możliwości, że warto pomyśleć dwa razy, zanim złoży się zamówienie na voucher. Dzielenie tego na dwa vouchery czasem będzie dobrym pomysłem, a czasem zupełnie nietrafionym, nie ma reguły.

Jeszcze trochę o wartości prezentów

Voucher o wartości 200 złotych w większości przypadków będzie można uznać za drogi prezent. Z jednej strony, to oczywiście miłe, bo jednak podświadomie każdy jakoś wiąże wartość prezentów z wartością relacji, ale to ma bardzo, bardzo ograniczone działanie.

 • Nigdy nie kupuj prezentu, tylko dlatego, że jest drogi.

 • Jeśli kupujesz prezent za 200 złotych, żeby się pokazać, a nie po to, żeby pokazać, że Ci na kimś zależy, to równie dobrze możesz w ogóle niczego nie kupować.

 • Pamiętaj, że kultura wymaga, aby odwdzięczać się prezentami o podobnej wartości – jeśli Twój prezent będzie zbyt drogi, to może to wprawić odbiorcę w zakłopotanie.

 • Prezent do 200 złotych wręczony przy mniejszej okazji stawia wyżej poprzeczkę finansową przy prezentach przy okazji większej, być może więc niekoniecznie jest dobrym pomysłem podbijanie wartości podarków.

 • Prezenty do 200 zł są ekstremalnie słabe, jeśli kupujesz je bez zastanowienia i bez uwzględnienia zainteresowań lub potrzeb obdarowanych.

Kupowanie droższych prezentów ma tę zaletę, że naprawdę bardzo często pozwala zobaczyć ponadprzeciętną radość. Nie daj się jednak nigdy przekonać, że za zależy tylko od wartości. Prezenty do 200 złotych są ekstra, ale można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji za niższą kwotę, jeśli ta bariera jest z jakichkolwiek względów ustawiona zbyt wysoko.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.