Czy 150 złotych na prezent to dużo? Dla wielu osób pewnie niemało, ale to tylko dowodzi, że warto poświęcić kilka chwil na przemyślenie decyzji o wyborze prezentu. W zdecydowanej większości przypadków, wydając 150 złotych, można już kupić coś naprawdę ciekawego. 

Dlaczego polecamy karty prezentowe za 150 złotych?

Tak naprawdę znaleźć prezent do 150zł nie jest łatwo: wiertarka, komplet biżuterii czy nawet bluza na wyjścia w góry – te rzeczy często kosztują więcej, a karta podarunkowa pozwala „dołożyć się” do prezentu. Nie ma tu zresztą czego tłumaczyć: chyba każdy odmówił sobie jakiejś przyjemności, bo po prostu za bardzo obciążyłaby ona budżet. Taka karta podarunkowa w prezencie znakomicie rozwiązuje problem.

Vouchery i bony podarunkowe na prezent za 150zł są też po prostu eleganckim prezentem i wygodnym podarkiem. O ile klasyczne prezenty często są logistycznym wyzwaniem, szczególnie jeśli musisz je przekazać na odległość, o tyle karty i vouchery można przekazać albo w formie estetycznego listu po wydrukowaniu, albo nawet mailem, jeśli uznasz, że to będzie najwygodniejsze rozwiązanie.

Chcąc kupić prezenty do 150zł, często musisz szukać kompromisów – pobyt w SPA, ale tylko z jednym zabiegiem, wiertarka akumulatorowa, ale chińska, zamiast solidnej i tak dalej, i tak dalej. Jeżeli zamiast tego zdecydujesz się wręczyć po prostu bon podarunkowy, to tego problemu nie będzie. Z jednej strony wręczasz ciekawy, przemyślany i przygotowany prezent, ale z drugiej – nie bierzesz na siebie ciężaru wyboru ostatecznej formy prezentu.

Na jakie okazje sprawdzą się karty podarunkowe do 150 złotych?

Jedną z największych zalet kart podarunkowych jest ich uniwersalny charakter. Prezenty do 150zł dla mamy na urodziny? A może prezent do 150zł na święta dla brata? Podarunek dla świadków na ślubie? Właściwie przy większości okazji, jeśli szukasz prezentu kosztującego 150 złotych lub mniej, karty podarunkowe będą pierwszym wyborem.

Wiele oczywiście będzie zależało od tego, jaką wartość mają prezenty, które zwykle robisz, ale w większości przypadków 150 złotych to całkiem rozsądna granica. Prezenty za taką kwotę będą pasowały na prawie każdą okazję, może poza najważniejszymi wydarzeniami, jak śluby, okrągłe rocznice czy wielkie jubileusze. Z drugiej strony, w tych przypadkach karta na prezent za 150zł może stanowić jeden z elementów bardziej rozbudowanego prezentu.

Jaką kartę podarunkową do 150 złotych wybrać?

Sama decyzja o tym, że na prezent kupić kartę zamiast klasycznych upominków to już połowa sukcesu – a zarazem dopiero połowa. Trzeba jeszcze wybrać, jaka to powinna być karta, voucher lub bon.

 • Przede wszystkim warto pamiętać, że bon i voucher – w przeciwieństwie do karty podarunkowej – są jednorazowe. Bon najczęściej ma określoną wartość, voucher dotyczy już konkretnego produktu lub usługi (którą można sfinansować w całości lub części), natomiast karty podarunkowe co do zasady można doładowywać dowolnie wiele razy i będą działały jako karty przedpłacone.

 • Wybór sklepu czy usługi może być prosty, jeśli wiesz, czego akurat potrzebuje lub szuka osoba obdarowana. Wtedy wychodzą z tego całkiem praktyczne prezenty: bon do sklepu sportowego koledze, który szuka namiotu, bon do jubilera dla mamy, która kolekcjonuje biżuterię, voucher do spa od dzieci dla rodziców na rocznicę ślubu.

 • Można też trochę ułatwić sobie zadanie i wybrać karty podarunkowe do sklepów: budowlanych, ze zdrową żywnością, sportowych, karty z kodami na serwisy streamingowe albo passy gamingowe – tutaj możliwości jest wiele i wybierając taką kartę na prezent za 150zł naprawdę można sobie pozwolić na więcej.

To dobre miejsce, żeby coś jednak dodać. Bo to oczywiste, że nie na każdy zakup wystarczy 150 złotych, co oznacza, że czasem wybór vouchera może być trudniejszy. Na przykład, jeśli planujesz kupić znajomym voucher do SPA, bo wiesz, że marzy im się romantyczny tydzień w dobrym hotelu ze strefą wellness, to raczej za 150 złotych nie spełnisz ich marzeń ani nawet ta kwota nie będzie wielkim ułatwieniem. A jednak weekend w pensjonacie i tydzień w SPA to coś zupełnie innego.

Jeśli znajdziesz się w podobnej sytuacji, to oczywiście nadal możesz rozważać zakup karty podarunkowej, ale może jednak szukaj w innym kierunku. Większość osób ma więcej niż jedno marzenie – wszystkich nie spełnisz, ale możesz wybrać takie, które faktycznie uda się zrealizować za 150 złotych albo niewiele więcej. I pamiętaj też, że zawsze jest opcja zrzucenia się na kartę o wyższym nominale z innymi osobami przygotowującymi prezent – wtedy każdy dorzuci do puli po 150 złotych, ale sumaryczna wartość prezentu może być znacznie, znacznie wyższa.

Prezenty do 150 zł dla chłopaka

Co można kupić na prezent do 150 zł dla chłopaka? Całkiem sporo:

 • voucher do księgarni internetowej, gdzie poza klasycznymi wydaniami dostępne są też e-booki i audiobooki;

 • kartę podarunkową do sklepu z elektroniką użytkową. 150 złotych to kwota wystarczająca, żeby kupić sobie całkiem niezłe słuchawki bluetooth albo na przykład lekki podręczny powerbank;

 • bon prezentowy do sklepu sportowego: rowery, bieganie, wędkarstwo czy nurkowanie – w każdej dyscyplinie sportu i na każdym poziomie zaawansowania jest coś, co kosztuje znacznie mniej niż 150 złotych, a może się bardzo przydać;

 • voucher na masaż – wbrew pozorom całkiem atrakcyjny prezent dla faceta, choć oczywiście nie kupuje się tego w ciemno, bo jednak nie każdy lubi takie atrakcje.

Właściwie na prezent za 150 złotych można też kupić jakieś grawerowane czy w inny sposób personalizowane gadżety – portfel, nóż czy poduszkę. Czy to będzie fajny prezent dla chłopaka? Takiej deklaracji od nas nie usłyszysz, ale generalnie opcji jest sporo i na pewno można się trochę rozwinąć, choć jednak na prezent za 150 zł chyba ogólnie najlepiej nadają się karty podarunkowe. A jeśli kompletnie nie masz pojęcia, co kupić, to pamiętaj, że jest też coś takiego jak uniwersalne karty podarunkowe, które służą do zakupu innych voucherów – to daje maksymalną elastyczność w każdej sytuacji.

Prezenty do 150 zł dla dziewczyny

Czy są jakieś fajne pomysły na prezent do 150 zł dla dziewczyny? Oczywiście, całe mnóstwo:

 • voucher na wizytę w SPA – na pewno nie każdy zabieg zmieści się w tej kwocie, ale takich, które kosztują nawet poniżej 100 złotych, bywa sporo;

 • karta podarunkowa do drogerii – również tutaj są artykuły tańsze i droższe, ale prezent do 150 zł pozwala na zdrową dawkę szaleństwa między półkami;

 • bon do restauracji, co jest szczególnie atrakcyjnym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli Wam spędzić ze sobą więcej czasu niż wcześniej wspomniane opcje;

 • do tego dochodzi długa lista bardzo uniwersalnych voucherów czy kart podarunkowych: do kawiarni, do księgarni, sklepu z elektroniką, sklepu sportowego, karty na serwisy streamingowe, vouchery do kina i tak dalej.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że niełatwo będzie dziewczynie znaleźć fajny prezent do 150 zł. To wrażenie wynika głównie z tego, że wiele sklepów po prostu kładzie większy nacisk na promocję droższych produktów i usług, ale tak naprawdę nawet w drogich miejscach za mniej niż 150 złotych można już coś sobie znaleźć. Jasne, nie da się takim voucherem załatwić weekendowego pobytu dla dwojga w luksusowym SPA, ale jakiś świetny masaż albo manicure można już zrobić w całkiem wysoko notowanych gabinetach.

Pamiętaj o magii chwili

To, co jest największą zaletą kart prezentowych, może też być problemem. Jeśli masz 150 złotych do wydania na prezent, łatwo możesz popełnić błąd i wydać wszystko tylko na kartę. Tymczasem zwykle przyjemniej będzie, jeśli voucher będzie miał nieco niższą wartość, a za parę złotych kupić ładny kwiat, bombonierkę czy chociażby kartkę z życzeniami. To miły gest, który zawsze jest miły, a budżetu naprawdę nie obciąża jakoś bardzo.

To samo dotyczy wysyłania kart upominkowych na maila. Większość voucherów tak naprawdę ma postać wyłącznie cyfrową – to jedynie kod, za którym skrywają się dane dotyczące wartości. Jednak wysłanie go mailem, nie licząc pewnych szczególnych przypadków, raczej nie będzie uchodziło za eleganckie rozwiązanie. Lepiej zamówić bon w formie fizycznej. Najczęściej będzie można go od razu na stronie zamówić z dostawą bezpośrednio do adresata, a gdyby to było niemożliwe, możesz go samodzielnie wydrukować i wysłać w kopercie z kartką pocztową albo osobistym liścikiem. Nawet jeśli przygotowujesz prezenty do 150zł, powinieneś pamiętać o tych drobnych gestach.

Zwróć uwagę!

Błąd
Dziękujemy za opinię! Po moderacji opinia pojawi się na stronie
Karta podarunkowa

Działanie wykonano

Potwierdziłeś, że otrzymałeś karty podarunkowe. Dziękujemy za poinformowanie nas.
Powodzenie!
Jesteś zarejestrowany na stronie internetowej giftmall.
Coś poszło nie tak
Podczas rejestracji wystąpił błąd.
Proszę spróbować później.
Zrealizuj kartę giftmall