Pomysły co kupić na prezent pożegnalny

Właśnie zmieniasz pracę? A może Twój pracownik odchodzi i chcesz go odpowiednio pożegnać w podziękowaniu za ostatnie lata wspólnej pracy? Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy kupowaniu prezentu na odejście z pracy.

Odejście z pracy to dla pracownika nowy rozdział w karierze zawodowej, który nie musi wcale być smutnym bądź frustrującym momentem. Wprost przeciwnie! To okazja, by spróbować zatrudnienia na nowym stanowisku i wzbogacić swoje doświadczenie zawodowe. Jesteś szefem bądź kolegą z pracy takiej osoby? Zadbaj, by jej pożegnanie w firmie sprawiło, że będzie wspominać wspólną pracę i spędzony w niej czas jak najlepiej. O tym, co wybrać i w jakich okolicznościach wręczyć prezent przeczytasz więcej w tym artykule.  

W jaki sposób wręczyć prezent na pożegnanie z pracy? 

Nie tylko sam rodzaj prezentu ma znaczenie, ale także to, w jakich okolicznościach go wręczysz. Dlatego prezent dla pracownika odchodzącego z pracy powinien być wręczony na zakończenie dnia, gdy wszystkie osoby z zespołu mają czas na rozmowę i celebrowanie. Świetnym rozwiązaniem będzie także specjalna kolacja z tej okazji, a także inne sposoby, które pozwolą na uhonorowanie odchodzącego pracownika i pokazanie mu, że jest ważną częścią zespołu i wspomnienia z jego pracą w tej firmie są naprawdę pozytywne. Takie podejście pozwala budować dobre relacje, opinie o pracodawcy, a także szacunek członków zespołu do siebie i swojej pracy. 

Prezent dla odchodzącego pracownika

 Warto dobrać taki prezent do gustu pracownika. Zupełnie inny sprawdzi się dla osoby, która uwielbia sypać żartami, a jeszcze inny dla współpracownika ceniącego sobie elegancję i jakość. Im bardziej praktyczny i dopasowany prezent, tym łatwiej o zachowanie przyjemnych wspomnień z poprzedniej pracy.  Taki prezent dla współpracownika od innych pracowników wcale nie musi być bardzo kosztowny, częściej o wiele bardziej liczy się jego odpowiednie dopasowanie w gusta. A skoro spędziliście wspólnie w pracy sporo czasu, to zadanie nie powinno należeć do najtrudniejszych.

Prezent dla koleżanki odchodzącej z pracy 

Może to być coś nawiązującego do pasji tej osoby, ale w zabawny i niezobowiązujący sposób np.kubek z ulubioną myślą przewodnią albo nadrukiem z serialu, doskonałym pomysłem będzie  elegancki organizer, a także markowe perfumy. 

Prezent na pożegnanie kolegi z pracy

Warto postawić na zainteresowania tej osoby i wybrać prezent, który będzie bardziej zabawny np. gadżety z gier i filmów. Dla wielbicieli praktycznych akcesoriów sprawdzi się myszka do laptopa, a dla miłośników elegancji skórzany notes, który zrobi wrażenie na każdej przyszłej rozmowie kwalifikacyjnej. 

Co dać odchodzącemu pracownikowi, gdy jesteś szefem?

Prezent na zakończenie pracy od szefa ma ogromne znaczenie. To sposób na podziękowanie pracownikowi za jego czas, który poświęcił firmie, zaangażowanie, a także sposób na rozstanie się w jak najlepszych stosunkach, co jest mile widziane z dwóch stron. Dobierz taki prezent do specyfiki firmy i stanowiska pracy, by wszystko świetnie ze sobą współgrało. 

W tym przypadku warto postawić na te uniwersalne propozycje, które sprawdzą się w każdej sytuacji: 

  • voucher do ulubionego sklepu, 

  • książki albo bon do księgarni, 

  • wykupiony bon do platformy np. z kursami edukacyjnymi, 

  • zestaw jakościowej kawy/herbaty,

  • kosz prezentowy,

  • eleganckie akcesoria: pióro z grawerem, skórzany notatnik itp.  

Odchodzę z pracy, co kupić na pożegnanie innym?

Ostatnim rodzajem prezentu, który warto przemyśleć, jest prezent od odchodzącego pracownika dla kolegów i koleżanek z pracy. Im lepiej przemyślany i jakościowy prezent, tym milsze skojarzenia będzie wywoływał za każdym razem, gdy obdarowana osoba tylko po niego sięgnie. Stylowy notes, eleganckie akcesoria biurowe, albo kosz prezentowy z najwyższą jakością produktów to z pewnością przypadnie wszystkim do gustu.

Odejście pracownika nie jest łatwe i często wiąże się ze smutnymi chwilami ze strony zespołu oraz szefa, dlatego warto zadbać, by odchodząca osoba poczuła się potraktowana z należytym szacunkiem, a prezent na odejście z pracy był docenieniem jej zaangażowania i wkładu w rozwój firmy. 

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall