Dzień Mężczyzny a Dzień Chłopaka. Czym się różnią?

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto każdej pani. Kiedy jest obchodzone wie każdy, ale nie każdy wie, że również panowie mają swoje święto. Kiedy jest obchodzone i czym różni się dzień Mężczyzny od dnia Chłopaka?

Dzień Mężczyzny

Mimo że nie jest on tak popularny, jak dzień kobiet to w ostatnich latach zaobserwować można, że coraz więcej panów przyjmuje tego dnia życzenia. W Polsce obchodzony on jest tuż po dniu kobiet, czyli 10 marca. Data nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia obchodzone jest w Kościele Katolickim święto - choć nieoficjalne, to jego celem jest upamiętnienie 40 męczenników z Sebasty, którzy zginęli za wiarę.

Dzień mężczyzny w czasach PRL obchodzony był w kwietniu. 04.04 to data, kiedy w wielu szkołach honorowano mężczyzn, składano życzenia, a najbliższym sercu panom wręczano symboliczne prezenty.

Zatem kiedy jest dzień mężczyzny? 

W Polsce jest on obchodzony w marcu, a z roku na rok święto zyskuje coraz większą popularność.

Warto mieć świadomość, że w tym terminie mężczyźni świętują w zasadzie wyłącznie w Polsce, bo w wielu innych krajach dzień mężczyzny obchodzony jest dopiero 19 listopada. W terminie tym obchodzone jest w ponad 70 krajach już od 1999 roku. Data ta nie jest przypadkowa, jednak nie ma nic wspólnego z religią. Chodzi o to, aby zwrócić szczególną uwagę na problemy mężczyzn, w tym problemy psychiczne, które nie są panom obce. Wraz z obchodami święta zwraca się uwagę na coraz wyższą liczbę samobójstw popełnianych wśród mężczyzn.

Dzień Chłopaka

Ci, którzy starają się na bieżąco śledzić listę świąt od razu zauważą, że w kalendarzu zaznaczone są dwie daty, bo poza dniem mężczyzny obchodzonym w Polsce w marcu jest jeszcze drugie święto - dzień chłopaka. Zatem kiedy jest dzień chłopaka? Jesienią! Święto to przypada we wrześniu, a dokładnie 30.09.

Podobnie jak dzień mężczyzny, tak i dzień chłopaka to chwila, w której chcemy umilić czas płci męskiej, darując im drobne prezenty, pozwalające celebrować ten szczególny dzień.

Dzień Mężczyzny i dzień Chłopaka - czy to to samo święto?

Wiele osób zastanawia się czy dzień chłopaka i mężczyzny to jest to samo święto? Odpowiedź wcale nie jest trudna, wystarczy sprawdzić, którego dnia wypada dzień chłopaka i dzień mężczyzny. Są to dwie różne daty, ale to nie jedyna różnica.

Dni te są rozróżniane w związku z wiekiem. Dzień chłopaka to święto, w którym nastolatki, ale też dzieci, czyli nieletni i młodzi świętują. Dzień mężczyzny to z kolei święto dedykowane panom, mężczyznom, dorosłym, ustatkowanym. W zależności od tego, kto świętuje - inaczej będą wyglądały obchody.

Prezenty na dzień mężczyzny

Dzień kobiet jest takim momentem, w którym panowie starają się umilić chwilę swoim partnerkom, współpracownicom, a także bliskim - matkom, córkom czy w ogóle każdej spotkanej pani. Prezent dla najbliższych czy miłe słowo dla każdej kobiety w tym dniu jest mile widziane. Podobnie działa to w drugą stronę.

W przypadku dnia mężczyzny szukając prezentu warto zastanowić się nad tym, co sprawi panom największą radość. Pomysłów może być wiele, zawsze należy jednak wziąć pod uwagę wiek i zainteresowania faceta. Książka, perfumy, a może bilet na koncert ulubionego zespołu? Możliwości jest tu naprawdę wiele, a gdy szukamy czegoś dla bliskiej osoby, to z całą pewnością można wybrać wariant, który sprawi ogromną radość i wywoła uśmiech na twarzy naszego mężczyzny.

Prezenty dla chłopców

Rodzaj prezentu, jaki wybierzemy najlepiej jest dopasować indywidualnie. Dla najbliższych warto postawić na bardziej indywidualne rozwiązania, osobiste podarunki czy karty podarunkowe, dzięki którym nasi bliscy spełnią swoje marzenia. Z kolei specyfika święta, jakim jest dzień chłopaka sprawia, że prezenty te są zazwyczaj symboliczne, mające raczej wymiar podkreślenia i pokazania chłopakom, że nie są pomijani. Dzień chłopaka jest obchodzony najczęściej w szkołach i przedszkolach, gdzie w obrębie danej grupy czy klasy dziewczynki obdarowują kolegów. Świetnie sprawdzą się tu np. cukierki czy jakiś drobny gadżet, który pokaże chłopcom, że ich święto jest równie ważne, jak popularny i obchodzony w marcu dzień kobiet.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall